Internet - Technologie

Odzyskiwanie zablokowanego konta na Instagramie - praktyczne porady

2021-12-02 09:48:01

Instagram nie stanowi już dla wielu z nas źródła komunikacji z najbliższymi osobami, zyskując obserwujących, możemy rozwijać m.in. swój własny biznes i promować produkty. Odpowiednio zaplanowane działania na tej platformie społecznościowej mogą doprowadzić, że staną się one naszym stałym źródłem dochodu. Co zrobić, kiedy nasz profil zostanie nagle zablokowany?

Zobacz też: Spotify Wrapeed 2021 - na czym polega i kiedy zobaczymy podsumowanie w aplikacji?

Zablokowanie konta na InstagramieZłamanie regulaminu na Instagramie

Aby korzystać z Instagrama, należy przestrzegać wielu zasad, które wpływają na budowanie przyjaznego dla wszystkich środowiska. Jeżeli nie znamy powodu, dla którego moglibyśmy zostać zablokowani, warto zastanowić się, czy nasza działalność w aplikacji nie naruszyła panujących tam reguł. Oznacza to, czy np. publikując czyjeś zdjęcia na naszym koncie odpowiednio, oznaczyliśmy autora fotografii lub czy nasze treści nie przedstawiały np. nagości, która oprócz nielicznych wypadków jest zabroniona na Instagramie. Inną przyczyną naszej blokady może być podszywanie się swoim kontem pod inną osobę lub spamowanie. Tego typu ograniczenia może się spodziewać osoba, która szerzy nienawiść i dyskryminuje innych w mediach społecznościowych. 

Co zrobić, gdy nasze konto na Instagramie zostanie zablokowane?

Jeżeli nasze konto zostanie zablokowane, podczas próby zalogowania się do aplikacji powinien wyskoczyć nam komunikat informujący o tej sytuacji. W zależności od tego, co było przyczyną ograniczenia nam dostępu do profilu, może ono potrwać od paru godzin, do paru miesięcy. W niektórych przypadkach Instagram może również całkowicie usunąć konto. Jeśli została na nas nałożona kara czasowa przez rzeczywiste złamanie reguł, najlepszą opcją będzie zaczekanie, aż zostanie ona ściągnięta. Zdarzają się przypadki, kiedy konto zostaje niesłusznie zablokowane. Ofiarami tego typu błędu mogą być m.in. firmy lub osoby, które zarabiają lub promują swoja twórczość w sieci. Dla nich ograniczenie możliwości korzystania z konta może przynieść realne pieniężne straty. Co więc zrobić, kiedy na nasze konto zostanie niesłusznie nałożona kara?

Jak odwołać się od decyzji zablokowania konta na Instagramie? 

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań warto sprawdzić maila, na którego jesteśmy zalogowani w aplikacji. Jeżeli nasze konto padło ofiarą ataku hakerskiego, powinniśmy dostać informację dotyczącą podejrzanego logowania na profil. Nie wszystkie sytuacje są spowodowane próbą przejęcia Instagrama. Nie posiadając tego typu informacji na naszej skrzynce pocztowej, możemy podejrzewać, że zaistniał po prostu jakiś błąd. 

Pierwszym krokiem do odzyskania konta jest przede wszystkim potwierdzenie, że to my jesteśmy właścicielami konta. Jeżeli wcześniej ustawiliśmy na naszym profilu opcję dwuskładnikowego uwierzytelniania konta, jest większe prawdopodobieństwo odzyskania profilu. W takim wypadku zostaniemy poproszeni o wpisanie kodów, które zostaną przesłane na nasz numer telefonu. Dzięki temu Instagram będzie mógł potwierdzić czy to my jesteśmy właścicielami konta. Warto mieć na uwadze, że tego typu sprawdzanie może potrwać aż 48h

Na naszego maila, może również zostać wysłana instrukcja dotycząca podesłania zdjęć supportowi Instagrama. Dotyczą one np podesłania zdjęcia swojego dowodu, czy też fotografii przedstawiającej właściciela konta trzymającego kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz specjalnym kodem dołączonym w mailu. Może to jednak jedynie pomóc osobom, których posty przedstawiały samych siebie. W przypadku firm, osoby odpowiedzialne za prowadzenie konta, będą musiały potwierdzić odpowiednimi dokumentami, że to właśnie oni są właścicielami utraconego profilu. 

Do decyzji zablokowania konta możemy się odwołać również za pomocą odpowiedniego formularza, który znajdziemy na stronie Instagramie. Konieczne jest jednak wykonywanie konkretnych kroków wskazanych przez Instagram i zachowanie cierpliwości. 

BS

fot. Brett Jordan z Pexels

Źródło: spidersweb.pl, facebook.com

Słowa kluczowe: zablokowane konto na Instagramie, porady, Ig
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
tIK TOK
Jak nagrać filmiki na TikToku? - praktyczne porady

Zobacz, o czym warto pamiętać nagrywając tiktoki?

10 miłych memÃłw
10 miłych memów, które mozna podesłać drugiej osobie [Zestawienie]

Zestawienie miłych memów, które można wysłać drugiej osobie.

Polecamy
studentka z komputerem
Jaki jest polski student? Co i gdzie studiuje?

Co studiują Polacy, gdzie się uczą i mieszkają podczas nauki?

20 lat sieci Wi-Fi - od czego to wszystko się zaczęło i dokąd zmierza?

Świat bez internetu bezprzewodowego nie byłby taki sam. Świętujemy rocznicę powstania jednej z najważniejszych technologii naszej cywilizacji!

Ostatnio dodane
tIK TOK
Jak nagrać filmiki na TikToku? - praktyczne porady

Zobacz, o czym warto pamiętać nagrywając tiktoki?

10 miłych memÃłw
10 miłych memów, które mozna podesłać drugiej osobie [Zestawienie]

Zestawienie miłych memów, które można wysłać drugiej osobie.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP