Pomocna dłoń - Technologie

Krótki kurs obsługi kosiarki dla studenta

2016-03-31 14:31:06

Pytanie, po co studentowi umiejętność obsługi kosiarki do trawy można uznać za retoryczne jeśli tylko zdamy sobie sprawę z możliwości tego urządzenia. Nie tylko z jego pomocą student będzie mógł podreperować stan własnych finansów oferując usługi utrzymania trawnika tu i ówdzie, ale także nieźle zaplusuje w oczach dalszych i bliższych znajomych, gdy okaże się prawdziwym pogromcą chwastów i chaszczy. Najpierw jednak zacząć trzeba od poznania budowy kosiarki i nauki praktycznego z nią obchodzenia.


Rodzaje kosiarek i ich budowa

Najczęściej w użyciu spotykamy dwa rodzaje kosiarek do trawy; spalinowe i elektryczne np. takie http://www.gardena.com/pl/lawn-care/lawn-mower/. Te pierwsze rozpoznamy łatwo po zbiorniku na paliwo, a te drugie oczywiście po kablu i wtyczce do podłączenia do prądu. Ze względu na łatwość obsługi właściciele niewielkich przydomowych ogródków najczęściej decydują się na kosiarki elektryczne. W ich przypadku nie muszą się martwić, że zabraknie im paliwa w połowie koszenia, a rozmiar trawnika jest na tyle niewielki, że starczy kabla, by dotrzeć w najdalsze jego zakątki.

W budowie urządzenia wyróżniamy wyposażony w kółka korpus oraz uchwyt przypominający ten od dziecięcych wózków. Naszą uwagę zwrócić może pokaźnych rozmiarów kosz na ścięta trawę znajdujący się w tylnej części korpusu. To w nim automatycznie zbierają się źdźbła i fragmenty roślin po ścięciu ich przez niewidoczne z góry noże umieszczone pod korpusem. Niektóre modele posiadają specjalne kontrolki informujące użytkownika o konieczności opróżnienia kosza, jednak w większości przypadków samemu trzeba ją kontrolować i w odpowiednim momencie korzystając z uchwytów odłączyć kosz od korpusu i pozbyć się jego zawartości wrzucając ją na przykład do kompostownika.

Obsługa kosiarek do trawy

Pierwsza próba obsługi kosiarki może wydawać się trudna ze względu na hałas jaki wydaje silnik oraz wibracje uchwytu. Jednak w najnowszych elektrycznych kosiarkach do trawy parametry te zostały zoptymalizowane tak, by urządzenia były jak najbardziej przyjazne użytkownikowi. Rozpoczynając pracę należy się uprzednio zapoznać z instrukcją obsługi oraz zastosować do zaleceń bezpieczeństwa dotyczących głównie podłączenia do prądu oraz kontaktu z ostrymi ostrzami noży do trawy.

Obsługa kosiarki przypomina trochę jazdę motorem ze względu na przycisk blokujący, który trzymamy wciśnięty w lewej ręce na rozruchu, a potem puszczamy go jednocześnie dociskając prawą ręką dźwignię Start/Stop i regulujemy w ten sposób cały czas pracę urządzenia. Pamiętać należy także o możliwości ustawienia wysokości koszenia za pomocą specjalnych uchwytów na dole korpusu. 

W dobrej klasy urządzeniach dostępnych jest aż pięć poziomów, które pozwalają uzyskać trawnik przycięty zgodnie z  życzeniem lub potrzebą właściciela. Mimo, że wiele kosiarek elektrycznych jest obecne wyposażonych w silniki o dużej mocy, nie należy ich nadmiernie przeciążać. Obroty silnika podczas koszenia wysokiej i gęstej trawy mogą spaść i natychmiast zmienią się odgłosy jakie wydaje, co powinno być sygnałem do przerwania pracy i odpoczynku.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: kosiarki, kosiarki do trawy elektryczne, kosiarki elektryczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krótki kurs obsługi kosiarki dla studenta
Krótki kurs obsługi kosiarki dla studenta

Pytanie, po co studentowi umiejętność obsługi kosiarki do trawy można uznać za retoryczne jeśli tylko zdamy sobie sprawę z możliwości tego urządzenia.

Wiosenne porządki na działce
Wiosenne porządki na działce

W końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna. Zanim zaczniemy porządki w ogrodzie, warto wiedzieć, jak właściwie się za to zabrać, aby o niczym nie zapomnieć i wszystko poszło jak z płatka.

Polecamy
Transfer serwera rozliczany w skali roku
Transfer serwera rozliczany w skali roku

Odpowiednio dobrany serwer jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania firmowej strony WWW. Wielu usługodawców hostingowych przedstawiając ofertę serwerów podaje w nich ich transfer, czyli ilość danych, które mogą zostać przesłane do i z serwera w określonym czasie.

Jak odzyskać dane ze smartfona?
Jak odzyskać dane ze smartfona?

Urządzenie o nazwie SmartPhone Recovery Pro to specjalny program na dysku flash. Podłączenie go z telefonem i komputerem pozwala odzyskać wszelkie utracone dane.

Ostatnio dodane
Krótki kurs obsługi kosiarki dla studenta
Krótki kurs obsługi kosiarki dla studenta

Pytanie, po co studentowi umiejętność obsługi kosiarki do trawy można uznać za retoryczne jeśli tylko zdamy sobie sprawę z możliwości tego urządzenia.