Sprzęt komputerowy - Technologie

Na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy kupujesz sprzęt poleasingowy?

2017-10-12 15:03:12

Wbrew pozorom wybór sprzętu poleasingowego nie jest prosty, ponieważ nie tylko cena decyduje tutaj o tym, czy warto dane urządzenie kupić. Jest wiele innych czynników, na które także powinniśmy zwrócić uwagę i w tej sytuacji nie chodzi tylko o dokładne specyfikacje komputera. Tym razem mamy do czynienia jeszcze z dodatkowymi danymi związanymi z każdym produktem. Mało kto zdaje sobie z nich sprawę, więc wraz z firmą CeBITGroup zdecydowaliśmy się przygotować tekst, dzięki któremu będziecie wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy kupnie sprzętu poleasingowego (komputera poleasingowego czy laptopa poleasingowego).

Zobacz, o czym powinieneś pamiętać!Przede wszystkim na początku trzeba zacząć od podjęcia decyzji dotyczącej celu sprzętu, który zamierzamy kupić. Należy przemyśleć kwestie wielkości naszego urządzenia. Czy bardziej potrzebny nam jest laptop, czy model stacjonarny? Jak już się zastanowimy, wtedy możemy przejść do wyboru marki komputera, a także jego wagi oraz wielkości. Po tym, można przystąpić do reszty specyfikacji wymaganego przez nas sprzętu. W przypadku nowego urządzenia na tym w sumie kończy się wybór, jednak przy używanym powinniśmy zwrócić uwagę jeszcze na parę detali.

Zacznijmy od wieku urządzenia. Produkty po leasingu trafiają do sprzedaży po około 2-3 latach, więc jest to już jakaś informacja, jednak zdarzają się sytuacje, że nawet po krótszym czasie. Dlatego warto dopytać sprzedawcę o to dokładnie.

Drugą rzeczą powinien być sposób, w jaki sprzęt był użytkowany wcześniej. Często ciężko o taką informację, ponieważ firmy zajmujące się poleasingowymi produktami skupują je hurtowo, jednak warto się dowiedzieć. W końcu czasami jeden komputer cały czas leży w biurze, a drugi jest bardziej mobilny, co może zadecydować o większym lub mniejszym zużyciu urządzenia. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku laptopów, u których może to mieć duży wpływ na żywotność baterii.

Warto zapoznać się także z klasyfikacją stanu wizualnego danego sprzętu, który możemy podejrzeć na stronach internetowych hurtowników. Znajdują się tam opisy stanu wizualnego, a także sprawności urządzenia. Na podstawie tego firmy dzielą komputery i inne produkty na specjalne klasy, które odzwierciedlają ich kondycję oraz informują klientów, czy dany sprzęt jest kompletny.

Ostatnią ważną rzeczą jest gwarancja, która może być oznaczana jako producenta lub sprzedawcy, a to decyduje o tym, czy po zepsuciu nasze urządzenie zostanie wymienione, czy tylko naprawione. Powinniśmy się także zainteresować przeszłością nabywanego przez nas komputera. Jeśli był kiedyś naprawiany to może dla nas być zła decyzja, ponieważ w przypadku gwarancji producenta, nasz sprzęt może zostać nieprzyjęty, gdy będziemy mieć potrzebę przyjścia z reklamacją.

O te mniejsze i większe detale warto zapytać sprzedawcę. Mogą nam one pomóc, gdy postanowimy kupić sobie używany komputer do pracy, firmy lub w jeszcze innym celu. Najważniejsze jest to, żebyśmy później nie żałowali podjętej przez nas decyzji.

Laptopy poleasingowe DELL, Laptopy Poleasingowe HP, Laptopy poleasingowe Lenovo.

Artykuł powstał dzięki CebITGroup, właścicielowi sklepów firebit.pl oraz fajnykomputer.pl.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: hurtownia poleasingowa, urządzenia poleasingowe, tanie komputery, używanen detale, czynniki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.

zasilacz Hama
W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.

Hama SLIM 5HD
Wiosenny powiew nowości od Hamy - czyli power packi "SLIM 5HD"

Wraz z nadejściem wiosny do oferty Hamy dołączyły dwa nowe power packi utrzymane w optymistycznych kolorach - różowym i zielonym.

Polecamy
reklama Legenda powraca: Microlab M-200 w nowej wersji
Legenda powraca: Microlab M-200 w nowej wersji

Aby uczcić 15 rocznicę wprowadzenia na rynek swojego pierwszego zestawu M-200, Microlab postanowił stworzyć jego odświeżoną wersję – Platinum.

Laptop za złotówkę
Laptop za złotówkę

Sieć era wprowadziła do swoje oferty promocję, dzięki której można otrzymać laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 z kartą Huawei E620 za 1 zł + VAT.

Polecamy
Ostatnio dodane
Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.

zasilacz Hama
W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.