Pomocna dłoń - Technologie

Najczęstsze błędy przy budowaniu stron www

2010-09-22 10:08:46

Strona WWW to bardzo często dla klientów podstawowe źródło informacji na temat przedsiębiorstwa. Dlatego ważne jest, by wygląd oraz funkcjonalność strony były właściwie wyważone i współgrały ze sobą. Profesjonalnie przygotowana witryna jest jak eleganckie biuro firmy – przyciąga klientów.

Przeglądając internetowe serwisy często można natknąć się na te, które przypominają swoim wyglądem pierwsze strony zamieszczone w Sieci - są mało atrakcyjne. Dlatego warto wiedzieć, jakich błędów należy się wystrzegać, by serwis WWW przedsiębiorstwa nie zniechęcał klientów do zapoznania się z jego ofertą. Po pierwsze –  informacje o firmowych usługach powinny być aktualizowane na bieżąco. Dzięki temu, klient ma pewność, że specyfikacja oraz cennik usługi lub produktu zamieszczone na stronie WWW, są zgodne z rzeczywistością. Po drugie – kolorystyka oraz oprawa graficzna. Są to elementy, które w znacznym stopniu wpływają na postrzeganie firmy przez potencjalnych klientów. Przedsiębiorstwa często stosują kolory bardzo ubogie i niepasujące do siebie. Notoryczne popełniane są również błędy związane z doborem czcionki. Zbytnie zróżnicowanie i nadmierna swoboda w wyborze typografii powoduje zanik spójności strony. Ich przesyt najczęściej wychodzi witrynie na złe. Po trzecie – intuicyjność poruszania się po stronie. W tym przypadku najlepiej korzystać ze sprawdzonych wzorców używanych w większości stron WWW obecnych w Sieci. Internauci są przyzwyczajeni do takich rozwiązań i bez większych problemów potrafią się odnaleźć na stronie. Należy również pamiętać, że kolejne podstrony powinny zachować spójność ze stroną główną. Często zdarza się, że któraś z podstron zbudowana jest w innej konwencji lub wyświetla się w nieprawidłowy sposób.

Jednym z najprostszych sposobów stworzenia profesjonalnej strony WWW jest zakup gotowego projektu (np. w serwisie nazwa.pl), który pozwala uniknąć popełnienia wymienionych wyżej błędów. Firma wybiera odpowiadający jej projekt graficzny i uzupełnia go o materiały własne (logo, grafiki, teksty). Tak przebiegający proces zajmuje niewiele czasu, a dzięki natychmiastowemu wdrożeniu, strona błyskawicznie dostępna jest dla Internautów. Dodatkowym atutem propozycji opartych na abonamencie jest możliwość zamiany go na inny, jeżeli już posiadany nie spełni pokładanych w nim oczekiwań lub gdy firma uzna, że nadszedł czas na zmiany.

Beata Mosór
NetArt

Słowa kluczowe: tworzenie stron internetowych błędy gotowe projekty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • dodatkowo [0]
    najspecjalniejszy
    2010-09-22 15:09:27
    Jako użytkownika/ czytelnika strony www, niezbędne są: 1. Ktoś online (czy to na zasadzie maila, chat room, nr gg) gdzie możesz szybko zasięgnąć porady/ informacji 2. Data ostatniej aktualizacji na stronie (bo wtedy mam gwarancję, że to jest administrowane i coś się dzieje na tej stronie) 3. Linki (gdzie odsyła mnie do odpowiednich stron/ tekstu kontekstowego) 4. Szybkość i skuteczność strony przebija nawet najbardziej wymyślne animacje (tzn. nie musi wszystko skakać, być mobilne, ale ważne jest aby się szybko włączało - jak tylko pojawia się "strona otworzy się za 20..17...4 sek." to często rezygnuje z oglądania dalej
Zobacz także
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.

serwery dedykowane
Efektywne i bezpieczne serwery dedykowane dla Twojej firmy

Wiele firm prowadzi aktywną działalność na rynku usług internetowych - podstawą sukcesu w przypadku takiej działalności jest możliwość bezproblemowego korzystania z usług hostingowych.

Polecamy
Brak zdjęcia
Porządek czy bałagan.

Napewno każdego z nas czasem prześladuje dymek z informacją, że nie mamy już miejsca na dysku. Najwyższy czas więc na porządki.

Polecamy
Ostatnio dodane
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.