Multimedia - Technologie

Resident Evil 3: Raccoon City - wrażenia z wersji demo gry [FOTO]

2020-03-20 13:13:17

Po znakomicie przyjętej odświeżonej wersji gry Resident Evil 2 japoński wydawca Capcom nie zwlekał z premierą remake'u kolejnej odsłony kultowej serii. Tak oto Resident Evil 3: Raccoon City trafi w nasze ręce już 3 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Tymczasem już teraz można zagrać w wersję demonstracyjną i sprawdzić czy jest to tutuł, który trafi w nasze gusta, a wcale nie jest to takie oczywiste...

Resident Evil 3: Raccoon CityZobacz galerię screenów z wersji demo gry >>

Demo nowego wcielenia gry Resident Evil 3 pokazuje nam fragment początkowy, niemal samo rozpoczęcie, kiedy to główna bohaterka Jill Valentine musi przywrócić zasilanie w pociągu, w którym znajduje się grupka ocalałych osób, w tym opętanym zombie-apokalipsą mieście Raccoon City.

Po krótkim filmiku przejmujemy sterowanie i już możemy wkraczać do akcji, a twórcy dema zadbali o to, by szybko pokazać nam podstawowe mechaniki i działanie poszczególnych przycisków. Wszystko co dotyczy kierowania Jill i zarządzaniem jej ekwipunkiem jest dość intuicyjne i dla wprawionych graczy nie będzie najmniejszym problemem.

Schody zaczynają się gdy spotykamy pierwsze (i wszystkie kolejne) żywe trupy. Te stanowią spore zagrożenie, mimo powolnego chodzenia. Nawet pojedynczy zombie jest trudny do zabicia zwykłym pistoletem, bo jest w stanie przetrwać nawet 3 czy 4 strzały w głowę! W bliskim kontakcie zadziwiająco szybko nieumarli są w stanie nas zaskoczyć szybkością z jaką rzucają się do gardła Jill, gryząc ją za każdym razem tak dotkliwie, że nie możemy wyjść z podziwu, że protagonistka nie zamienia się w jednego z nich. Już na zwykłym poziomie trudności pokąsana bohaterka zaczyna poruszać się wolniej, a ratować zdrowie można tylko poprzez zjadanie rzadko porozrzucanych roślinek doniczkowych.

Problem znika na łatwiejszym poziomie trudności, gdzie zombie są łatwiejsze do pokonania, nie fryzą tak mocno, a i amunicji znajduje się nieco więcej. Oczywiście, gracze dla których nie jest to pierwsze zetkniecie z serią doskonale wiedzą, że zombie można, a nawet trzeba omijać, bo szkoda na nie amunicji, a spowolnić można je na przykład strzałem w nogę. Do zabicia większych grup słuzą też czerwone beczki, które wybuchają po jednym strzale z pistoletu.

Demo pokazuje nam też, że oprócz walki z zombie, eksploracji kolejnych lokacji na mapie (dość liniowo połączonych) i rozwiązywaniu zagadek logicznych (np. Jak uruchomić hydrant i zalać wodą ogień w uliczce prowadzącej do celu?) nasza Jill ucieka przed mutantem Nemesis,  który chyba będzie prześladować ją przez całą grę, będąc jednocześnie niemal nieśmiertelnym.

Demo Resident Evil 3: Raccoon City kończy się bardzo szybko, bo dla nas było to już około 30 minuty zabawy. Widać natomiast, że gra nie odchodzi a rozwija wszystkie pomysły z Resident Evil 2 i ma tyle samo zalet i wad co tamten tytuł. Jest klimatycznie, grafika jest śliczna, a emocje związane z walką dość duże, ale już teraz wiemy, że to nie jest gra dla wszystkich. Niektórzy irytować będą się topornością walki czy denerwującym Nemesisem, ale to fani serii z pewnością wezmą pod uwagę przed zakupem pełnej wersji.

Michał Derkacz


fot. screen własny z dema gry Resident Evil 3 w wersji na PlayStation 4

Słowa kluczowe: opinia, ocena, recenzja, 2020, remake

Resident Evil 3: Raccoon City - screeny z gry (9)

Resident Evil 3: Raccoon City - screeny z gry  - Zdjęcie nr 1
Resident Evil 3: Raccoon City - screeny z gry  - Zdjęcie nr 2
Resident Evil 3: Raccoon City - screeny z gry  - Zdjęcie nr 3
Resident Evil 3: Raccoon City - screeny z gry  - Zdjęcie nr 4
Resident Evil 3: Raccoon City - screeny z gry  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
The Last of Us Part II
The Last of Us Part II - nowe fragmenty rozgrywki i komentarz twórców [WIDEO]

Osoby odpowiedzialne za historię omawiają zmiany w rozgrywce.

Tryb wycieczki w Assassin's Creed: "Origins" i "Odyssey" za darmo!

Zwiedź starożytny Egipt i Grecję za darmo!

Ghost of Tsushima gameplay
18 minut samurajskiego piękna. Zobacz gameplay "Ghost of Tsushima" [WIDEO]

Tytuł trafi na PlayStation 4 już w lipcu. Zobaczcie, na czym polega i jak wygląda ta gra.

Polecamy
Motorola Flipout - test
Motorola Flipout - test

Czy w parze z nietypową i ciekawą formą idzie także solidność?

Kolejna próba Iridium Satellite
Kolejna próba Iridium Satellite

Zbliżająca się konferencja Satellite 2007, odbywająca się corocznie w Waszyngtonie, będzie obfitowała w prezentacje nowych rozwiązań technologicznych

Ostatnio dodane
The Last of Us Part II
The Last of Us Part II - nowe fragmenty rozgrywki i komentarz twórców [WIDEO]

Osoby odpowiedzialne za historię omawiają zmiany w rozgrywce.

Tryb wycieczki w Assassin's Creed: "Origins" i "Odyssey" za darmo!

Zwiedź starożytny Egipt i Grecję za darmo!