Internet - Technologie

Nowy rekord aplikacji Spotify - korzysta z niej pół miliarda użytkowników

2023-04-27 13:26:28

Baza użytkowników Sportify po raz pierwszy w 17-letniej historii serwisu przekroczyła pół miliarda użytkowników, osiągając globalnie 515 mln. To o 5 proc. więcej, niż w poprzednim kwartale (było 479 mln) i o 22 proc. więcej w ujęciu rok do roku (wtedy 422 mln).

Zobacz też: Jak usunąć film na TikToku? - instrukcja krok po kroku

SpotifySukces aplikacji Spotify

Płatnych subskrypcji jest 210 mln, na koniec ubiegłego kwartału były ich 202 mln. Choć jednak słuchaczy premium jest coraz więcej, to przychody z reklam platformy streamującej muzykę i podcasty spadły o 27 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem (ale nadal to wzrost o 17 proc. rok do roku).  

Mimo to - niezależnie od niskiej liczby subskrybentów premium w proporcji do ogólnej liczby użytkowników - Spotify odnotował największy wzrost netto w pierwszym kwartale i drugi co do wielkości kwartalny wzrost w swojej historii, zwiększając liczbę użytkowników o 26 milionów (w poprzednim kwartale wzrost wyniósł nawet 33 mln).

Wzrost przychodów aplikacji o 14 proc.

Całkowite przychody wzrosły o 14 proc. rok do roku - do 3 mld euro - nieznacznie poniżej oczekiwań Spotify, które określono na poziomie 3,1 mld euro "ze względu na zmienność makroekonomiczną w naszej branży reklamowej". Firma odnotowała stratę operacyjną w pierwszym kwartale w wysokości 156 mln euro, która była z kolei na lepszym poziomie niż przewidywane 194 mln euro, dzięki niższym wydatkom na marketing. Firma miała stratę netto w wysokości 225 mln euro w pierwszym kwartale, w porównaniu z dochodem netto w wysokości 131 mln euro rok wcześniej.

To był "najsilniejszy pierwszy kwartał Spotify od czasu wejścia na giełdę w 2018 roku i drugi co do wielkości kwartał wzrostu MAU w jego historii", napisał na Twitterze dyrektor generalny Daniel Ek.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Spotify, aplikacja, pół milarda uzytkowników
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Rihanna
Memy dotyczące występu Rihanny podczas Super Bowl 2023 [Zestawienie]

Jak widzowie komentują występ Rihanny podczas Halftime Show 2023?

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
kod kreskowy GS1-128
Kilka słów o etykietach logistycznych z kodem kreskowym GS1 - 128

Etykieta logistyczna to nic innego jak ustandaryzowany, zapis informacji w postaci kodów kreskowych organizacji GS1, służących do graficznego oznakowania produktu.