Multimedia - Technologie

Planet Alpha - recenzja gry

2018-09-07 10:14:41

"Planet Alpha" to najnowszy tytuł Planet Alpha Game Studio. Produkcja to została wydana 4 września 2018 roku na platformy PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Czy jest to udany tytuł? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w poniższej recenzji.

Zobacz galerię screenów z gry "Planet Alpha" >>

Oceniamy najnowszą produkcję Planet Alpha Game Studio.

Planet Alpha - wrażenia z gry

"Planet Alpha" to klasyczna platformówka osadzona w uniwersum z gatunku science fiction. Fabuła nie ma tutaj zbyt dużego znaczenia, ponieważ głównym założeniem tej produkcji jest przetrwanie w świecie pełnym niebezpiecznych stworzeń. Wcielamy się tutaj w kosmicznego rozbitka, który znalazł się na nieznanej planecie. Nie jesteśmy w stanie walczyć z napotkanymi przeciwnikami. Musimy po prostu poruszać się szybko, skakać, uciekać i czasami się ukrywać. W pewnym momencie otrzymujemy także możliwość manipulacji porą dnia i nocy.

Na pochwałę zasługuje część wizualna tego tytułu, która została dopracowana przez producenta. Podczas rozgrywki możemy podziwiać piękne krajobrazy i otoczenia przygotowane specjalnie pod "Planet Alpha". Bardzo często, gdy poruszamy się po poziomach, mamy ochotę zatrzymać się i poprzyglądać stworzeniom i innym elementom otoczenia, które wydają się żyć na ekranie naszego monitora. Wrażenie robi też gama wykorzystanych kolorów w grze oraz ich oświetlenie. Całość ta cieszy oko gracza i pozwala mu się wciągnąć w świat tej produkcji.

"Planet Alpha" zostało dobrze udźwiękowione. Podczas rozgrywki odgłosy otaczających nas stworzeń, dobiegające z głośników, umożliwiają nam immersję. Brakuje tu jednak czasami odpowiednich melodii, które mogłyby wpłynąć bardziej na nasze zmysły, zwłaszcza kiedy się skradamy.

Gra Planet Alpha Game Studio została stworzona w formie platformówki 2.5D. Na początku nie oferuje nam zbyt dużo elementów rozgrywki. Już sam wstęp, w którym nasza postać powoli przemierza dane tereny, może zanudzić i odrzucić niektóre osoby. Później nie jest wcale lepiej, gdyż naszym głównym zadaniem jest tylko bieganie, skakanie i omijanie określonych przeszkód. Elementy logiczne są zbyt proste i pojawiają się zbyt rzadko, aby móc urozmaicić nam rozgrywkę. To samo dotyczy sekwencji skradania się.

Umiejętność manipulacji porą dnia i nocy to ciekawy element mechaniki, który stara się nam trochę tę rozgrywkę utrudnić. Trzeba to często wykorzystywać do przeskakiwania przez przepaście, do pokonywania wrogów i do rozwiązywania zagadek logicznych. Jest to zabieg z pewnością rzadko spotykany w grach wideo.

Mimo powyższych stwierdzeń, nie można powiedzieć, że "Planet Alpha" jest prostą grą. Będziemy tu wiele razy ginąć, powtarzająć te same poziomy. Tytuł ten wymaga od nas zręcznościowych umiejętności, dlatego osoby bez cierpliwości dużo czasu z nią nie spędzą.

Prostotę "Planet Alpha" można by pochwalić, gdyby nie błędy, na które możemy trafić podczas rozgrywki. Na przykład, czasami gdy zostajemy nakryci przez przeciwnika, nie jesteśmy już w stanie od niego uciec, mimo że schowaliśmy się - nie byłoby to wadą gry, gdyby nie fakt, że w innych sytuacjach działa to odwrotnie. Zdarzają się również bugi, przez które można zablokować naszą postać pod danym obiektem.

"Planet Alpha" to z pewnością tytuł przyjemny w odbiorze ze względu na szatę graficzną i animację. Jest to jednak produkcja, która nie oferuje nam zbyt dużo elementów mechaniki.  Czasami może wydać się nudna. Niektórzy gracze szybką ją odrzucą, gdy nie będą mogli przejść danego poziomu.

Piotr Wójcik

fot. Youtube.com/PlayStation

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, opinia, Planet Alpha Game Studio, gra platformowa

Planet Alpha - recenzja gry (10)

Planet Alpha - zdjęcie nr 1
Planet Alpha - zdjęcie nr 2
Planet Alpha - zdjęcie nr 3
Planet Alpha - zdjęcie nr 4
Planet Alpha - zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bloober Team
Layers of Fear i >observer_ w promocyjnym pakiecie [WIDEO]

Dwa hity niezależnego studia Bloober Team są teraz dostępne w jednym pakiecie.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider - recenzja

Oceniamy ostatnią część nowej trylogii przygód Lary Croft. Czy to dobra gra?

Oceniamy najnowszÄ… produkcjÄ™ Planet Alpha Game Studio.
Planet Alpha - recenzja gry

Oceniamy najnowszą produkcję Planet Alpha Game Studio.

Polecamy
Samsung Galaxy Mini - recenzja telefonu
Samsung Galaxy Mini - recenzja telefonu

Atutem telefonu jest dobry panel dotykowy, poprawnie interpretujący komendy oraz obsługujący multidotyk.

Olympus E-400: najlżejsza lustrzanka cyfrowa.
Olympus E-400: najlżejsza lustrzanka cyfrowa.

Olympus zaprezentował najmniejszą i najlżejszą na świecie lustrzankę cyfrową, model E-400.

Ostatnio dodane
Bloober Team
Layers of Fear i >observer_ w promocyjnym pakiecie [WIDEO]

Dwa hity niezależnego studia Bloober Team są teraz dostępne w jednym pakiecie.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider - recenzja

Oceniamy ostatnią część nowej trylogii przygód Lary Croft. Czy to dobra gra?

Kupony i kody rabatowe