Sprzęt komputerowy - Technologie

Na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy kupujesz sprzęt poleasingowy?

2017-10-12 15:03:12

Wbrew pozorom wybór sprzętu poleasingowego nie jest prosty, ponieważ nie tylko cena decyduje tutaj o tym, czy warto dane urządzenie kupić. Jest wiele innych czynników, na które także powinniśmy zwrócić uwagę i w tej sytuacji nie chodzi tylko o dokładne specyfikacje komputera. Tym razem mamy do czynienia jeszcze z dodatkowymi danymi związanymi z każdym produktem. Mało kto zdaje sobie z nich sprawę, więc wraz z firmą CeBITGroup zdecydowaliśmy się przygotować tekst, dzięki któremu będziecie wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy kupnie sprzętu poleasingowego (komputera poleasingowego czy laptopa poleasingowego).

Zobacz, o czym powinieneś pamiętać!Przede wszystkim na początku trzeba zacząć od podjęcia decyzji dotyczącej celu sprzętu, który zamierzamy kupić. Należy przemyśleć kwestie wielkości naszego urządzenia. Czy bardziej potrzebny nam jest laptop, czy model stacjonarny? Jak już się zastanowimy, wtedy możemy przejść do wyboru marki komputera, a także jego wagi oraz wielkości. Po tym, można przystąpić do reszty specyfikacji wymaganego przez nas sprzętu. W przypadku nowego urządzenia na tym w sumie kończy się wybór, jednak przy używanym powinniśmy zwrócić uwagę jeszcze na parę detali.

Zacznijmy od wieku urządzenia. Produkty po leasingu trafiają do sprzedaży po około 2-3 latach, więc jest to już jakaś informacja, jednak zdarzają się sytuacje, że nawet po krótszym czasie. Dlatego warto dopytać sprzedawcę o to dokładnie.

Drugą rzeczą powinien być sposób, w jaki sprzęt był użytkowany wcześniej. Często ciężko o taką informację, ponieważ firmy zajmujące się poleasingowymi produktami skupują je hurtowo, jednak warto się dowiedzieć. W końcu czasami jeden komputer cały czas leży w biurze, a drugi jest bardziej mobilny, co może zadecydować o większym lub mniejszym zużyciu urządzenia. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku laptopów, u których może to mieć duży wpływ na żywotność baterii.

Warto zapoznać się także z klasyfikacją stanu wizualnego danego sprzętu, który możemy podejrzeć na stronach internetowych hurtowników. Znajdują się tam opisy stanu wizualnego, a także sprawności urządzenia. Na podstawie tego firmy dzielą komputery i inne produkty na specjalne klasy, które odzwierciedlają ich kondycję oraz informują klientów, czy dany sprzęt jest kompletny.

Ostatnią ważną rzeczą jest gwarancja, która może być oznaczana jako producenta lub sprzedawcy, a to decyduje o tym, czy po zepsuciu nasze urządzenie zostanie wymienione, czy tylko naprawione. Powinniśmy się także zainteresować przeszłością nabywanego przez nas komputera. Jeśli był kiedyś naprawiany to może dla nas być zła decyzja, ponieważ w przypadku gwarancji producenta, nasz sprzęt może zostać nieprzyjęty, gdy będziemy mieć potrzebę przyjścia z reklamacją.

O te mniejsze i większe detale warto zapytać sprzedawcę. Mogą nam one pomóc, gdy postanowimy kupić sobie używany komputer do pracy, firmy lub w jeszcze innym celu. Najważniejsze jest to, żebyśmy później nie żałowali podjętej przez nas decyzji.

Laptopy poleasingowe DELL, Laptopy Poleasingowe HP, Laptopy poleasingowe Lenovo.

Artykuł powstał dzięki CebITGroup, właścicielowi sklepów firebit.pl oraz fajnykomputer.pl.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: hurtownia poleasingowa, urządzenia poleasingowe, tanie komputery, używanen detale, czynniki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pendrive
Pamięć USB - jak wybrać pendrive?

Przy zakupie pendrive'a większość osób kieruje się takimi parametrami jak cena, design i pojemność. Tymczasem nie są to jedyne kryteria wyboru, jakie należy wziąć pod uwagę.

Self Storage moÅźe być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.
Gdzie przechować stary sprzęt elektroniczny?

Self Storage może być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.

Sprzęt poleasingowy moÅźe być korzystnym zakupem dla gracza.
Jak wybrać komputer dla gracza?

Sprzęt poleasingowy może być korzystnym zakupem dla gracza.

Polecamy
Modem AirCard 502 dla podróżujących
Modem AirCard 502 dla podróżujących

Modem AirCard 502 doskonale sprawdzi się w podróży, a jego kształt oraz design opracowano z dbałością o szczegóły.

As przestworzy w zaciszu
As przestworzy w zaciszu

Spośród wielu dostępnych na rynku joysticków, nowa propozycja tajwańskiego producenta o nazwie MetalStrike 3D jest idealną propozycją dla fanów gier z symulacją lotów. Ku lepszej zabawie i większej skuteczności w strzelaniu wyposażono go w funkcje Turbo do auto-powtarzania strzałów.

Ostatnio dodane
pendrive
Pamięć USB - jak wybrać pendrive?

Przy zakupie pendrive'a większość osób kieruje się takimi parametrami jak cena, design i pojemność. Tymczasem nie są to jedyne kryteria wyboru, jakie należy wziąć pod uwagę.

Self Storage moÅźe być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.
Gdzie przechować stary sprzęt elektroniczny?

Self Storage może być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.