Internet - Technologie

Netflix wprowadził nową opcję dla użytkowników

2022-11-18 12:20:21

Netflix to znana na całym świecie platforma streamingowa, która za odpowiednią opłatą umożliwia dostęp do oglądania wielu kultowych filmów oraz seriali. Niestety od dłuższego czasu użytkownicy próbują unikać ponoszenia kosztów za abonament, m.in. współdzieląc jedno konto. Wygląda jednak na to, że niebawem nie będzie już to możliwe, a to wszystko za sprawą nowo wprowadzonej przez twórców portalu opcji.

Zobacz też: Czym jest wiza i jak ją otrzymać?

Nowa opcja na NetflixieWspółdzielenie konta — nielegalna praktyka użytkowników Netflixa

Nie ulega wątpliwościom, że współczesne technologie, w tym także różnego rodzaju portale internetowe, znacznie ułatwiają ludziom rozwijanie swoich zainteresowanie, pogłębianie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności. Wśród najchętniej odwiedzanych platform znajduje się przede wszystkim Netflix, który odpłatnie umożliwia użytkownikom oglądanie najpopularniejszych filmów i seriali. Niestety spora grupa odbiorców usilnie stara się ominąć konieczność zapłaty za abonament, wykorzystując do tego nielegalną praktykę, jaką jest współdzielenie konta. Polega to na tym, że jedna osoba zakłada profil na portalu, a następnie udostępnia go kilku innym. Ta metoda jest szczególnie popularna wśród rodzin i znajomych, ponieważ pozwala znacznie obniżyć koszty związane z posiadaniem konkretnego pakietu. Oczywiście twórcy Netflixa od początku są przeciwni takim działaniom i robią wszystko, aby przerwać nieuczciwy proceder. Z tego powodu niedawno wprowadzili oni na platformie nową funkcję, która umożliwia użytkownikom większą kontrolę nad własnym kontem i tym, kto z niego korzysta.

Jakie możliwości daje nowa opcja na Netflixie?

Z nowego rozwiązania z pewnością ucieszą się osoby, które do tej pory nie były świadome tego, że ktoś korzystał z ich profilu bez pozwolenia. Niedawno dodana funkcja daje im bowiem możliwość większego kontrolowania aktywności na koncie. Za pomocą numeru IP będą oni w stanie dokładnie sprawdzić, jakie urządzenia, kiedy i gdzie logowały się na ich stronie i w miarę potrzeby pozbyć się wszystkich nieproszonych gości. Opcja ta znajduje się w ustawieniach w sekcji "Bezpieczeństwo i prywatność" i jest dostępna zarówno w wersji komputerowej, jak i w aplikacji mobilnej. Warto przy tym wiedzieć, że najprawdopodobniej nie będzie to jedyna zmiana, jaka pojawi się w najbliższym czasie na Netflixie. Na początku 2023 roku twórcy platformy mają zamiar wprowadzić też dodatkowe opłaty za profile użytkowników, co może przyczynić się do spadku zainteresowania współdzieleniem konta. Natomiast dla najbardziej oszczędnych planowane jest stworzenie tańszego pakietu z wyświetlaniem reklam. W niektórych państwach jest już on dostępny, nie wiadomo jednak, kiedy pojawi się w Polsce.

WG

fot. pexels

Źródło: dobreprogramy.pl, serialowa.pl

Słowa kluczowe: Netflix, współdzielenie konta, nowa opcja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak wypromować firmę na Instagramie?
Jak wypromować firmę na Instagramie?

Zobacz wskazówki, które pomogą ci zyskiwać popularność w mediach społecznościowych.

Na co naleÅźy zwrÃłcić uwagę, wybierając domenę internetową?
Na co należy zwrócić uwagę, wybierając domenę internetową?

Sprawdź, jakie kwestie warto rozważyć przy zakupie domeny internetowej.

Polecamy
Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

Allegro rozpoczyna wspÃłłpracę z MediaMarkt
Allegro rozpoczyna współpracę z MediaMarkt

Już od początku kwietnia w sklepie MediaMarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tysiące ofert sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak wypromować firmę na Instagramie?
Jak wypromować firmę na Instagramie?

Zobacz wskazówki, które pomogą ci zyskiwać popularność w mediach społecznościowych.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP