Po godzinach - Technologie

PGA 2023: wyjątkowe gry w Web3 Game Arena

2023-05-15 11:08:45

Poznań Game Arena 2023 otworzy nowy rozdział w całej historii PGA. Po raz pierwszy podczas poznańskich targów rozrywki i multimediów zostaną zaprezentowane gry, wykorzystujące technologię Web3.

Poznań Game ArenaOd 2004 roku Poznań Game Arena jest miejscem, w którym prezentowane są najgłośniejsze gry, przygotowane przez czołowych producentów. Każdego roku w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich dziesiątki tysięcy graczy mogą wziąć udział w premierowych i przedpremierowych pokazach oraz ogrywać demonstracyjne wersje gier
na długo przed oficjalną premierą.

Tegoroczna edycja PGA dostarczy graczom zupełnie nowe doświadczenie. W ramach Web3 Game Arena w pawilonie 7 zostaną zaprezentowane wyłącznie tytuły i projekty, wykorzystujące technologię Web3.

Czym jest Web3 Game Arena?

W3GA to zupełnie nowe wydarzenie, będące częścią targów PGA, którego celem jest zwiększenie świadomości potencjału technologii Web3 w grach oraz zapewnienie forum do dialogu i dzielenia się wiedzą między osobami związanych z branżą gier. Web3 Game Arena jest adresowana do miłośników gamingu, developerów oraz entuzjastów pojawiającego się trendu metaverse w przestrzeni blockchain.

Projekt to owoc współpracy pomiędzy Poznań Game Arena, ESE Entertainment oraz Metapro. Partnerstwo skoncentruje się na zbadaniu potencjału współpracy między sektorami gier, e-sportu, Metaverse, DeFi i GameFi. Jest to wyjątkowa okazja dla entuzjastów tych dziedzin, aby spotkać się i zapoznać z najnowszymi osiągnięciami na rynku gier Web3.

Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Poznań Game Arena:  Jako PGA cieszymy się z kontynuacji współpracy z Metapro oraz nawiązania partnerstwa z ESE Entertainment. Wierzymy, że technologia blockchain daje wiele nowych możliwości branży gier. Jestem przekonany, że W3GA dostarczy wielu pozytywnych doświadczeń graczom, programistom i firmom zajmującym się tworzeniem gier.

Michał Bartczak, Metapro Co-Founder & CTO: Jestem podekscytowany tym jak W3GA pokazuje potencjał współpracy między e-sportem, grami i grami web3. Naszym celem jest połączenie tych różnych elementów w celu stworzenia dobrze prosperującego i rozwijającego się rynku gier, a wydarzenie jest świadectwem wyjątkowej synergii, jaką można osiągnąć
w branży.

Konrad Wasiela, Chief Executive Officer i Dyrektor ESE Entertainment: Jako ESE Entertainment od dwóch lat realizujemy projekty blockchain. W 2021 roku zorganizowaliśmy Skillz Vault na rynkach chińskim, brazylijskim, wietnamskim, południowokoreańskim i japońskim. Od 2022 roku współpracujemy z firmą Metapro, która była sponsorem strefy Indie Games podczas PGA w 2022 roku oraz partnerem Game Industry Conference. Organizacja W3GA jest naturalnym procesem zaangażowania ESE w obszar blockchain.

Co w programie?

Web3 Game Arena zostanie podzielona na kilka części. Pierwsza z nich to ekspozycja, na której zostaną zaprezentowane tytuły, wykorzystujące technologię Web3. Dla graczy będzie to doskonała okazja to sprawdzenia tych produkcji. Sami twórcy zaprezentują z kolei najnowsze rozwiązania i osiągnięcia związane z grami w technologii Web3, a także podzielą się postępami w tej dziedzinie.

Druga część W3GA ucieszy przede wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości wykorzystania Web3 w grach. W programie znajdą się liczne wykłady i panele dyskusyjne z udziałem znanych specjalistów. Podczas wydarzenia nie zabraknie również części praktycznej. W pawilonie 7 odbędzie się wiele konkursów i warsztatów, pozwalających zdobyć nowe, praktyczne umiejętności. Na głodnych rywalizacji czeka natomiast GameJam, który będzie doskonałym sprawdzianem dla blockchain developerów.

O Poznań Game Arena 

Targi Poznań Game Arena odbędą się w dniach od 6 do 8 października 2023 roku  na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jest to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA ma już ponad 15-letnią historię, zbudowaną łącznie z ponad 600 000 polskimi i zagranicznymi fanami sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Poznań Game Arena, program, atrakcje, pawilon 7
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Poznań Game Arena
PGA 2023: wyjątkowe gry w Web3 Game Arena

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena otworzy nowy rozdział w historii tego wydarzenia.

Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra - czy warto zainwestować w najnowszy smartwatch?

To obecnie wszystkim najwszechstronniejszy Apple Watch.

gadÅźety wiosenne Fresh 'n Rebel
Wiosenny niezbędnik - top 3 gadżety, które warto mieć

Oto 3 gadżety, które mogą nam pomóc w realizacji planów, a więc stanowią prawdziwy "must have" tej wiosny.

Polecamy
Czym są Vocaloidy? Oto najpopularniejsze wirtualne gwiazdy!

Poznaj świat syntezatorów śpiewu, które zainspirowały wielu twórców to stworzenia wielu niezwykłych dzieł.

VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Ostatnio dodane
Poznań Game Arena
PGA 2023: wyjątkowe gry w Web3 Game Arena

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena otworzy nowy rozdział w historii tego wydarzenia.

Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra - czy warto zainwestować w najnowszy smartwatch?

To obecnie wszystkim najwszechstronniejszy Apple Watch.

Popularne
kod kreskowy GS1-128
Kilka słów o etykietach logistycznych z kodem kreskowym GS1 - 128

Etykieta logistyczna to nic innego jak ustandaryzowany, zapis informacji w postaci kodów kreskowych organizacji GS1, służących do graficznego oznakowania produktu.