Sprzęt komputerowy - Technologie

Jak wybrać sprzęt poleasingowy?

2017-10-26 11:37:46

Kupno sprzętu używanego wiąże się z tym, że musimy ocenić, w jakim stanie jest dane urządzenie, które chcielibyśmy zakupić. W przypadku nowego sprzętu jest to dosyć prosta sprawa, jednak tutaj musimy zwrócić uwagę nie tylko na stan wizualny danego urządzenia, ale także na ten wewnętrzny, który może okazać się gorszy niż się nam wydaje. W jaki sposób to sprawdzić?

Firmy sprzedające urządzenia poleasingowe używają specjalnego podziału na klasy oceniającego stan sprzętu.

Warto wiedzieć, że firmy sprzedające hurtowo komputery poleasingowe (laptopy poleasingowe) i monitory poleasingowe, takie jak CebITGroup, przygotowują każde urządzenie do ponownej sprzedaży. Podejmują procesy czyszczenia zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Niestety, czasami wszystkich wad urządzenia nie da się usunąć i z tego względu klasyfikuje się sprzęt w taki sposób, aby klienci wiedzieli, co mają przed sobą. Znaczki, które służą do opisania stanu sprzętu można zobaczyć na opisie każdego urządzenia w sklepie internetowym komputerów poleasingowych.

Klasyfikacja stanu wizualnego sprzętu komputerowego poleasingowego:
A+ - Dany komputer działa i wygląda jak nowy, więc nie posiada żadnych śladów użytkowania.

A – Sprzęt działa, ale posiada drobne ślady użytkowania, takie jak rysy i zadrapania.

A- - Urządzenie działa, ale od zewnątrz może mieć zadrapania, wgniecenia, plamki oraz piksele wypalone na ekranie. Jest to jednak duża okazja, ponieważ oznacza to dużą obniżkę cenową.

B – Podobnie jak w przypadku A-, jednak tu mamy jeszcze możliwe pęknięcia na obudowie. Dobry pomysł dla osób, którym nie przeszkadza zły stan wizualny, w zamian za dobrą jakość samego sprzętu w niskiej cenie.

I – To oznaczenie pokazuje, że w danym komputerze może czegoś brakować, np. baterii lub zaślepki na dysk. Jest to stan, który po skompletowaniu może zostać zamieniony na klasę A.

R – Urządzenie objęte gwarancją sprzedawcy, odnowione fabrycznie i w oryginalnym pudełku.

RW – Urządzenie objęte gwarancją producenta, odnowione fabrycznie i w oryginalnym pudełku.

RWA – Oznacza praktycznie to samo co RW, jednak tutaj mogą wystąpić śladowe rysy.

N – Komputer z gwarancją producenta, fabrycznie nowy i w oryginalnym pudełku.

Jak widzimy, w hurtowni sprzętu poleasingowego możemy zakupić sprzęt nowy, jak i używany z mniejszymi lub większymi śladami użytkowania. Już nasza w tym głowa jako klientów, żeby zwrócić uwagę na to, co kupujemy. Przyglądając się klasyfikacji sprzętu, możemy łatwo ocenić, co będzie dla nas najlepsze. Dzięki temu złapiemy także doskonałą okazję na nabycie doskonałego jakościowo komputera, który jest w dużej promocji cenowej.

Laptopy poleasingowe DELL, Laptopy Poleasingowe HP, Laptopy poleasingowe Lenovo.

Artykuł powstał dzięki CebITGroup, właścicielowi sklepów firebit.pl oraz fajnykomputer.pl.

PW

Fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: używane urządzenia, , CebITGroup, tańsze komputery, podział na klasy, stan wizualny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.

zasilacz Hama
W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.

Hama SLIM 5HD
Wiosenny powiew nowości od Hamy - czyli power packi "SLIM 5HD"

Wraz z nadejściem wiosny do oferty Hamy dołączyły dwa nowe power packi utrzymane w optymistycznych kolorach - różowym i zielonym.

Polecamy
Testujemy WD My Book World Edition II
Testujemy WD My Book World Edition II

Nieduży, pojemny, szybki i sieciowy – jednym słowem WD My Book World Edition II.

Brak zdjęcia
Odporne na wstrząsy 2,5-calowe twarde dyski

Seria MP1 jest przeznaczona do zastosowań w stacjach roboczych i serwerach, natomiast seria M5 skierowana jest na rynek konsumencki urządzeń przenośnych

Polecamy
Ostatnio dodane
Hama - power packi "Supreme"
Nowa seria power packów "Supreme" od Hamy

Wyróżnia je design, lekka i kompaktowa budowa oraz zastosowanie innowacyjnych ogniw high-density litowo-polimerowych o dużej gęstości.

zasilacz Hama
W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.