Internet - Technologie

Meta Platforms ma wprowadzić konkurencyjną aplikację dla Twittera

2023-05-23 09:39:45

Meta Platforms na czerwiec planuje wprowadzenie aplikacji testowej, która miałaby konkurować z Twitterem. Według informacji agencji Bloomberga aplikacja jest już testowana przez niektórych twórców i innych wpływowych w branży ludzi. Usługa, roboczo nazywana P92, a także "Barcelona", ma być spięta z Instagramem.

Zobacz też: Jak sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy? Weź udział w konkursie Praca.pl

aplikacjeCo wiadomo o nowej usłudze P92 - nowej konkurencji Twittera?

"Aplikacja jest zbudowana w oparciu o Instagram, ale będzie kompatybilna z niektórymi innymi aplikacjami, takimi jak Mastodon" – napisała w swoim biuletynie Lii Haberman, która uczy marketingu społecznościowego i influencer na University of California.

Posty tekstowe mają liczyć do 500 znaków z opcją dołączania linków, zdjęć i filmów o długości do 5 minut. Podobnie jak na Twitterze, użytkownicy będą mogli również angażować się w polubienia, odpowiedzi i reposty.

Nowa aplikacja od Mety ma łączyć się z Twitterem

O planach koncernu Meta po raz pierwszy informowano w połowie marca. Według wstępnych danych nowy serwis ma częściowo łączyć się z Instagramem. Pozwoli na logowanie się danymi z serwisu ze zdjęciami i krótkimi formami wideo. Decentralizacja ma oznaczać, że użytkownicy będą mogli tworzyć własne serwery i decydować o własnych regułach moderacji.

Obecnie Meta dysponuje serwisami Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Meta Platforms, konkurencja Twittera, P92
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
tiktok
Co warto wiedzieć o TikToku?

Oto trzy rzeczy, które warto wiedzieć, jako użytkownik aplikacji.

Ostatnio dodane
Popularne
kod kreskowy GS1-128
Kilka słów o etykietach logistycznych z kodem kreskowym GS1 - 128

Etykieta logistyczna to nic innego jak ustandaryzowany, zapis informacji w postaci kodów kreskowych organizacji GS1, służących do graficznego oznakowania produktu.