Oprogramowanie - Technologie

Nowa karta NVIDIA - wymarzona do filmów

2009-02-17 13:05:10

 W dzisiejszych czasach użytkownicy chcą korzystać z urządzeń, które są bez przerwy podłączone do Sieci. Chcą mieć nieustanny dostęp do takich serwisów społecznościowych jak Facebook czy YouTube oraz wydajność odpowiednią do oglądania filmów HD w każdym miejscu i o każdej porze. Firma NVIDIA Corporation, twórca procesora graficznego, przedstawia dzisiaj nową platformę opartą na komputerze w jednym układzie scalonym z serii NVIDIA Tegra 600, która umożliwia budowę nieustannie działających, gotowych do pracy w sieci mobilnych urządzeń internetowych (MID) z obsługą HD i możliwością wielodniowej pracy na zasilaniu bateryjnym.

Platforma ta pozwoli producentom OEM na szybkie wprowadzenie na rynek urządzeń, które będą mogli oferować już w cenie 99 USD, oferując szerokopasmowy Internet oraz internetowe treści HD szerokiej rzeszy użytkowników.

"Technologie mobilnych urządzeń internetowych rozwinęły się tak, by dostarczać użytkownikom wydajność i łączność na poziomie wymaganym przez dzisiejszy styl życia," powiedział Michael Rayfield, menadżer w dziale rozwiązań mobilnych NVIDIA. „Do dziś klienci mogli jedynie kupić kolejny ‘gadżet' z ograniczoną funkcjonalnością lub komputer PC, który nie jest zawsze włączony. Platforma bazująca na Tegra łączy to, co najlepsze z tych dwóch światów."

Mobilne urządzenie internetowe Tegra zapewnia:

- Odtwarzanie wideo 720p i 1080p

- Trwającą dniami pracę

- Łączność WiFi i 3G

- Zoptymalizowaną obsługę sprzętową aplikacji Web 2.0 w, dzięki czemu urządzenia przenośne będą mogły oferować jakość korzystania z Internetu znaną z komputerów typu desktop

- Kompletny pakiet oprogramowania zawierający system operacyjny Microsoft Windows CE, przeglądarki plików, przeglądarkę internetową o pełnych możliwościach, szkielet programowy do tworzenia interfejsów użytkownika, pakiety BSP i SDK, klienta internetowej poczty e-mail i inne.

"Nowa generacja inteligentnych, zawsze podłączonych, zorientowanych na usługi urządzeń mobilnych w głównej mierze koncentruje się bogatych doświadczeniach multimedialnych i rozszerzonej funkcjonalności," powiedział Mukund Ghangurde, dyrektor produktów konsumenckich oraz produktów CE w Microsoft Corp. "Cieszymy się, iż współpracujemy z firmą NVIDIA przy opracowaniu zasobów, które pozwolą producentom OEM na szybkie wprowadzenie tych nowych urządzeń na rynek."

Dodatkowo, NVIDIA nawiązała współpracę z ST-Ericsson, aby dodać funkcję połączeń 3G do swojej platformy, zapewniając tym samym łączność bez zakłóceń na całym świecie.

"ST-Ericsson wraz z NVIDIA opracowało implementację systemu Microsoft Windows Embedded CE przy użyciu ST-Ericsson U355 i NVIDIA Tegra, która jest gotowa do wykorzystania " powiedział Jörgen Lantto Szef departamentu technicznego ST-Ericsson. "To rozwiązanie czerpie korzyści z uznanego, testowanego przy pomocy IOT modemu o wysokiej przepustowości U335, które wraz z platformą NVIDIA przenosi wydajność multimedialną na nowy poziom."

ICD, znany producent typu ODM, również ogłosił wsparcie dla nowej klasy urządzeń opartych na nowej platformie. " W naszej firmie ICD wierzyliśmy i czekaliśmy, aż pojawi się nowa generacja innowacyjnych, stale podłączonych do Sieci urządzeń tego typu. Projektowanie tych urządzeń w oparciu o platform Tegra pozwoli na osiągnięcie niesamowitej funkcjonalności już w cenie 99$," powiedział David Hayes, Prezes i CEO w firmie ICD.

(Informacja prasowa)

 

Słowa kluczowe: NVIDIA® TegraTM karta graficzna oprogramowanie MID HD
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Polecamy
Bezpłatny pakiet programów dla studenta
Bezpłatny pakiet programów dla studenta

Partmner Student jest pakietem oprogramowania skierowanym do studentów studiujących w trybie stacjonarnym.

Polecamy
Ostatnio dodane
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.