Multimedia - Technologie

"I, the Inquisitor" - pierwsze screeny z gry i garść informacji od twórców z The Dust!

2020-09-25 10:09:27

Gra "I, the Inquisitor" to projekt wrocławskiego studia The Dust, który przyciąga uwagę wielu polskich graczy. Jedną z najbardziej intrygujących jego cech jest to, że jest to gra na motywach twórczości Jacka Piekary, autora m.in właśnie cyklu "Ja, Inkwizytor". Do tej pory brakowało nam bardziej konkretnych informacji, dziś jednak twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy publikując pierwsze screeny, opowiadając o stylu artystycznym i głównym bohaterze oraz przedstawiając kulisy produkcji.

Zobacz: Screeny z gry "I, the Inquisitor">>

Screen z gry "I, the Inquisitor" - informacje o grze i bohaterze

"I, the Inquisitor" to tytuł o którym mówi się w branży od ponad dwóch lat, kiedy to studio The Dust kupiło prawa do serii książek "Ja, inkwizytor", autorstwa znanego, polskiego pisarza fantasy Jacka Piekary. Gra ma być przedstawicielem gatunku story-driven z naciskiem na wyróżniający się system dialogowy oparty na emocjach. Kolejnym istotnym aspektem produkcji będzie dopracowany świat w zamkniętej formie.

Do tej pory studio znaczną większość informacji trzymało w tajemnicy, czego powodem według wyjaśnień, jest wczesny stan produkcji oraz długofalowy plan kampanii marketingowej.  Informacje na temat głównego bohatera, miasta i postaci drugoplanowe były objęte tajemnicą.

- Odbiór samej postaci Mordimera, zarówno przez czytelników Cyklu "Ja, inkwizytor" jak i tych którzy nigdy się z nim nie zetknęli, jest dla nas kluczowym zadaniem. Musimy odpowiednio zbalansować cechy zewnętrzne i wewnętrzne bohatera, tak aby były czytelne dla fanów Jacka oraz atrakcyjne dla graczy nie znających cyklu. Chcemy gruntownie przebadać ten istotny element, żeby spełnić oczekiwanie graczy. - zapowiada Jakub Wolff, CEO The Dust.

Fabuła gry "I, the Inquisitor"

Studio potwierdziło również że pracuje nadal nad wsparciem systemu dialogowego przez autorski systemem emocji. The Dust w dalszym ciągu nie opublikowało szczegółowych informacji na temat samej fabuły,  informując jedynie że główny szkielet fabularny został ukończony kilka miesięcy temu. Na tym etapie story design pracuje głównie nad opracowaniem linii dialogowych.

Grafika w grze "I, the Inquisitor"

Producenci opublikowali również pierwsze screenshoty z aktualnego builda gry. Na 4 grafikach wrocławianie pokazali różnorodność świata gry, który aktualnie tworzą. Jest mrocznie, czasami swojsko, w przesłanych materiałach możemy zauważyć  detale oraz grę światłem. The Dust zaznacza że prezentowany materiał graficzny nie jest ukończony i będzie nadal nad nim pracował

- Stylizacja graficzna od samego początku była dla nas niezwykle istotnym aspektem developmentu. Szukaliśmy inspiracji we flamandzkich mistrzach renesansu. Po wielu próbach i przymiarkach stwierdziliśmy, że mamy większe możliwość graficzne i zaczęliśmy coraz bardziej zbliżać się do realizmu. Myślę że jesteśmy na takim etapie, że możemy podzielić się z odbiorcami pierwszymi materiałami. - opowiada Kacper Szwajka, Art Director The Dust.

The Dust - twórcy gry "I, the Inquisitor"

- Aktualnie w pracę nad grą zaangażowanych jest około 25 osób, w miarę potrzeb uzupełniamy zespół o kolejnych specjalistów. Taki plan produkcji pozwala nam na sprawną koordynację zadań i skupieniu się na najważniejszych elementach poszczególnych kamieni milowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie względnie szybko podejmować decyzje  i precyzyjnie przechodzić do ich realizacji co w dużych zespołach często trwa o wiele dłużej. - mówi Jakub Karólewski, Producent The Dust.

Prace nad grą koordynuje producent Jakub Karólewski, wcześniej związany z wrocławskim Techlandem. W ostatnim czasie w studiu zaszły również kluczowe zmiany kadrowe na dwóch stanowiskach. Funkcję Art Directora objął Kacper Szwajka, a Lead Game Designerem został Damian Pawlak który wcześniej  pracował w CD Projekt RED przy produkcji Cyberpunk 2077 oraz wrocławskim Techlandzie.

"I, the Inquisitor" - kiedy gameplay i trailer?

Studio nie podało informacji kiedy chce rozpocząć szerszą komunikację z graczami, jak wygląda współpraca z Juice nad trailerem, kiedy zobaczymy Mordimera i w końcu kiedy pokażą nam Gameplay.

- Pracujemy i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów po rocznym developmencie, tyle na ten moment mogę powiedzieć. Na wszystkie materiały, którymi będziemy chcieli się podzielić nadejdzie czas i miejsce. Na pewno nie będziemy ich trzymać tylko na naszych komputerach. - Jakub Wolff, CEO The Dust.

ip/KSK

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Ja, Inkwizytor gra, The Dust, Jacek Piekara, Screenshoty, Gra, Gameplay, Opis Gry, Główny bohater

Oficjalne sreeny z gry "I, the Inquisitor" (4)

Oficjalne sreeny z gry
Oficjalne sreeny z gry
Oficjalne sreeny z gry
Oficjalne sreeny z gry
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cyberpunk 2077
Pojazdy w grze Cyberpunk 2077. Sprawdź, czym pojeździmy [WIDEO]

Pokazano też nowy zwiastun, materiał z Keanu Reevesem i rozwiązanie konkursu cosplay.

Genshin Impact - screen gra 2020 PS4
Genshin Impact - wrażenia z gry po 15 godzinach [FOTO]

Na recenzję to za mało, ale wiemy już na czym polega światowy fenomen z Chin!

Polecamy
Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!
"Rape Day" - gra o gwałtach została usunięta ze Steama

Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!

Ostatnio dodane
Cyberpunk 2077
Pojazdy w grze Cyberpunk 2077. Sprawdź, czym pojeździmy [WIDEO]

Pokazano też nowy zwiastun, materiał z Keanu Reevesem i rozwiązanie konkursu cosplay.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.