Multimedia - Technologie

Najlepsze gry strategiczne na PC

Najlepsze RTS-y i turowe gry strategiczne

2018-07-05 15:16:33

Wojny, zarządzanie miastem, dbanie o dobrobyt – to właśnie są elementy gier strategicznych. Większość tytułów z tego gatunku zostało udostępnionych tylko na komputery stacjonarne. Większość z nich jednak można uznać za kultowe pozycje w branży. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym są produkcje tego typu oraz przedstawiamy zestawienie ciekawych tytułów na rynku. Zobacz najlepsze gry strategiczne na PC!

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformę PC!

Najlepsze RTS-y

Gry strategiczne czasu rzeczywistego to tzw. produkcje RTS (real-time strategy), w których wcielamy się w rolę władcy lub właściciela wioski/miasta/państwa. Naszym zadaniem jest mądrze zarządzać daną metropolią – dbać o dobrobyt mieszkańców, rozbudowywać włości, tworzyć armię, a także toczyć bitwy z innymi nacjami. Bardzo często RTS-y to wojenne gry strategiczne, w których chodzi po prostu o rozwijanie swojej własności na różne sposoby. W tego typu produkcjach dostępny jest również tryb fabularny i multiplayer.

Rozgrywka w produkcjach typu RTS odbywa się najczęściej z tzw. rzutu izometrycznego, z którego obserwujemy cały przebieg rozwijania się miast "z góry". Pierwsze tytuły z tego gatunku pojawiły się na rynku jeszcze w latach 80. XX wieku.

Fajne gry strategiczne na PC

Ciekawe tytuły z gatunku RTS to nie tylko typowa rozgrywka odbywająca się w czasie rzeczywistym. Wiele tytułów to gry strategiczne turowe, które też osiągnęły sukces w branży rozrywki interaktywnej. Najbardziej rozpoznawalne produkcje tego typu były i są nadal wydawane w seriach. Producenci z każdą kolejną częścią ulepszają mechanikę i grafikę swojej twórczości.

Najlepsze gry RTS

Przygotowaliśmy subiektywne zestawienie najciekawszych produkcji RTS. Znajdziecie w nim stare gry strategiczne, które są wydawane w seriach do dzisiaj. Nie ograniczyliśmy się jednak tylko do kultowych tytułów, dlatego zobaczycie także pozycję stworzoną przez polską firmę 11 bit studios oraz produkcję na podstawie znanego uniwersum "Fallouta". Z pewnością wiele z tych gier skojarzą fani RTS-ów oraz wielbiciele tytułów od Blizzard Entertaiment.

Pozycje wymienione w zestawieniu to nie wszystko, co znajdziemy w tym gatunku. Tytuły typu RTS zamieściliśmy również wśród gier naszej młodości i produkcji o zwierzętach dla dzieci.

PW

fot. materiały prasowe

 

Słowa kluczowe: wojenne, fajne gry strategiczne, najlepsze gry rts, stare gry strategiczne, gry strategiczne turowe

Najlepsze gry strategiczne na PC (20)

Zeus: Pan Olimpu - najlepsze gry strategiczne na PC
Endless Legend - najlepsze gry strategiczne na PC
Polanie 2 - najlepsze gry strategiczne na PC
Kozacy - najlepsze gry strategiczne na PC
Spellforce - najlepsze gry strategiczne na PC
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Call of Duty: Black Ops 4
Tryb Zombie w Call of Duty: Black Ops 4 ma zwiastun fabularny [WIDEO]

Już na premierę tryb Zombie zaoferuje trzy pełne epizody fabularne.

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformÄ™ PC!
Najlepsze gry strategiczne na PC

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformę PC!

Frankenstein: Beyond the Time
Frankenstein: Beyond the Time - polska gra w wirtualnej rzeczywistości [WIDEO]

Po 200 latach powraca dzieło Doktora Frankensteina!

Polecamy
Apollo VIVO - nowy odtwarzacz MP4
Apollo VIVO - nowy odtwarzacz MP4

Apollo prezentuje najnowszy model odtwarzacza MP4 Apollo VIVO (AP-950), który wyposażony jest w duży 2,9-calowy wyświetlacz o palecie 260 tys. kolorów. Playerem można odtwarzać pliki video w formacie AVI, jak również pliki graficzne (JPG) i tekstowe (TXT). Urządzenie znakomicie sprawdzi się także jako odtwarzacz plików muzycznych, radio i dyktafon. VIVO, jako jedyny w ofercie Apollo, posiada emulator NES - program umożliwiający uruchamianie gier konsoli Nintendo oraz w aparat cyfrowy o wysokiej rozdzielczości – 1.3 Mpix.

Nowa generacja LCD 32 Funai już dostępna
Nowa generacja LCD 32 Funai już dostępna

Właśnie z taśm produkcyjnych fabryki japońskiej firmy Funai w Nowej Soli zjechały nowe modele telewizorów LCD oznaczone symbolem LT6-M32BB. Przy projektowaniu tego modelu producent skupił się na nadaniu obudowie bardziej klasycznego charakteru przy jednoczesnym nie odwracaniu uwagi użytkownika od tego co najważniejsze. Ramka wokół ekranu jest cieńsza, delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Satynowy kolor czerni sprawia, że wygląd telewizora jest jeszcze bardziej elegancki i subtelny.

Ostatnio dodane
Call of Duty: Black Ops 4
Tryb Zombie w Call of Duty: Black Ops 4 ma zwiastun fabularny [WIDEO]

Już na premierę tryb Zombie zaoferuje trzy pełne epizody fabularne.

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformÄ™ PC!
Najlepsze gry strategiczne na PC

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformę PC!

Kupony i kody rabatowe