Oprogramowanie - Technologie

Jak usunąć niepotrzebne pliki z dysku?

2013-10-14 18:17:31

Podczas pracy na komputerze i aktywnego korzystania z Internetu na naszym dysku zbiera się wiele niepotrzebnych plików, które niestety zajmują nam cenne miejsce na dysku twardym. Usunięcie wszelkich śmieci i niepotrzebnych plików z komputera może zauważalnie przyspieszyć jego uruchamianie oraz działanie. Oczywiście przy oczyszczaniu dysku musimy zachować wzmożoną ostrożność, aby nie usunąć przez przypadek jakiś ważnych prywatnych danych lub plików systemowych, gdyż może to doprowadzić to niestabilnej pracy systemu lub awarii komputera.

Jeśli jednak chcesz samodzielnie wyczyścić komputer, możesz opróżnić kosz - kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę kosza i wybierz opcję "opróżnij kosz", możesz także usunąć ciasteczka i historię przeglądanych stron w menu swojej przeglądarki.

Jednak najlepszym wyjściem będzie dla większości użytkowników początkujących jak i zaawansowanych ściągnąć do tego specjalny darmowy program do czyszczenia komputera, czyli oczyszczania dysku, który wykona wszystkie zadania za nas, będziemy musieli tylko pobrać i zainstalować oprogramowanie z serwisu Pliki.pl i kliknąć kilka razy. Polecamy do tego wykorzystać darmowy program CCleaner lub też bezpłatny polski odpowiednik o nazwie Odkurzacz. Są to dwa najlepsze tego typu programy.

Najpopularniejszym programem jest jednak CCleaner (Crap Cleaner), który optymalizuje i skutecznie usuwa z komputera wszystkie niepotrzebne pliki pozostawione po naszej codziennej pracy na komputerze przez przeróżne aplikacje. Za pomocą tego przydatnego programu jednym kliknięciem usuniesz wszelkie śmieci pozostawione po surfowaniu w sieci, w tym historii otwieranych stron, pobieranych plików, ciasteczek oraz tymczasowych plików. Co więcej za pomocą programu opróżnisz również kosz, schowek, listę ostatnio używanych programów, otwieranych dokumentów, wyczyścisz także rejestr systemu itp.

Takie same funkcje znajdziemy w programie Odkurzacz, która ma podobną skuteczność co ten pierwszy. Charakteryzuje się prostą obsługą, ma dużą skuteczność czyszczenia, dodatkowe konfiguracje dla zaawansowanych użytkowników. Przed rozpoczęciem usuwania zbędnych obiektów z dysku, tworzona jest automatyczna kopia zapasowa. Wystaczą tylko dwa kliknięcia do szybkiego przywrócenia usuniętych obiektów z kopii w przypadku problemów. Oprogramowanie posiada rozbudowaną bazę sygnatur rozpoznawanych zbędnych obiektów i czyszczonych aplikacji.

Podsumowując korzystając z któregoś z tych programów z pewnością pozbędziemy się nie potrzebnych plików na dysku, przyśpieszymy prace systemu i odzyskamy brakujące miejsce na dysku.

ip

Słowa kluczowe: pliki programy czyszczenie komputera zwalnianie miejsca oczyszczanie dysku pliki śmieci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Mobile Trends Awards - Empik
Aplikacja Empiku z dwoma nagrodami Mobile Trends Awards

Rozdano "Oscary branży mobilnej" w Polsce.

Szkoła językowa Sprachcaffe organizuje kursy dla osÃłb z całego świata.
Najlepsze aplikacje dla podróżujących

Szkoła językowa Sprachcaffe organizuje kursy dla osób z całego świata.

Polecamy
Biometryczna identyfikacja twarzy
Biometryczna identyfikacja twarzy

System biometrycznej identyfikacji twarzy użytkownika, w postaci programu FaceCode to jedno z najdokładniejszych rozwiązań zabezpieczających komputer...

Kolejna wersja testowa Windows Vista
Kolejna wersja testowa Windows Vista

Na stronie Microsoftu dostepna jest kolejna wersja testowa systemu operacyjnego MS Vista Pre-RC1 build 5536.

Ostatnio dodane
Część napisów na komputerze wyświetla się w innym języku? Rozwiązanie problemu to zmiana regionu systemu

Twój system Windows wyświetla niektóre informacje np. po niemiecku natomiast resztę po polsku? Zwykła zmiana języka nie pomaga? Oto dlaczego!

Mobile Trends Awards - Empik
Aplikacja Empiku z dwoma nagrodami Mobile Trends Awards

Rozdano "Oscary branży mobilnej" w Polsce.