Pomocna dłoń - Technologie

Jawne parametry bezpieczeństwa

2010-09-08 11:34:31

Hosting wirtualny to usługa, która polega na użytkowaniu przestrzeni fizycznego serwera przez kilku użytkowników.

Nieprawidłowe korzystanie z konta przed jednego z Abonentów może doprowadzić do przeciążenia urządzenia oraz jego awarii. Konsekwencje takiej sytuacji ponieśliby wówczas wszyscy Klienci, których konta zlokalizowane są na serwerze. Ponieważ wraz z jego uszkodzeniem zawieszone zostałoby funkcjonowanie znajdujących się na nim stron WWW. Dlatego, w celu zapewnienia stabilnego działania usług, niezbędne jest zdefiniowanie przez usługodawcę wartości parametrów bezpieczeństwa dla każdej usługi. Dzięki temu wyeliminowane zostaje prawdopodobieństwo awarii serwera, z powodu nadmiernego obciążenia. Parametry te definiowane są na podstawie stałej obserwacji fizycznych zasobów serwerowych. Ich wartości ustalone są w taki sposób, aby nie ograniczały działania poprawnych aplikacji. Blokowane są jedynie te, które mogłyby narazić pozostałych użytkowników na zakłócenia w działaniu hostingu.

Niemal każdy hostingodawca posiada określone parametry bezpieczeństwa. Jednak często ich dostępność dla klientów jest ograniczona lub wręcz wykluczona. Jest to bardzo niekorzystna opcja, ponieważ przekroczenie określonych właściwości, skutkuje zablokowaniem usługi. Abonent ponosi więc konsekwencje, mimo, że nie był poinformowany o istnieniu parametrów bezpieczeństwa.

Wybierając hostingodawcę, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób udostępnia klientom informacje o szczegółowych właściwościach serwera. W niektórych przypadkach niewystarczający jest kontakt telefoniczny czy mailowy. Niezbędne jest nadesłanie sprecyzowanego zapytania pocztą tradycyjną. Stanowi to znaczne utrudnienie dla klientów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór usługodawcy, który opublikował bądź ujawnił parametry bezpieczeństwa. Przykładowo, serwis nazwa.pl nie tylko  opublikował szczegółowe właściwości serwerów na stronie internetowej, ale także umożliwił kontrole ich wykorzystania w Panelu Administracyjnym. Dzięki temu Klienci świadomi są możliwości zakupionej usługi. Mogą więc w pełni wykorzystać jej potencjał.

Jawne parametry bezpieczeństwa przekładają się na niezawodne działanie serwera. Wybierając hostingodawcę, który prowadzi otwartą politykę informacyjną, firma zyskuje gwarancję bezawaryjnego funkcjonowania serwisu internetowego. Niezawodna strona WWW wspomaga budowanie wizerunku stabilnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa.

Daniel Kotyras
NetArt

Słowa kluczowe: serwery wirtualny hosting stabilność serwera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.

serwery dedykowane
Efektywne i bezpieczne serwery dedykowane dla Twojej firmy

Wiele firm prowadzi aktywną działalność na rynku usług internetowych - podstawą sukcesu w przypadku takiej działalności jest możliwość bezproblemowego korzystania z usług hostingowych.

Polecamy
Konta pocztowe na serwerze: na co  zwrócić uwagę?
Konta pocztowe na serwerze: na co zwrócić uwagę?

Konta e-mail tworzone są w ramach firmowych serwerów, dlatego wybierając hosting koniecznie należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalności związane z zarządzaniem i obsługą poczty internetowej pracowników.

Zarejestrować domenę z myślnikiem czy bez?
Zarejestrować domenę z myślnikiem czy bez?

Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż rejestracja domen użyciem „-” zyskała popularność stosunkowo niedawno, więc w puli wolnych domen wciąż dostępna jest duża liczba atrakcyjnych nazw.

Polecamy
Ostatnio dodane
Åźywotność baterii w telefonie
5 trików na przedłużenie żywotności baterii w telefonie Kraków

Bateria w telefonie w mgnieniu oka się rozładowuje? Sprawdź, co możesz na to poradzić!

Hama FC-10C Flex
Ładowarka indukcyjna i uchwyt do smartfona w jednym, czyli "Hama FC-10C Flex"

To bardzo wygodne, a zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby spędzające dużo czasu w trasie.