Internet - Technologie

Koniec legendarnego serwisu społecznościowego - Nasza Klasa zostaje zamknięta!

2021-07-27 15:18:34

To właśnie 27 lipca 2021 roku ma się zakończyć działanie portalu naszaklasa.pl. Polski odpowiednik Facebooka po 15 latach kończy swoją działalność, trwale usuwając dane wszystkich użytkowników serwisu. Co wpłynęło na decyzję o zamknięciu tej strony?

Nasza klasa - zamkniecie portalu Krótka historia Naszej Klasy

W 2006 roku 11 listopada powstał portal Nasza Klasa, który w dość szybkim tempie zdobywał popularność w kraju, szczególnie wśród młodych osób. Wizja zaproszenia osoby, z która kiedyś się chodziło do klasy, stała się bardzo atrakcyjna dla wielu użytkowników w szczególności, że na początku istnienia Facebook nie stanowił jeszcze tak dużej konkurencji. W 2010 roku serwis miał już ponad 14 milionów zarejestrowanych kont. W 2015 roku kontrolę nad portalem sprawowała szwajcarsko-niemiecka firma Ringier Axel Springer Polska.

Co się stanie z danymi osobowymi uzytkowników portalu?

W związku faktem zamknięcia strony z portalu mają być również usunięte wszystkie zdjęcia i informacje o jego użytkownikach. 27 lipca 2021 to ostatni dzień, w którym można było przegrać stare wiadomości, czy grafiki. Po godzinie 23:59 serwis usunie wszystkie dane, jakie zgromadził przez lata, co spowoduje, że po tym czasie nie będzie możliwości, aby odzyskać opublikowane tam materiały.

Powód zamknięcia Naszej Klasy

Chociaż dla wielu z nas portal nasza klasa był początkiem aktywnego używania social mediów. To jednak większa uniwersalność amerykańskiego portalu stała się o wiele korzystniejszą i wygodniejszą opcją niż jego polski zamiennik. W 2020 roku odnotowano około pół miliona aktywnych kont, co pokazywało jedynie, że Nasza Klasa ma swoje najlepsze lata za sobą i nie stwarza już konkurencji innym mediom społecznościowym.

BS

fot. zrzut ekranu naszaklasa.pl

Źródła: money.pl

Słowa kluczowe: Nasza Klasa, zamknięcie portalu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
tIK TOK
Jak nagrać filmiki na TikToku? - praktyczne porady

Zobacz, o czym warto pamiętać nagrywając tiktoki?

10 miłych memÃłw
10 miłych memów, które mozna podesłać drugiej osobie [Zestawienie]

Zestawienie miłych memów, które można wysłać drugiej osobie.

Polecamy
studentka z komputerem
Jaki jest polski student? Co i gdzie studiuje?

Co studiują Polacy, gdzie się uczą i mieszkają podczas nauki?

20 lat sieci Wi-Fi - od czego to wszystko się zaczęło i dokąd zmierza?

Świat bez internetu bezprzewodowego nie byłby taki sam. Świętujemy rocznicę powstania jednej z najważniejszych technologii naszej cywilizacji!

Ostatnio dodane
tIK TOK
Jak nagrać filmiki na TikToku? - praktyczne porady

Zobacz, o czym warto pamiętać nagrywając tiktoki?

10 miłych memÃłw
10 miłych memów, które mozna podesłać drugiej osobie [Zestawienie]

Zestawienie miłych memów, które można wysłać drugiej osobie.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP