Internet - Technologie

Płatny abonament na Twitterze - nowy plan Elona Muska

2022-11-03 08:39:41

Od wielu miesięcy można było usłyszeć to, że Elon Musk pragnie przejąć jedną z większych platform społecznościowych. Miliarderowi w ostatnim czasie udało się wykupić Twittera i już proponuje pierwsze zmiany w funkcjonowaniu w aplikacji. Jakich nowości możemy spodziewać się po tym, jak medium społecznościowe zmieniło właściciela?

Zobacz też: "Avatar: Istota wody" - drugi zwiastun filmu pokazuje piękno Pandory [WIDEO]

twitterElon Musk zapowiada płatny abonament na Twitterze

Jedną z głośniejszych zmian, jakie pragnie wprowadzić Elon Musk to możliwość opłacenia niebieskiego znaczka znajdującego się obok nazwy użytkownika, które ma potwierdzać tożsamość osoby. Aktualnie miały do tego ważniejsze organizacje, czy też osobowości po przeprowadzeniu odpowiedniej weryfikacji. Jak napisał wizjoner w jednym swoich tweetów, system ten sprawiał, że dzielił zebrane tam społeczeństwo na panów i chłopów. Teraz każdy będzie mógł wykupić opcje Twitter Blue za 8 dolarów miesięcznie.

Co łączy się z posiadaniem konta Blue?

Niebieski znacznik nie jest jedyną rzeczą, jaką zyskamy po opłaceniu miesięcznego abonamentu. Z zapowiedzi wiadomo, że tacy użytkownicy będą mieli pewien priorytet w odpowiedziach, wzmiankach, czy też w wyszukiwaniu. Dodatkowo zostanie im odblokowana opcja zamieszczenia długich materiałów wideo i audio, a także pojawi się im o połowę mniej reklam.

Chociaż pomysł Twitter Blue miał być odpowiedzią na istniejące boty i pojawiający się spam na przestrzeni platformy, niektórzy martwią się, że wprowadzenie abonamentu niczego nie zmieni. Obawy pojawiają się przede wszystkim w kontekście wykupienia znaczka autentyczności przez fałszywe profile, które dalej będą szerzyć dezinformacje w sieci.

BS

fot. Pexels

Źródło: gra.pl

Słowa kluczowe: Twitter Blue, Elon Musk, płatny abonament
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak wypromować firmę na Instagramie?
Jak wypromować firmę na Instagramie?

Zobacz wskazówki, które pomogą ci zyskiwać popularność w mediach społecznościowych.

Na co naleÅźy zwrÃłcić uwagę, wybierając domenę internetową?
Na co należy zwrócić uwagę, wybierając domenę internetową?

Sprawdź, jakie kwestie warto rozważyć przy zakupie domeny internetowej.

Polecamy
Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

Allegro rozpoczyna wspÃłłpracę z MediaMarkt
Allegro rozpoczyna współpracę z MediaMarkt

Już od początku kwietnia w sklepie MediaMarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tysiące ofert sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak wypromować firmę na Instagramie?
Jak wypromować firmę na Instagramie?

Zobacz wskazówki, które pomogą ci zyskiwać popularność w mediach społecznościowych.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP