Pomocna dłoń - Technologie

Jawne parametry bezpieczeństwa

2010-09-08 11:34:31

Hosting wirtualny to usługa, która polega na użytkowaniu przestrzeni fizycznego serwera przez kilku użytkowników.

Nieprawidłowe korzystanie z konta przed jednego z Abonentów może doprowadzić do przeciążenia urządzenia oraz jego awarii. Konsekwencje takiej sytuacji ponieśliby wówczas wszyscy Klienci, których konta zlokalizowane są na serwerze. Ponieważ wraz z jego uszkodzeniem zawieszone zostałoby funkcjonowanie znajdujących się na nim stron WWW. Dlatego, w celu zapewnienia stabilnego działania usług, niezbędne jest zdefiniowanie przez usługodawcę wartości parametrów bezpieczeństwa dla każdej usługi. Dzięki temu wyeliminowane zostaje prawdopodobieństwo awarii serwera, z powodu nadmiernego obciążenia. Parametry te definiowane są na podstawie stałej obserwacji fizycznych zasobów serwerowych. Ich wartości ustalone są w taki sposób, aby nie ograniczały działania poprawnych aplikacji. Blokowane są jedynie te, które mogłyby narazić pozostałych użytkowników na zakłócenia w działaniu hostingu.

Niemal każdy hostingodawca posiada określone parametry bezpieczeństwa. Jednak często ich dostępność dla klientów jest ograniczona lub wręcz wykluczona. Jest to bardzo niekorzystna opcja, ponieważ przekroczenie określonych właściwości, skutkuje zablokowaniem usługi. Abonent ponosi więc konsekwencje, mimo, że nie był poinformowany o istnieniu parametrów bezpieczeństwa.

Wybierając hostingodawcę, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób udostępnia klientom informacje o szczegółowych właściwościach serwera. W niektórych przypadkach niewystarczający jest kontakt telefoniczny czy mailowy. Niezbędne jest nadesłanie sprecyzowanego zapytania pocztą tradycyjną. Stanowi to znaczne utrudnienie dla klientów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór usługodawcy, który opublikował bądź ujawnił parametry bezpieczeństwa. Przykładowo, serwis nazwa.pl nie tylko  opublikował szczegółowe właściwości serwerów na stronie internetowej, ale także umożliwił kontrole ich wykorzystania w Panelu Administracyjnym. Dzięki temu Klienci świadomi są możliwości zakupionej usługi. Mogą więc w pełni wykorzystać jej potencjał.

Jawne parametry bezpieczeństwa przekładają się na niezawodne działanie serwera. Wybierając hostingodawcę, który prowadzi otwartą politykę informacyjną, firma zyskuje gwarancję bezawaryjnego funkcjonowania serwisu internetowego. Niezawodna strona WWW wspomaga budowanie wizerunku stabilnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa.

Daniel Kotyras
NetArt

Słowa kluczowe: serwery wirtualny hosting stabilność serwera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

Dowiedz się, jaki sprzęt może się okazać niezwykle przydatny podczas zajęć zdalnych i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć.

Kobieta z laptopem
Jak zabezpieczyć smartfona przed atakami?

Zobacz, co możesz zrobić, aby bezpiecznie korzystać z telefonu.

Telefon
5 najciekawszych aplikacji do edycji zdjęć

Jak wybrać odpowiednią aplikację do edytowania fotografii?

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

pendrive
Pendrive do 100 zł - jak wybrać?

W zależności od potrzeb konkretnego użytkownika, na rynku można znaleźć zarówno budżetowe modele, jak i droższe egzemplarze.

Polecamy
Ostatnio dodane
Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

Dowiedz się, jaki sprzęt może się okazać niezwykle przydatny podczas zajęć zdalnych i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć.

Kobieta z laptopem
Jak zabezpieczyć smartfona przed atakami?

Zobacz, co możesz zrobić, aby bezpiecznie korzystać z telefonu.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.