Po godzinach - Technologie

Smart building - co warto o nim wiedzieć

2021-10-05 13:33:00

Nowoczesna architektura opiera się nie tylko na użyciu innowacyjnych materiałów budowalnych czy rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych. To także nieustanne dążenie to optymalizacji zarządzania zasobami w budynkach biurowych, gdzie efektywność pracy jest jednym z priorytetów. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie usługi Smart Building, która pomaga w gospodarowaniu miejscami do pracy i ułatwia stosowanie się do obostrzeń sanitarnych. Na czym dokładnie polega usługa Smart Building i dlaczego warto z niej skorzystać? Odpowiadamy.

Smart buildingCzym jest Smart Building?

W każdym biurze dąży się do optymalizacji procesu wymiany informacji między pracownikami, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dużą przestrzenią użytkową. Nie bez znaczenia okazuje się również sposób zagospodarowania miejscami do pracy – informacje o wolnych salach konferencyjnych powinny być dostępne natychmiastowo i tym samym skracać proces komunikacji. To wszystko umożliwia wdrożenie usługi Smart Building – rozwiązanie wykorzystuje ekosystem IoT (Internet Rzeczy), czyli architekturę IT bardzo zbliżoną do usługi Smart Home.

Inteligentny budynek, czyli bezpieczny powrót do biur

Pandemia wywarła ogromny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Wielu pracowników biurowych musiało przejść na tryb pracy zdalnej lub hybrydowej – wszystko z myślą o zachowaniu dystansu społecznego. Obecnie mierzymy się z trudnościami wywołanymi powrotem do biur, dlatego też wielu przedsiębiorców poszukuje optymalnego rozwiązania umożliwiającego sprawne zarządzanie nie tylko stanowiskami pracy, ale także miejscami parkingowymi. Usługa Smart Building to odpowiedź na wszystkie nasze oczekiwania. Każdy z pracowników otrzymuje dostęp do aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której może na bieżąco śledzić ważne komunikaty i sprawdzać, czy dostępność poszczególnych pomieszczeń na terenie budynku.

Usługa Smart Building - dlaczego warto na nią postawić?

Optymalizacja funkcjonowania firmy to klucz do jej płynnego prosperowania, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Usługa Smart Building dostępna m.in. w ofercie firmy Netia, to niezliczone korzyści zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Za pośrednictwem dedykowanej aplikacji można zdalnie rezerwować biurko, aby zachować dystans społeczny. Można także zabukować miejsce parkingowe i uniknąć konieczności podróży transportem publicznym. Dzięki Netia Smart Building szybko znajdziemy wolną salę konferencyjną – system automatycznie skraca oraz odwołuje spotkania, w przypadku braku osób w danym pomieszczeniu. Nie można też zapomnieć o jednym, niezwykle ważnym usprawnieniu – z pomocą aplikacji szybko zweryfikujemy, kto obecnie znajduje się w biurze, a kto pracuje w home office. Dzięki temu komunikacja przebiega znacznie sprawniej i łatwiej nawiązać owocną współpracę między członkami zespołu.
 

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Słowa kluczowe: netia.pl, jak działa, usługa Smart Building
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fresh in Rebel słuchawki Clam
60 godzin muzyki non stop - Fresh 'n Rebel wraca z odświeżoną wersją słuchawek Clam

Czym różnią się od poprzednich modeli i dlatego warto zwrócić uwagę na tę premierę?

prezenty świąteczne
Nowe technologie na szczycie list prezentów świątecznych

W czasach wszechobecnej technologii wśród najbardziej oczekiwanych upominków króluje elektronika użytkowa.

tani fotel gamingowy
Co powinien posiadać dobry i tani fotel gamingowy?

Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując jeden z tańszych foteli gamingowych.

Polecamy
Jeden z pierwszych filmów w historii do obejrzenia w 4k i 60 fps

Sztuczna inteligencja dała kolejny popis swoich możliwości.

Google doodle - archiwum doodli google’a dostępne za darmo!

Gigant nakładania do zostania w domu udostępniając przeglądarkowe gierki i animacje.

Polecamy
Ostatnio dodane
Fresh in Rebel słuchawki Clam
60 godzin muzyki non stop - Fresh 'n Rebel wraca z odświeżoną wersją słuchawek Clam

Czym różnią się od poprzednich modeli i dlatego warto zwrócić uwagę na tę premierę?

prezenty świąteczne
Nowe technologie na szczycie list prezentów świątecznych

W czasach wszechobecnej technologii wśród najbardziej oczekiwanych upominków króluje elektronika użytkowa.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP