Po godzinach - Technologie

Słynny genetyk pracuje nad aplikacją randkową, która dopasowuje pary na podstawie… ich kodu DNA

2019-12-16 12:15:03

Związki to skomplikowana sprawa. Niektórym budowanie relacji przychodzi łatwiej, a innym trudniej. Sporą popularnością cieszą się portale i aplikacje do randkowania, które ułatwiają znajdowanie osób, które odpowiadają naszym preferencjom. Pewien naukowiec Harvardu, wskazuje jednak, że jest jeszcze jeden czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze partnerów.

Dwoje młodych ludzi trzymaja się za ręce

Genetyka z związki

Niektórzy wierzą w przeznaczenie, a George Church z Harvardu wierzy w genetykę. Ten ambitny naukowiec, który zapowiada m.in wskrzeszenie mamutów oraz odwrócenie procesu starzenia się, wypowiedział się na temat korzyści płynących ze stworzenia aplikacji randkowej, która dobierałaby ludzi w pary na podstawie ich materiału genetycznego.

Takie kryterium wyboru partnerów miałoby zminimalizować, a nawet wyeliminować istnienie chorób genetycznych. Chodzi tutaj o sposób działania genów dominujących i recesywnych. U dziecka dwójki ludzi, cecha związana z genem dominującym u jednego z rodziców, wyprze tę recesywną u drugiego.

W ten sposób dzieci dziedziczą niektóre choroby, które związane są z genami recesywnymi, które najczęściej zagłuszane są przez dominujące geny zapewniające zdrowie. Jeżeli jednak dwoje ludzi posiadających recesywne geny danego schorzenia będą mieli dziecko, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że to urodzi się chore.

Zobacz też: 10 pomysłów na pierwsza radnkę>>

Aplikacja randkowa DNA

George Church posiada wiele startupów, a jeden z nich pracuje właśnie nad taką aplikacją. Program jednak nie miałaby wskazywać, z kim nie powinniśmy się wiązać, ale z kim powinniśmy. Według naukowca, odpowiednie dobieranie partnerów mogłoby wyeliminować 7000 chorób obecnych u 5% populacji, co miałoby przynieść oszczędności w postaci biliona dolarów rocznie.

Warto jednak przy tym pamiętać, że nawet osoby posiadające dwa recesywne geny wciaż mogą mieć zdrowe dziecko. Dodatkowo, z pewnością nie każdy będzie chętny na szukanie partnera w taki "odczłowieczony" sposób. Coraz większą popularnością cieszą się w końcu takie inicjatywy jak speed dating twarzą w twarz, czy właśnie bardziej tradycyjne usługi matrymonialne.

Pomysł jednak powstał i jest realizowany, więc pozostaje nam tylko czekać i obserwować, jaki będzie jego odbiór.

KSK

fot. pexels.com

źródło: cbs.com; futurism.com;

Słowa kluczowe: Portale Randkowe, Genetyka, Zdrowie dzieci, Jak wybrać partnera?, George Church
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Polecamy
Spotkanie matki ze zmarłą córką, dzięki technologii VR

Wirtualna rzeczywistość wykorzystana w kreatywny... i bardzo wzruszający sposób.

Tańczące roboty zastępują kibiców na stadionie w Japonii [WIDEO]

Takie wsparcie to zapewne dla wielu zawodników coś nowego...

Ostatnio dodane
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.