Oprogramowanie - Technologie

Jak usunąć niepotrzebne pliki z dysku?

2013-10-14 18:17:31

Podczas pracy na komputerze i aktywnego korzystania z Internetu na naszym dysku zbiera się wiele niepotrzebnych plików, które niestety zajmują nam cenne miejsce na dysku twardym. Usunięcie wszelkich śmieci i niepotrzebnych plików z komputera może zauważalnie przyspieszyć jego uruchamianie oraz działanie. Oczywiście przy oczyszczaniu dysku musimy zachować wzmożoną ostrożność, aby nie usunąć przez przypadek jakiś ważnych prywatnych danych lub plików systemowych, gdyż może to doprowadzić to niestabilnej pracy systemu lub awarii komputera.

Jeśli jednak chcesz samodzielnie wyczyścić komputer, możesz opróżnić kosz - kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę kosza i wybierz opcję "opróżnij kosz", możesz także usunąć ciasteczka i historię przeglądanych stron w menu swojej przeglądarki.

Jednak najlepszym wyjściem będzie dla większości użytkowników początkujących jak i zaawansowanych ściągnąć do tego specjalny darmowy program do czyszczenia komputera, czyli oczyszczania dysku, który wykona wszystkie zadania za nas, będziemy musieli tylko pobrać i zainstalować oprogramowanie z serwisu Pliki.pl i kliknąć kilka razy. Polecamy do tego wykorzystać darmowy program CCleaner lub też bezpłatny polski odpowiednik o nazwie Odkurzacz. Są to dwa najlepsze tego typu programy.

Najpopularniejszym programem jest jednak CCleaner (Crap Cleaner), który optymalizuje i skutecznie usuwa z komputera wszystkie niepotrzebne pliki pozostawione po naszej codziennej pracy na komputerze przez przeróżne aplikacje. Za pomocą tego przydatnego programu jednym kliknięciem usuniesz wszelkie śmieci pozostawione po surfowaniu w sieci, w tym historii otwieranych stron, pobieranych plików, ciasteczek oraz tymczasowych plików. Co więcej za pomocą programu opróżnisz również kosz, schowek, listę ostatnio używanych programów, otwieranych dokumentów, wyczyścisz także rejestr systemu itp.

Takie same funkcje znajdziemy w programie Odkurzacz, która ma podobną skuteczność co ten pierwszy. Charakteryzuje się prostą obsługą, ma dużą skuteczność czyszczenia, dodatkowe konfiguracje dla zaawansowanych użytkowników. Przed rozpoczęciem usuwania zbędnych obiektów z dysku, tworzona jest automatyczna kopia zapasowa. Wystaczą tylko dwa kliknięcia do szybkiego przywrócenia usuniętych obiektów z kopii w przypadku problemów. Oprogramowanie posiada rozbudowaną bazę sygnatur rozpoznawanych zbędnych obiektów i czyszczonych aplikacji.

Podsumowując korzystając z któregoś z tych programów z pewnością pozbędziemy się nie potrzebnych plików na dysku, przyśpieszymy prace systemu i odzyskamy brakujące miejsce na dysku.

ip

Słowa kluczowe: pliki programy czyszczenie komputera zwalnianie miejsca oczyszczanie dysku pliki śmieci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
api, programowanie
Google vs Oracle - wyrok sądu zmieni prawa autorskie do aplikacji

Ten wyrok stanie się precedensem w rozpatrywaniu spraw dotyczących praw autorskich w zakresie programowania aplikacji.

Google Play Music
Google Play Music przestaje działać. Zastąpi go YouTube Music

Proces przeprowadzany jest stopniowo, nie wszyscy użytkownicy od razu zobaczą informację o zmuszeniu do zaprzestania korzystania z usługi.

PlayStation 5 User Experience
Pierwsze spojrzenie na interfejs PlayStation 5 [WIDEO]

Zobaczcie, jak wygląda konsola nowej generacji w akcji.

Polecamy
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Ostatnio dodane
api, programowanie
Google vs Oracle - wyrok sądu zmieni prawa autorskie do aplikacji

Ten wyrok stanie się precedensem w rozpatrywaniu spraw dotyczących praw autorskich w zakresie programowania aplikacji.

Google Play Music
Google Play Music przestaje działać. Zastąpi go YouTube Music

Proces przeprowadzany jest stopniowo, nie wszyscy użytkownicy od razu zobaczą informację o zmuszeniu do zaprzestania korzystania z usługi.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.