Multimedia - Technologie

Najlepsze gry point and click

Najlepsze gry przygodowe

2018-03-26 12:29:02

Point and click to gatunek istniejący już od wielu lat w branży produkcji interaktywnych. Co roku mamy do czynienia z nowymi tytułami tego typu, które zdobywają rzesze fanów. Większość graczy wraca jednak także do klasyków uznawanych za najlepsze gry przygodowe w historii, dlatego przygotowaliśmy subiektywne zestawienie poświęcone temu gatunkowi. Zobacz najlepsze gry point and click!

Najlepsze gry przygodowe

Przygodówki point and click

Gry należące do tego gatunku skupiają się przede wszystkim na fabule i na przedstawionych bohaterach. Przebieg całej historii w danym tytule odgrywa ogromną rolę, ponieważ wpływa na immersję gracza. Produkcje point & click to jednak nie tylko przedstawiona fabuła, ale również szereg zagadek logicznych, które musimy pokonać, aby móc przejść następujące poziomy i ukończyć całą grę. W tym gatunku, jak sama nazwa wskazuje, należy najeżdżać kursorem na określone przedmioty i klikać przycisk myszy w celu wywołania działania naszego bohatera. Interakcja z przedmiotami to główne założenie tytułów z tematyki point and click – za pomocą tego możemy łączyć rzeczy w ekwipunku oraz używać ich na danych elementach otoczenia.

Wśród gier point and click znajdziemy także produkcje, które zostały stworzone na zasadzie interaktywnego filmu. Oznacza to, że w trakcie rozgrywki oglądamy przebieg wydarzeń w historii naszego głównego bohatera, mając jednocześnie wpływ na to, co się wydarzy. Dzięki temu możemy zadecydować na przykład o śmierci danej postaci.

Top gier przygodowych

W naszym zestawieniu gier przygodowych point and click znalazły się już wspomniane filmy interaktywne stworzone przez studio Telltale Games. Oprócz tego, rozpoznamy w nim także stare gry przygodowe, które zostały uznane za klasyki gatunku point and click. Przygotowaliśmy też specjalne miejsca dla nowych tytułów – w tym przypadku nasz zbiór zdominowały produkcje czeskiego studia Amanita design.

Wszystkie wymienione w zbiorze tytuły są płatne. Jeśli nie interesują cię gry, na które trzeba wydać pieniądze, zobacz zestawienie najlepszych gier free to play! Możesz także zapoznać się z osobnym rankingiem filmów interaktywnych, gdzie umieściliśmy więcej tytułów od Telltale Games.

PW

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: przygodówki point and click, top gier przygodowych, stare gry przygodowe

Gry point and click, w które musisz zagrać! (16)

Chuchel - najlepsze gry przygodowe
Samorost - najlepsze gry przygodowe
Machinarium - najlepsze gry przygodowe
Deponia – najlepsze gry przygodowe
Syberia – najlepsze gry przygodowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Call of Duty: Black Ops 4
Tryb Zombie w Call of Duty: Black Ops 4 ma zwiastun fabularny [WIDEO]

Już na premierę tryb Zombie zaoferuje trzy pełne epizody fabularne.

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformÄ™ PC!
Najlepsze gry strategiczne na PC

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformę PC!

Frankenstein: Beyond the Time
Frankenstein: Beyond the Time - polska gra w wirtualnej rzeczywistości [WIDEO]

Po 200 latach powraca dzieło Doktora Frankensteina!

Polecamy
Tajemniczy gadżet od BMW
Tajemniczy gadżet od BMW

BMW zaprezentowało nowy gadżet. Nie wiadomo na razie co to dokładnie jest, ale na pewno wiadomo, że to potrafi odtwarzać pliki mp3, płyty DVD...

Brak zdjęcia
Samsung na targach ICES 2007 w Las Vegas

Samsung Electronics prezentuje przełomowe rozwiązania technologiczne oraz szeroki wachlarz nowych produktów podczas targów ICES 2007

Ostatnio dodane
Call of Duty: Black Ops 4
Tryb Zombie w Call of Duty: Black Ops 4 ma zwiastun fabularny [WIDEO]

Już na premierę tryb Zombie zaoferuje trzy pełne epizody fabularne.

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformÄ™ PC!
Najlepsze gry strategiczne na PC

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformę PC!

Kupony i kody rabatowe