Multimedia - Technologie

Steel Rats - recenzja gry

2018-11-09 15:36:20

Na polskim rynku produkcji interaktywnych pojawił się nowy tytuł studia Tate Multimedia, które jest również twórcą legendarnego "Kangurka KAO". Firma 7 listopada 2018 roku wydała grę "Steel Rats" dostępną na platformy PC, PlayStation 4 i Xbox One. Mieliśmy już okazję wypróbować tę pozycję. Sprawdziliśmy przy okazji, czy warto ją kupić. Poniżej przedstawiamy recenzję tego tytułu.  

Zobacz screeny z gry "Steel Rats" >>

Oceniamy nową produkcję polskiego studia Tate Multimedia.Steel Rats – wrażenia z gry

"Steel Rats" to gra wyścigowa, jednak naszym zadaniem nie jest tu dojechać do mety szybciej od przeciwnika. W trakcie rozgrywki stajemy się członkami motocyklowego gangu. Jego celem jest eliminacja dronów i innych robotów  napotkanych po drodze. Całość produkcji została podzielona na poszczególne poziomy, które oddzielone są poszczególnymi sekwencjami fabularnymi.

Sama fabuła w grze jest dosyć prosta, ponieważ zaczynamy przygodę jako jeden z członków gangu. Naszym celem staje się znalezienie innych osób należących do Stalowych Szczurów. Całość produkcji przypomina lata 40. i 50. XX wieku, jednak w postapokaliptycznym motywie.

Na pochwałę tego tytułu zasługuje grafika i animacja – oba elementy zostały przez twórców bardzo dobrze dopracowane. Problemem jednak jest fakt, że poziomy w grze są przez nas pokonywane dosyć szybko, co oznacza, że nie zawsze mamy czas na to, aby przyglądać się ładnym otoczeniom.

Muzyka w grze również została dopasowana do produkcji i wplata się ona idealnie w przebieg rozgrywki, co dodatkowo pozwala nam się dużo lepiej bawić w trakcie pokonywania poziomów.

Mechanika "Steel Rats" jest bardzo oryginalna i ciężko się doszukać podobnej w innych produkcjach. Do naszej dyspozycji dostajemy kilka postaci. Każdy z bohaterów ma inny motocykl, różne umiejętności oraz przypisaną liczbę żyć. Między poziomami otrzymujemy opcję kupowania dla nich ulepszeń i skórek, które mają uprzyjemnić nam rozgrywkę.

Jak wygląda sterowanie? Dla posiadaczy platformy PC korzystanie z klawiatury będzie tu istną mordęgą, dlatego zalecane jest raczej korzystanie z innego kontrolera. Warto jednak wspomnieć o samej mechanice przechodzenia poziomów, która może przynieść mnóstwo frajdy wielbicielom rozwałek w grach wideo. Nasze potyczki z przeciwnikami toczymy tu za pomocą motocykli wyposażonych w różne bronie. Drony i inne roboty możemy również niszczyć poprzez dynamiczne drifty lub płonące przednie koło pojazdu.

Na początku gry poziomy wydają się bardzo proste ze względu na klasyczne przeszkody, które mogliśmy już widzieć w innych podobnych produkcjach. Każda plansza w "Steel Rats" różni się jednak, co sprawia, że większość graczy, a zwłaszcza ci uwielbiający gry akcji, będą się z czasem bawić coraz lepiej przy tym tytule.

Czy warto zagrać w "Steel Rats"? Nie jest to tytuł, przy którym spędzimy długie godziny i przy którym będziemy zachwycać się bardzo dobrze napisanym scenariuszem, ponieważ nie takie były cele producentów z Tate Multimedia. Jest to typowa gra indie, która ma nam dostarczyć dużo zabawy z rozgrywki w połączeniu z dobrą oprawą wizualną i dźwiękową. Zdecydowanie warto wypróbować "Steel Rats" również ze względu na oryginalną mechanikę.

Piotr Wójcik


fot. screenshot z Youtube.com/Tate Multimedia

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, opinia, Tate Multimedia, gra wyścigowa

Steel Rats - recenzja gry (15)

Steel Rats - zdjęcie nr 1
Steel Rats - zdjęcie nr 2
Steel Rats - zdjęcie nr 3
Steel Rats - zdjęcie nr 4
Steel Rats - zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!
The Game Awards 2018 - poznaliśmy laureatów!

Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!

Far Cry New Dawn
Zapowiedziano Far Cry New Dawn! Zobacz zwiastun gry [WIDEO]

Tym razem gra toczyć się będzie w postapokaliptycznym świecie.

Dziedzictwo pierwszego ostrza
Historia Dariusza w dodatku fabularnym do "Assassin's Creed Odyssey" [WIDEO]

Ścigani to pierwszy z trzech epizodów, które ułożą się w jeden wątek fabularny "Dziedzictwo pierwszego ostrza".

Polecamy
BenQ W9000 projektor full HD
BenQ W9000 projektor full HD

Benq zaprezentował projektor dla kina domowego, w pełni zgodny ze standardem 1080p HD (tzw. full HD), BenQ W9000.

Tajemniczy gadżet od BMW
Tajemniczy gadżet od BMW

BMW zaprezentowało nowy gadżet. Nie wiadomo na razie co to dokładnie jest, ale na pewno wiadomo, że to potrafi odtwarzać pliki mp3, płyty DVD...

Ostatnio dodane
Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!
The Game Awards 2018 - poznaliśmy laureatów!

Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!

Far Cry New Dawn
Zapowiedziano Far Cry New Dawn! Zobacz zwiastun gry [WIDEO]

Tym razem gra toczyć się będzie w postapokaliptycznym świecie.

Konkurs Ziaja