Pomocna dłoń - Technologie

Jak dobrać głośnik do telefonu lub komputera

2021-10-18 10:52:52

Lubisz wszędzie chodzić z muzyką? Dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać dobry głośnik bluetooth.

głośnik bluetooth, perfectacoustic.plJak dobrać głośnik do telefonu lub komputera?

Lubisz wszędzie chodzić z muzyką? Dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać dobry głośnik bluetooth. Dzięki kompatybilności z Bluetooth, noszenie ze sobą bezprzewodowego głośnika może być bardzo satysfakcjonującym muzycznie doświadczeniem, jeśli podróżujesz, wybierasz się w teren, na plażę, a nawet do pracy.

Aby odtwarzać muzykę przez tego typu głośniki, czy to z telefonu komórkowego, czy z komputera, nie potrzebujesz żadnego kabla. Na tym polega jedna z jego wielkich wartości lub mocnych stron. Jak mówimy, niezależnie od tego, czy chcesz używać głośnika w domu, czy na dzień w parku, prawie na pewno znajdziesz taki, który pasuje do Twojego stylu i potrzeb. Uwielbiamy Harman Kardon Citation 100, ponieważ uważamy, że jest tak wszechstronny, ma fantastyczne właściwości i moc. Test tego głośnika znajdziecie w Perfect Acoustic: https://perfectacoustic.pl/harman-kardon-citation-100/

Ale przed zakupem należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, w tym rozmiar, żywotność baterii, trwałość i oczywiście jakość dźwięku.

Czas pracy baterii

Żywotność baterii to jeden z kluczowych aspektów, którego nie możemy ignorować. Dlaczego nie chcesz ładować głośnika co godzinę? To może być ogromny kłopot. Idealnie, głośnik powinien działać tak długo, jak tego potrzebujesz (lub prawie). Małe głośniki bezprzewodowe mają zwykle mniejsze baterie i nie działają tak długo, ale niektóre z większych mogą wytrzymać 24 godziny! Normalną rzeczą jest to, że pracują od czterech do dziesięciu godzin. Pamiętaj, że im więcej w nim głośności, tym więcej mocy będzie zużywał, a bateria nie będzie działać tak długo, jak w trybie średnim. Tak czy inaczej, upewnij się, że żywotność baterii jest wystarczająco długa na to, czego potrzebujesz. Pamiętaj też, że wraz ze starzeniem się akumulatorów ilość ładunku, jaki mogą przechowywać, maleje.

Łączność

Co to jest łączność? Zasadniczo jest to zakres, w którym oba urządzenia mogą pozostać połączone. Zasięg łączności głośnika Bluetooth jest ważną częścią do rozważenia, ponieważ głośniki Bluetooth łączą się w różnych zakresach. Większość z nich osiągnie odległości od około 9 metrów do 30 metrów, w zależności od rozmiaru i stylu.

Jakość dźwięku

To niewątpliwie jeden z najważniejszych parametrów. Ostatecznie, jeśli zamierzamy kupić głośnik, to dlatego, że chcemy słuchać muzyki znacznie lepiej niż zwykle robimy to za pomocą telefonu komórkowego. Ale skąd mam wiedzieć, że urządzenie ma dobrą jakość dźwięku? Istnieją 4 parametry, które mogą nam pomóc wiedzieć, że głośnik będzie brzmiał dobrze, nawet jeśli wcześniej go nie słyszałem: moc wyjściowa, zakres częstotliwości, system dźwiękowy i impedancja.

Innymi danymi wskazującymi na jakość dźwięku jest zakres częstotliwości, w których urządzenie jest w stanie emitować. Jeśli głośnik bezprzewodowy nie jest w stanie nadawać w całym zakresie słyszalnego widma, będą dźwięki, które nam przeoczymy.

Nie bez znaczenia jest również rodzaj zastosowanego nagłośnienia. Każdy system składa się z określonej liczby kanałów. Te kanały to każdy z głośników, które będą emitować dźwięk. Większość głośników Bluetooth składa się z systemu Wither 2.0 (dwa głośniki pełnozakresowe) lub systemu 2.1 (plus subwoofer), który ma wyższą jakość.
To byłyby z grubsza najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Jeśli już zdecydowałeś, że to, czego potrzebujesz do dalszych czynności, to dobry dźwięk bezprzewodowy, firma Perfect Acoustic pokazuje nam również, jak ważna jest dobra jakość akustyczna pod każdym względem, czy to dzięki rozwiązaniom rozwiązującym eliminację echa, czy też niektórym problemom akustycznym, które my można spotkać w naszym domu, niezależnie od tego, czy założyć salę kina domowego, czy nawet profesjonalną salę nagraniową.

Artykuł Partnera

fot. materiały perfectacoustic.pl

Słowa kluczowe: głośnik bluetooth, perfectacoustic.pl, Harman Kardon 100
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
głośnik bluetooth, perfectacoustic.pl
Jak dobrać głośnik do telefonu lub komputera

Lubisz wszędzie chodzić z muzyką? Dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać dobry głośnik bluetooth.

Golden hour na zdjęciach
Czym jest golden hour i kiedy można się jej spodziewać?

Dowiedz się więcej na temat zjawiska, które jest chętnie wykorzystywane przez fotografów.

zmiana rozdzielczości zdjęcia
Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia w kilku prostych krokach?

Sprawdź, jak możesz w prosty sposób zmienić rozdzielczość dowolnego zdjęcia, z pomocą darmowych programów.

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

Jak zacząć przygodę z fotografią analogową?

Fotografia analogowa jest dla tych, którzy szukają klimatu zdjęć, magii wywoływania kliszy i braku podglądu zrobionego zdjęcia.

Polecamy
Ostatnio dodane
głośnik bluetooth, perfectacoustic.pl
Jak dobrać głośnik do telefonu lub komputera

Lubisz wszędzie chodzić z muzyką? Dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać dobry głośnik bluetooth.

Golden hour na zdjęciach
Czym jest golden hour i kiedy można się jej spodziewać?

Dowiedz się więcej na temat zjawiska, które jest chętnie wykorzystywane przez fotografów.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP