Po godzinach - Technologie

Jak ominąć simlocka?

2013-09-30 14:38:21

Simlock jest to blokada założona w telefonie komórkowym, która ogranicza telefon do używania go z kartą sim jednego operatora. Jeżeli telefon ma blokadę simlock w sieci Orange Polska, karty sim innego operatora nie będą działały w telefonie.

Ograniczenie to jest zakładane w telefonie przez operatorów. Pierwotny stan telefonu komórkowego (stan po wyjściu z fabryki) nie jest ograniczony blokadami.

Blokada simlock jest zakładana na zlecenie operatorów sieci GSM. Orange, który chce utrudnić migracje do innych sieci blokuje telefony simlockiem.

Jest sporo metod odblokowania simlocka w telefonach komórkowych. Oto kilka z nich:

1. Darmowe "kalkulatory" - działają jedynie w starych telefonach nokia DCT3 lub nokia DCT4 np 3310, 6310.

Co stanie się po użyciu takiego "kalkulatora" w naszym telefonie? Na pewno nie pozbędziemy się simlocka, możemy jedynie zablokować licznik prób w telefonie.

Niestety większość telefonów ma określoną możliwość wpisania kodu simlocka. Nokia ma tylko 3 próby na wpisanie kodu. Po wykorzystaniu tych prób tracimy możliwość odblokowania telefonu kodem.

2. Omijanie "patch" oprogramowania. Jest to sposób, który powoduje, że telefon zostaje niejako oszukany. Po użyciu takiej metody Simlock jest w telefonie nadal, ale oprogramowanie telefonu uważa, że został on wyłączony.

Skutkiem takiej metody jest niestety utrata gwarancji w naszym telefonie. Każdy producent, wykrywając nieautoryzowaną zmianę lub modyfikacje oprogramowania, cofnie gwarancje w naszym telefonie.

3. Użycie kodów odblokowujących ze strony Simlock24.pl specjalizuje się w automatycznym pobieraniu kodów simlock od producentów czy też operatorów sieci GSM.

Każdy producent przewidział fabryczną metodę odblokowania swoich telefonów.

Apple np. umożliwia pełne odblokowania simlock (blokada nie wróci po aktualizacji) w telefonach iPhone poprzez dodanie numeru IMEI telefonu na swoje serwery. Przy każdej aktualizacji telefon sprawdza czy ma mieć simlocka czy nie.

Firmy Samsung, LG, Motorola, Blackberry, Nokia czy HTC mają dla każdego numeru IMEI przypisany unikalny kod simlocka, po którym telefon zostanie odblokowany na stałe - oczywiście bez utraty gwarancji.

Metoda użycia kodów producenta dostarczonych przez stronę Simlock24.pl wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

ip

Słowa kluczowe: simlock jak ominąć simlocka odblokowanie simlocka sposoby telefony komórkowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Faktycznie simlock24 działa [0]
    remio
    2013-10-02 11:57:13
    będąc na wakacjach na majorce, chciałem użyć lokalnej karty sim okazuje się że w moim Htc desire miałem simlocka. Najpierw trochę poszukałem w googlu, ale nic rozsądnego nie udało mi się zrobić z tym. Zaryzykowałem w simlock24.pl i po 15 minutach od zapłaty miałem kod. Reszta to już bajecznie prosta, wpisałem 8 cyferek i po simlocku.
Zobacz także
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?
Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?

Notebook już dawno przestał być wyznacznikiem biznesowego prestiżu, a stał się przedmiotem, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Polecamy
12 najciekawszych aplikacji na Androida
12 najciekawszych aplikacji na Androida

Przed wami lista 12 aplikacji, które mogą okazać się bardzo funkcjonalne w codziennym życiu. Nie zabraknie też tych ciekawych, które po prostu pozwolą się cieszyć z posiadania fajnego gadżetu.

Brak zdjęcia
Hakerzy vs WIBU-Systems

WIBU-Systems zaoferował 40 tyś dolarów za złamanie zabezpieczeń antypirackich. Firma już po raz drugi stawia wyzwanie hakerom, organizując taki konkurs

Ostatnio dodane
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Kupony i kody rabatowe