Multimedia - Technologie

Najlepsze gry o podróży w czasie

Gry gdzie możemy cofać czas

2019-06-11 10:37:01

Podróże w czasie to niezwykle ciekawy temat wielu filmów i książek. Koncepcja możliwości wpływania na rzeczywistość, poprzez zmianę przeszłości jest bardzo atrakcyjna i pobudza wyobraźnię. Nie zapomnijmy też o możliwości wglądu w przyszłość, która niejednokrotnie jest jeszcze bardziej fascynująca i przerażająca, kiedy wiemy, że na jej stan wpłynęły nasze decyzje.

Oto: najciekawsze gry o podróżach w czasie>>

Max z gry Life is Strange 2015

Historie o podróżach w czasie

Nic więc dziwnego, że również gry komputerowe, zaczęły sięgać do tego motywu. Time travel w grach wykorzystywany może być na wiele sposobów. Po pierwsze, jest to oczywiście bardzo dobra baza dla fabuły. Trzeba jednak uważać na paradoksy podróży w czasie i inne pułapki związane z niekonsekwencją wykorzystywania możliwości swoich mocy przez bohaterów. Jeżeli jednak twórcy uważają na takie problemy, mogą stworzyć historię pełną niecodziennych dylematów i wstrząsających zwrotów akcji... o czym już nie raz się przekonaliśmy.

Manipulacja czasem jako element gameplay'u

Z drugiej strony, podróż w czasie to też świetna rzecz, na której można oprzeć rozrywkę. Wiele świetnych gier skupiało się właśnie na tym, przez co niejednokrotnie przechodziły do historii. To założenie nie jest proste do wykonania, jakby nie patrzeć cały wygenerowany w grze świat musi się cofnąć. Jak jednak nie raz już się przekonaliśmy, nie był to trud, który się zmarnował.

KSK

fot. screen z gry Life is Strange (2015)

Słowa kluczowe: Time travel, Specjalne moce, Ciekawe gry, Najlepsze historie, Innowacyjny gameplay

Gry z motywem podróży w czasie (9)

Singularity (2010)
Life is Strange (2015)
Prince of Persia - Trylogia piasków czasu (2003-2005)
Steins;Gate (2010)
A New Beginning (2010)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
The Surge 2
E3 2019: The Surge 2 ma nowy zwiastun, opis i datę premiery [WIDEO]

The Surge 2 jest trzecioosobową grą action RPG, osadzoną w ponurej przyszłości.

Najlepsze gry o podróży w czasie

Manipulowanie czasoprzestrzenią przybierało w grach wiele ciekawych form. Sprawdźmy, jakie gry wykorzystały ten motyw w najciekawszy sposób!

Polecamy
Wideokomórka firmy Motorola
Wideokomórka firmy Motorola

Firma Motorola zaprezentowała nowy model telefonu komórkowego - RAZR MAXX Ve.Jest to komórka dla użytkowników ceniących oryginalność wyglądu i zaawansowaną funkcjonalność

Google uruchamia w Polsce Nawigację w Google Maps
Google uruchamia w Polsce Nawigację w Google Maps

Mapy Google dla komórek w Polsce zostały wzbogacone o nową funkcję - Nawigację w Mapach Google (Beta). Mogą z niej korzystać wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android 1.6 lub wyższym.

Ostatnio dodane
The Surge 2
E3 2019: The Surge 2 ma nowy zwiastun, opis i datę premiery [WIDEO]

The Surge 2 jest trzecioosobową grą action RPG, osadzoną w ponurej przyszłości.

Konkurs Ziaja