Multimedia - Technologie

Najlepsze gry logiczne na PC

2021-02-22 01:47:02

Gry logiczne cieszą się nieustającą popularnością. Nic dziwnego – często oprócz przeżycia ciekawej przygody, oferują możliwość sprawdzenia swojego intelektu. Mało co sprawia taką satysfakcję jak rozwiązywanie zagadek, szczególnie tych trudnych. Przygotowaliśmy więc zestawienie najlepszych gier logicznych na PC, które przetestują Twoje myślenie.

Zobacz: Najlepsze gry logiczne na PC.

PC, pad, gry, gry na PC

Gry z zagadkami

W gry logiczne możemy grać zarówno na komputerze, konsoli, jak i na urządzeniach mobilnych. Charakteryzują się tym, że żeby odblokować następny poziom lub dalszą część fabuły, trzeba rozwiązywać zagadki. Może to być zarówno odgadnięcie jakiejś sekwencji, jak i bardziej skomplikowane zadanie, angażujące wiele elementów i często spektakularnych efektów specjalnych.

Wiele gier na logiczne myślenie koncentruje się tylko na rozwiązywaniu łamigłówek. Część z tych tytułów wywodzi się jeszcze z gier analogowych jak np. mahjong czy sudoku. Jest jednak wśród nich też wiele produkcji nowatorskich, opartych o zupełnie innego rodzaju logiczne problemy. Często dostępne są one w dość niskiej cenie lub nawet za darmo.

Istnieją również inne tytuły, które mają bogatą fabułę, a rozwiązanie kolejnych zadań jest tylko środkiem do jej poznania. Należą one często do gier przygodowych.

Gry logiczne na tle innych gier

Raport WePC ukazuje, że wartość rynku gier w 2020 roku wyniosła 159,3 miliardów dolarów. Przewiduje się, że branża ta do 2022 roku osiągnie 196 miliardów, przy czym sam rynek gier mobilnych osiągnie 95,4 miliardy. O popularności gier logicznych świadczy chociażby fakt, że 21% wszystkich gier na urządzenia mobilne, to właśnie gry testujące intelekt. Na Steamie, największej platformie dystrybucji gier na rynku, w kategorii "Łamigłówki" obecnie znajduje się prawie 8000 tytułów.

Zobacz też: W jaki sposób gry pomagają w nauce języków.

Najlepsze gry logiczne na PC

Gry logiczne to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. W przygotowanym zestawieniu znajdują się tytuły zarówno skoncentrowane tylko na rozwiązywaniu zagadek, jak i te z rozbudowaną fabułą. Niezależnie, którą z nich wybierzesz, możesz spodziewać się intelektualnego wyzwania i świetnej rozrywki.

Aleksandra Dobrzańska

fot. Garrett Morrow z pexels.com

Źródła: spidersweb.pl, store.steampowered.com, wepc.com

Słowa kluczowe: gry logiczne, gry na myślenie pc, gry zagadki, najlepsze gry

Najciekawsze gry logiczne na PC (10)

Cube Escape: Paradox
Baba Is You
Portal 2
EXAPUNKS
Don't Escape: 4 Days to Survive
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pilot TV
Świetna oferta Orange z darmowym HBO przez pół roku Wrocław

Można oglądać treści emitowane na HBO, HBO 2 i HBO 3 oraz na HBO GO.

Mercedes-Benz i Illuminar Gaming
Polski oddział Mercedes-Benz nawiązał współpracę z Illuminar Gaming

Jeden z elementów partnerstwa to studio gamingowe w sercu Warszawy.

Immortals Fenyx Rising DCL
Świat chińskiej mitologii w dodatku do "Immortals Fenyx Rising" [WIDEO]

Nowy bohater o imieniu Ku wyrusza na wyprawę inspirowaną popularnym chińskim mitem.

Polecamy
Najlepsze symulatory chodzenia - zestawienie gier walking simulator

Wyjątkowa mechanika, ciekawe historie i jedyne w swoim rodzaju doznania - oto najlepsze walking simy i gry eksploracyjne!

Polecamy
Ostatnio dodane
pilot TV
Świetna oferta Orange z darmowym HBO przez pół roku Wrocław

Można oglądać treści emitowane na HBO, HBO 2 i HBO 3 oraz na HBO GO.

Mercedes-Benz i Illuminar Gaming
Polski oddział Mercedes-Benz nawiązał współpracę z Illuminar Gaming

Jeden z elementów partnerstwa to studio gamingowe w sercu Warszawy.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.