Multimedia - Technologie

Space Junkies - kosmiczna strzelanka Ubisoftu na VR [WIDEO]

2019-02-13 14:03:57

Firma Ubisoft ogłosiła, że Space Junkies, napędzana paliwem do plecaka odrzutowego zręcznościowa strzelanka, stworzona wyłącznie z myślą o rozgrywce w rzeczywistości wirtualnej, będzie dostępna od 26 marca 2019, na PlayStation VR, goglach Windows Mixed Reality, Oculus Rift + Touch i HTC Vive. Space Junkies można już zamówić w przedsprzedaży w Steam i Oculus Store, począwszy od teraz, a w PlayStation Store - od 20 lutego 2019.

Space JunkiesWyprodukowane przez Ubisoft Montpellier i napędzane przez Brigitte, nowy firmowy silnik rzeczywistości wirtualnej, zaprojektowany tak, aby zespoły mogły pracować płynnie w przestrzeniach wirtualnych i wspólnie przygotowywać aplikacje VR w fazie wstępnej i produkcyjnej, Space Junkies oferuje dynamiczną akcję dla wielu osób, rozgrywającą się na trójwymiarowych kosmicznych arenach, pozwalając graczom w pełni wcielić się w postać VR i wziąć udział w intensywnych bitwach mikrograwitacyjnych.

Wersja Space Junkies na PlayStation VR będzie obsługiwać kontroler DUALSHOCK 4 i zawierać niepowtarzalny system nawigacji, dzięki któremu gracze będą mogli latać z niesamowitą prędkością po pionowych arenach walki. Gracze będą mogli też w pełni wykorzystać sterowanie SIXAXIS, aby całkowicie wcielić się w swoją postać w VR.

W chwili premiery, Space Junkies oferować będzie tryby 1 na 1, 2 na 2 i każdy na każdego, a także liczne opcje uzbrojenia i jego modyfikacji. Gracze będą mogli walczyć na sześciu zróżnicowanych arenach walki - plenerowych i zamkniętych. Każda arena zawiera unikatowe strefy taktyczne, dynamiczne oświetlenie i otoczenie ulegające zniszczeniu. Każda walka będzie inna, a gracze będą musieli popisać się zdolnościami szybkiego myślenia i refleksem, aby uniknąć śmierci, nadlatującej szybko i ze wszystkich kierunków. Dodatkowo, po premierze udostępniona zostanie dalsza zawartość, w tym nowe tryby, mapy, uzbrojenie i elementy personalizacji.

Przed premierą uruchomionych zostanie kilka faz testowych, w tym otwarta beta na wszystkich platformach. Gracze mogą się zarejestrować do udziału w testach zamkniętych, pod adresem https://betasignup.ubisoft.com/sjreg/LogIn.

- Jesteśmy niezmiernie podekscytowani nadchodzącą premierą Space Junkies i nie możemy się już doczekać, kiedy gracze wskoczą do tej napędzanej rakietowo, laserowej i kosmicznej strzelanki! - stwierdził Adrian Lacey, producent w Ubisoft Montpellier. - Możliwość wydania gry na PlayStation VR to świetna wiadomość dla naszych graczy, a my w przyszłości zamierzamy udostępnić Space Junkies także na innych platformach VR, aby więcej osób mogło zagrać w naszą produkcję - dodaje.

Gracze, którzy chcieliby zagrać w Space Junkies przed oficjalną detaliczną premierą, mogą zagrać już w pełną wersję gry Space Junkies Arcade, która jest dedykowana dla automatów i dostępna w ponad stu salonach gier VR na całym świecie. Przed premierą, 19 lutego, odbędzie się też zorganizowany przez Virtual Athletics League międzynarodowy turniej, przygotowany przy współpracy Ubisoft, Springboard VR i HP. Najlepsze drużyny z uczestniczących salonów gier będą rywalizować o pulę 4500$ w gotówce i nagrodach. Więcej informacji o Space Junkies Arcade i uczestnictwie w turnieju znaleźć można pod adresem valvr.com/space-junkies-international-tournament.ip

fot. materiały prasowe Ubisoft

Słowa kluczowe: premiera, gra na VR, 2019, zwiastun
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!
"Rape Day" - gra o gwałtach została usunięta ze Steama

Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!

Zobacz, co wprowadzi do gry nowe rozszerzenie do "Gwinta"!
Nadchodzi pierwszy oficjalny dodatek do "Gwinta". Zobacz zwiastun! [WIDEO]

Zobacz, co wprowadzi do "Gwinta" nowe rozszerzenie!

AC Odyssey - RodowÃłd
"Rodowód" - debiutuje kolejny dodatek do Assassin's Creed Odyssey [WIDEO]

Oto ostatni epizod pierwszego rozszerzenia fabularnego "Dziedzictwo pierwszego ostrza".

Polecamy
Nowe PowerShoty z serii A
Nowe PowerShoty z serii A

Canon wprowadza na rynek dwa nowe modele PowerShot z serii A, które dysponują matrycami o największej rozdzielczości w tej serii aparatów...

Zostań nowoczesnym MacGywer'em!
Zostań nowoczesnym MacGywer'em!

Po dziś dzień każdy pamięta słynnego bohatera serialu MacGywer. Nowy produkt CyberSnipa "Dog Tag" jest świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnych MacGywer'ów

Ostatnio dodane
Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!
"Rape Day" - gra o gwałtach została usunięta ze Steama

Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!

Zobacz, co wprowadzi do gry nowe rozszerzenie do "Gwinta"!
Nadchodzi pierwszy oficjalny dodatek do "Gwinta". Zobacz zwiastun! [WIDEO]

Zobacz, co wprowadzi do "Gwinta" nowe rozszerzenie!