Multimedia - Technologie

Najlepsze gry o dinozaurach dla dzieci i dorosłych

2018-10-05 14:03:18

Prehistoryczne gady to motyw, który często jest wykorzystywany w popkulturze. Dinozaury pojawiają się w filmach, takich jak "Jurrasic Park", "Pradawny ląd", a także w animacji "Dobry dinozaur" z 2014 roku. Kontakt z tymi stworzeniami możemy złapać również w branży produkcji interaktywnych, dlatego przygotowaliśmy subiektywne zestawienie, w którym znajdziecie najciekawsze tytuły na różne platformy (PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch). Zobacz najlepsze gry o dinozaurach!

Zobacz najciekawsze tytuły gier wideo, w których pojawiają się dinozaury!

Gry o dinozaurach dla dzieci

Prehistoryczne gady pojawiają się w popkulturze w różnych formach. Najczęściej są one pokazane jako wróg ludzkości, jednak możemy znaleźć również tytuły, które są przeznazone dla młodszych odbiorców. Wśród produkcji interaktywnych na rynku pojawiły się gry dla dzieci o dinozaurach z gatunków zręcznościowych platformówek i strategii ekonomicznych.

Gry z dinozaurami dla dorosłych

Wśród gier o dinozaurach znajdziemy tytuły, które pojawiały się już w latach 90. XX wieku.  Łączyły one różne gatunki produkcji interaktywnych - mogliśmy grać w platformówki, a także w przygodówki i strategie. W ostatnich latach twórcy starają się umieszczać w takim uniwersum głównie strzelanki z widoku pierwszej osoby. Tego typu gry są zazwyczaj brutalne i przeznaczone dla dorosłych odbiorców. Na rynku dostępna jest nawet produkcja dedykowana wyłącznie posiadaczom urządzenia Oculus Rift, pozwalającego doświadczyć rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości.

Fajne gry o dinozaurach

W naszym zestawieniu umieściliśmy najlepsze gry o dinozurach. Wśród wymienionych tytułów znalazły się stare produkcje z lat 90. XX wieku oraz nowe produkcje, które wydane zostały w ciągu ostatnich kilku lat, tak jak np. gra na podstawie filmu "Jurassic World" lub pozycja wydawnicza z serii "LEGO".

Dinozaury w innych grach

Stworzenia podobne do dinozaurów możemy znaleźć również w najciekawszych grach mmorpg na PC, w których prehistoryczne gady występują w formie wierzchowców - dzięki nim można poruszać się szybciej po różnych krainach. Podobnie jest z produkcjami z otwartymi światami, gdzie wspomniane stworzenia pojawiają się w różnych formach, np. mechaniczych w grze "Horizon Zero Dawn".

PW

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: gry z dinozaurami, gry w dinozaury, gry dla dzieci o dinozaurach, fajne gry o dinozaurach

Najlepsze gry o dinozaurach (12)

Turok - najlepsze gry o dinozaurach
Jurassic World Evolution - najlepsze gry o dinozaurach
ARK: Survival Evolved - najlepsze gry o dinozaurach
LEGO Jurassic World - najlepsze gry o dinozaurach
Dino Island - najlepsze gry o dinozaurach
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
The Division 2
Aktorski zwiastun gry "The Division 2" od Nicolasa Windinga Refna [WIDEO]

Krótki film jest pierwszą z dwóch części, stworzonych z myślą o światowej premierze gry.

Space Junkies
Space Junkies - kosmiczna strzelanka Ubisoftu na VR [WIDEO]

Silnik rzeczywistości wirtualnej, zaprojektowany jest tak, aby zespoły mogły pracować płynnie w przestrzeniach wirtualnych.

The Division 2 Prywatna Beta
The Division 2 - wrażenia z prywatnej bety gry [FOTO]

Jak prezentuje się gra na miesiąc przed premierą? Oceniamy!

Polecamy
HTC Salsa - test telefonu
HTC Salsa - test telefonu

W najnowszym odcinku programu Mobzilla zobaczyć można recenzję telefonu HTC Salsa, czyli kolejnego obok modelu ChaCha telefonu z uproszczonym dostępem do Facebooka.

Słuchawki CREATIVE EP 830 - naturalne brzmienie
Słuchawki CREATIVE EP 830 - naturalne brzmienie

Creative wprowadza na rynek polski nowy model słuchawek dousznych Creative EP830. Słuchawki zaprojektowano do współpracy z przenośnymi odtwarzaczami MP3 i CD. Creative EP830 wyposażono w miękkie, gumowe wtyki douszne, które podnoszą komfort słuchania skutecznie izolując od zewnętrznego hałasu i chroniąc jednocześnie słuch pozwalając na dużo cichsze odtwarzanie muzyki w głośnych miejscach.

Ostatnio dodane
The Division 2
Aktorski zwiastun gry "The Division 2" od Nicolasa Windinga Refna [WIDEO]

Krótki film jest pierwszą z dwóch części, stworzonych z myślą o światowej premierze gry.

Space Junkies
Space Junkies - kosmiczna strzelanka Ubisoftu na VR [WIDEO]

Silnik rzeczywistości wirtualnej, zaprojektowany jest tak, aby zespoły mogły pracować płynnie w przestrzeniach wirtualnych.