Pomocna dłoń - Technologie

Przygotuj się do kontaktu z BOK

2010-10-18 11:09:49

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest jednym z czynników, które mają istotny wpływ na wykorzystanie usług. Aby jednak komunikacja na linii klient – usługodawca mogła przebiegać w sposób szybki i sprawny, Biuro Obsługi Klienta powinno posiadać określone procedury (np. weryfikacji tożsamości), natomiast osoba kontaktująca się powinna być odpowiednio przygotowana.

Jednym z czynników usprawniających kontakt z BOK-iem usługodawcy jest wiedza odnośnie sposobów weryfikacji Klientów oraz przygotowanie się do nich. Przykładowo, podczas osobistego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta nazwa.pl, weryfikacja odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem, np. dowodu osobistego – należy więc mieć go przy sobie. Natomiast osoba kontaktująca się z Biurem Obsługi Klienta telefonicznie lub poprzez livechat, w celu weryfikacji podać powinna dane wprowadzone do Panelu Klienta, z poziomu którego zamówiona jest dana usługa. Przedsiębiorca powinien mieć zatem przygotowane numery REGON oraz NIP, gdyż konsultant może poprosić o ich podanie. Ponadto wszelkie dyspozycje wydawane telefonicznie oraz poprzez livechat weryfikowane są poprzez kody autoryzujące. Są one dostępne z poziomu Panelu Klienta, dlatego przez kontaktem, warto się do niego zalogować i mieć do niego dostęp. W przypadku dyspozycji wydawanych drogą mailową należy pamiętać, iż pod uwagę brane są jedynie te, które nadesłane zostały z adresu e-mail podanego w Panelu Klienta, jako kontaktowy.

Oprócz danych osobowych, Klient powinien mieć przygotowane informacje pozwalające konsultantowi odnaleźć w systemie konkretną usługę, np. login do Panelu Klienta. Ponadto przed kontaktem z Biurem Obsługi Klienta warto rozważyć, jakich informacji Klient chce zasięgnąć. Dzięki temu konsultant będzie mógł przekazać wiedzę na konkretny temat i zaoszczędzi czas Klienta.

Jeśli Klient kontaktuje się z usługodawcą w związku z komplikacjami w funkcjonowaniu usług, warto przeanalizować, czego w rzeczywistości dotyczy problem. Przykładowo, przerwy w działaniu poczty elektronicznej mogą być zarówno spowodowane zakończeniem okresu ważności domeny, w której zostało utworzone konto e-mail, jak i wyczerpaniem przestrzeni dyskowej serwera, przeznaczonej na pocztę. Większość profesjonalnych Biur Obsługi Klienta posiada wdrożony system IVR. Dzięki niemu osoba dzwoniąca może wybrać, czego dotyczy zgłoszenie i zostanie połączona od razu z konsultantem, który jest wyspecjalizowany w danej dziedzinie. Ważne jest tutaj określenie, której z wydzielonych sekcji dotyczy poruszany temat.

Odpowiednie przygotowanie się do rozmowy z konsultantem BOK jest ważne, jeśli firma chce uzyskać informacje w sposób szybki i sprawny.

Katarzyna Sekunda-Piszczek
NetArt

Słowa kluczowe: biuro obsługi klienta netart kontakt
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Smartfon dla studenta
TOP 5 udogodnień dla studenta - najpopularniejsze modele telefonów i aplikacje Warszawa

Jakie modele telefonów sprostają wymaganiom żaków?

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

serwery dedykowane
Efektywne i bezpieczne serwery dedykowane dla Twojej firmy

Wiele firm prowadzi aktywną działalność na rynku usług internetowych - podstawą sukcesu w przypadku takiej działalności jest możliwość bezproblemowego korzystania z usług hostingowych.

Ostatnio dodane
podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.