Multimedia - Technologie

Planet Alpha - recenzja gry

2018-09-07 10:14:41

"Planet Alpha" to najnowszy tytuł Planet Alpha Game Studio. Produkcja to została wydana 4 września 2018 roku na platformy PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Czy jest to udany tytuł? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w poniższej recenzji.

Zobacz galerię screenów z gry "Planet Alpha" >>

Oceniamy najnowszą produkcję Planet Alpha Game Studio.

Planet Alpha - wrażenia z gry

"Planet Alpha" to klasyczna platformówka osadzona w uniwersum z gatunku science fiction. Fabuła nie ma tutaj zbyt dużego znaczenia, ponieważ głównym założeniem tej produkcji jest przetrwanie w świecie pełnym niebezpiecznych stworzeń. Wcielamy się tutaj w kosmicznego rozbitka, który znalazł się na nieznanej planecie. Nie jesteśmy w stanie walczyć z napotkanymi przeciwnikami. Musimy po prostu poruszać się szybko, skakać, uciekać i czasami się ukrywać. W pewnym momencie otrzymujemy także możliwość manipulacji porą dnia i nocy.

Na pochwałę zasługuje część wizualna tego tytułu, która została dopracowana przez producenta. Podczas rozgrywki możemy podziwiać piękne krajobrazy i otoczenia przygotowane specjalnie pod "Planet Alpha". Bardzo często, gdy poruszamy się po poziomach, mamy ochotę zatrzymać się i poprzyglądać stworzeniom i innym elementom otoczenia, które wydają się żyć na ekranie naszego monitora. Wrażenie robi też gama wykorzystanych kolorów w grze oraz ich oświetlenie. Całość ta cieszy oko gracza i pozwala mu się wciągnąć w świat tej produkcji.

"Planet Alpha" zostało dobrze udźwiękowione. Podczas rozgrywki odgłosy otaczających nas stworzeń, dobiegające z głośników, umożliwiają nam immersję. Brakuje tu jednak czasami odpowiednich melodii, które mogłyby wpłynąć bardziej na nasze zmysły, zwłaszcza kiedy się skradamy.

Gra Planet Alpha Game Studio została stworzona w formie platformówki 2.5D. Na początku nie oferuje nam zbyt dużo elementów rozgrywki. Już sam wstęp, w którym nasza postać powoli przemierza dane tereny, może zanudzić i odrzucić niektóre osoby. Później nie jest wcale lepiej, gdyż naszym głównym zadaniem jest tylko bieganie, skakanie i omijanie określonych przeszkód. Elementy logiczne są zbyt proste i pojawiają się zbyt rzadko, aby móc urozmaicić nam rozgrywkę. To samo dotyczy sekwencji skradania się.

Umiejętność manipulacji porą dnia i nocy to ciekawy element mechaniki, który stara się nam trochę tę rozgrywkę utrudnić. Trzeba to często wykorzystywać do przeskakiwania przez przepaście, do pokonywania wrogów i do rozwiązywania zagadek logicznych. Jest to zabieg z pewnością rzadko spotykany w grach wideo.

Mimo powyższych stwierdzeń, nie można powiedzieć, że "Planet Alpha" jest prostą grą. Będziemy tu wiele razy ginąć, powtarzająć te same poziomy. Tytuł ten wymaga od nas zręcznościowych umiejętności, dlatego osoby bez cierpliwości dużo czasu z nią nie spędzą.

Prostotę "Planet Alpha" można by pochwalić, gdyby nie błędy, na które możemy trafić podczas rozgrywki. Na przykład, czasami gdy zostajemy nakryci przez przeciwnika, nie jesteśmy już w stanie od niego uciec, mimo że schowaliśmy się - nie byłoby to wadą gry, gdyby nie fakt, że w innych sytuacjach działa to odwrotnie. Zdarzają się również bugi, przez które można zablokować naszą postać pod danym obiektem.

"Planet Alpha" to z pewnością tytuł przyjemny w odbiorze ze względu na szatę graficzną i animację. Jest to jednak produkcja, która nie oferuje nam zbyt dużo elementów mechaniki.  Czasami może wydać się nudna. Niektórzy gracze szybką ją odrzucą, gdy nie będą mogli przejść danego poziomu.

Piotr Wójcik

fot. Youtube.com/PlayStation

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, opinia, Planet Alpha Game Studio, gra platformowa

Planet Alpha - recenzja gry (10)

Planet Alpha - zdjęcie nr 1
Planet Alpha - zdjęcie nr 2
Planet Alpha - zdjęcie nr 3
Planet Alpha - zdjęcie nr 4
Planet Alpha - zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
The Division 2
Aktorski zwiastun gry "The Division 2" od Nicolasa Windinga Refna [WIDEO]

Krótki film jest pierwszą z dwóch części, stworzonych z myślą o światowej premierze gry.

Space Junkies
Space Junkies - kosmiczna strzelanka Ubisoftu na VR [WIDEO]

Silnik rzeczywistości wirtualnej, zaprojektowany jest tak, aby zespoły mogły pracować płynnie w przestrzeniach wirtualnych.

The Division 2 Prywatna Beta
The Division 2 - wrażenia z prywatnej bety gry [FOTO]

Jak prezentuje się gra na miesiąc przed premierą? Oceniamy!

Polecamy
HTC Salsa - test telefonu
HTC Salsa - test telefonu

W najnowszym odcinku programu Mobzilla zobaczyć można recenzję telefonu HTC Salsa, czyli kolejnego obok modelu ChaCha telefonu z uproszczonym dostępem do Facebooka.

Słuchawki CREATIVE EP 830 - naturalne brzmienie
Słuchawki CREATIVE EP 830 - naturalne brzmienie

Creative wprowadza na rynek polski nowy model słuchawek dousznych Creative EP830. Słuchawki zaprojektowano do współpracy z przenośnymi odtwarzaczami MP3 i CD. Creative EP830 wyposażono w miękkie, gumowe wtyki douszne, które podnoszą komfort słuchania skutecznie izolując od zewnętrznego hałasu i chroniąc jednocześnie słuch pozwalając na dużo cichsze odtwarzanie muzyki w głośnych miejscach.

Ostatnio dodane
The Division 2
Aktorski zwiastun gry "The Division 2" od Nicolasa Windinga Refna [WIDEO]

Krótki film jest pierwszą z dwóch części, stworzonych z myślą o światowej premierze gry.

Space Junkies
Space Junkies - kosmiczna strzelanka Ubisoftu na VR [WIDEO]

Silnik rzeczywistości wirtualnej, zaprojektowany jest tak, aby zespoły mogły pracować płynnie w przestrzeniach wirtualnych.