Oprogramowanie - Technologie

Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

2020-03-30 09:19:30

Czasy czwartej rewolucji przemysłowej, w których żyjemy, przynoszą wiele rozwiązań umożliwiających lepsze i bardziej wydajne zarządzanie biznesem. Jednym z nich są systemy klasy Business Intelligence. Chociaż wielu osobom kojarzą się głównie ze światem przyszłości, już teraz odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach biznesowych nie tylko w największych korporacjach i firmach operujących na szczególnych rynkach. Można wykorzystać ich potencjał również w zdecydowanie mniejszych podmiotach. Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Hurtownie danych Business Intelligence

Rozwiązania Business Intelligence - przełom w zarządzaniu

Jednym z największych wyzwań dla osób zarządzających współczesnymi firmami jest uzyskiwanie wiarygodnych informacji i poddawanie ich właściwej analizie. Ten proces sam w sobie jest nie tylko długi i kosztowny, ale również obarczony ryzykiem popełnienia błędu. – W rzeczywistości cenne dane są akumulowane przez niemal wszystkie urządzenia i systemy wykorzystywane w firmie. Dzięki narzędziom Business Intelligence możliwe staje się ich pozyskiwanie. W standardowych warunkach nie mamy takiej możliwości – przekonuje Piotr Bargieł, ekspert firmy Kotrak, zajmującej się między innymi rozwiązaniami Business Intelligence i innym oprogramowaniem wspierającym rozwój biznesu.

Informacja kluczem do sukcesu

Za ideą systemów Business Intelligence stoi przede wszystkim umożliwienie kadrom zarządzającym firmom dotarcie do wszystkich dostępnych informacji. Jak pokazuje praktyka, to właśnie problemy z ich pozyskiwaniem oraz właściwą interpretacją są największym zagrożeniem dla biznesu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji narzędzi Business Intelligence możliwe staje się pozyskiwanie danych niemal w czasie rzeczywistym i kontrolowanie wszystkich aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa: od najbardziej podstawowych kwestii technologicznych po największe pod względem skali procesy.

Dane to podstawa

Sercem systemów klasy Business Intelligence stają się hurtownie danych. Umożliwiają katalogowanie i segregację precyzyjnie wyselekcjonowanych informacji. Te z kolei pozwalają na łatwe i intuicyjne dotarcie do najistotniejszych danych oraz sporządzenie na ich podstawie raportów i analiz przekładających się na bieżące i długofalowe działanie firmy. – Systemy Business Intelligence docenią z pewnością przede wszystkim kadry zarządzające przedsiębiorstwami. Żadne inne narzędzie nie da im tak dużej kontroli nad firmą i wszystkimi procesami, które w niej zachodzą. Nic nie jest w stanie również zastąpić tak łatwego i wiarygodnego sporządzania rozbudowanych raportów i analiz, które będą idealnie dostosowane do konkretnych potrzeb – podsumowuje Piotr Bargieł.

Wiele płaszczyzn

Takie możliwości udaje się osiągnąć dzięki wieloaspektowemu działaniu narzędzi Business Intelligence. Obok pozyskiwania danych z miejsc i urządzeń niedostępnych w przypadku wykorzystania mniej zaawansowanych technologii umożliwiają bowiem również automatyczne generowanie raportów. Te wyróżniają się nie tylko wyjątkowo wysokim poziomem merytorycznym, ale również – co szczególnie ważne – wysoką czytelnością i wieloma opcjami dostosowywania ich do indywidualnych preferencji. Dzięki temu efektywne zarządzanie firmą staje się znacznie łatwiejsze, a podejmowane decyzje są lepsze, niezależnie od rynku i profilu działalności przedsiębiorstwa. To także olbrzymia szansa na korygowanie kursu i wdrażanie niezbędnych zmian tak szybko, jak to tylko możliwe.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: składowanie danych, jak przechowywać dane, analiza danych, Kotrak
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Amberlo - program dla kancelarii prawnej
Amberlo - program dla kancelarii prawnej dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak poradzić sobie w gąszczu zadań administracyjnych i skupić się na tym co najważniejsze?

Technologie mobilne
Wykorzystaj technologie mobilne w procesie cyfrowej transformacji biznesu i użyj "Mobile first"

Technologie mobilne całościowo wspierają m. in. kontakty z klientami i sprzedaż.

Windows 11- aktualizacja
Zapowiedź Windowsa 11 - co przyniesie najnowsza wersja systemu? [WIDEO]

Zobacz, jakie nowości niesie ze sobą aktualizacja systemu Windows.

Polecamy
Hurtownie danych Business Intelligence
Hurtownie danych dzięki zastosowaniu Business Intelligence

Inwestycja w oprogramowanie Business Intelligence często staje się istotnym czynnikiem, umożliwiającym konkurowanie z rynkowymi rywalami.

Windows 7 - koniec wsparcia technicznego od Microsoftu

Jeden z najbardziej udanych i najchętniej wybieranych systemów operacyjnych przechodzi do historii.

Polecamy
Ostatnio dodane
Amberlo - program dla kancelarii prawnej
Amberlo - program dla kancelarii prawnej dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak poradzić sobie w gąszczu zadań administracyjnych i skupić się na tym co najważniejsze?

Technologie mobilne
Wykorzystaj technologie mobilne w procesie cyfrowej transformacji biznesu i użyj "Mobile first"

Technologie mobilne całościowo wspierają m. in. kontakty z klientami i sprzedaż.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP