Sprzęt komputerowy - Technologie

Gwarancja na używany sprzęt komputerowy

2017-11-23 11:57:17

Gwarancja to świadczenie, które zapewnia ochronę naszego sprzętu na okres kilku lat. Praktycznie w każdym przypadku, gdy nasze urządzenie "odmówi posłuszeństwa", możemy je oddać do naprawy lub wymiany na nowe. Jest to bardzo wygodna opcja dla klienta, ponieważ nie musi się on martwić o to, co zrobić w przypadku, kiedy coś mu się zepsuje. Niestety, czasami człowiek popełnia błędy i kupuje, od znajomych lub obcych ludzi, używane produkty, którym gwarancja zdążyła się już skończyć. Taka sytuacja kończy się tym, że sprzęt szybko się psuje i można tu mówić o stracie pieniędzy. Istnieje jednak dobra alternatywa.

Wiele osób zaskoczy fakt, że sprzęt używany może być objęty gwarancją.

Sprzęt poleasingowy jest tak jakby odpowiednikiem urządzeń używanych. Nie sprzedają go jednak przypadkowe osoby, ale firmy, które hurtowo skupują komputery z leasingu bardzo znanych koncernów. Oznacza to, że mamy do czynienia z produktami, które nie zdążyły się jeszcze zestarzeć, bo używane są zaledwie 2-3 lata, co powinno być już sporą zachętą dla użytkowników, którzy szukają tańszego sprzętu elektronicznego.

Bardzo ważną cechą tego typu urządzeń jest także fakt, że są one sprawdzane i przygotowywane do dalszej sprzedaży. To znaczy, że dyski są dokładnie oczyszczane ze wszelkich danych. W ten właśnie sposób firmy doprowadzają komputer do odpowiedniego, wizualnego i wewnętrznego, stanu. To jednak nie wszystko, ponieważ każde urządzenie ma nadawaną klasę, którą możemy sprawdzić na stronie internetowej sprzedawcy, a co najważniejsze - objęte jest także gwarancją.

Gwarancja w przypadku sprzętu poleasingowego może być nawet producenta. Sprawa jednak zdarza się rzadko, ponieważ w tej sytuacji zdąży się ona wyczerpać w ciągu tych 2-3 lat. To jednak nie jest powód do zmartwień, gdyż sprzedawcy zapewniają nam swoją gwarancję na produkt. Nie jest ona tak długa, jak w przypadku producenta, ale wystarczająca, aby zachęcić do kupna.

Jak widać, używany sprzęt komputerowy może być objęty gwarancją. Musimy tylko wziąć pod uwagę, w jaki sposób jest on sprzedawany. Warto pomyśleć o zakupie urządzeń poleasingowych od profesjonalnej hurtowni. Trzeba tylko wziąć pod uwagę przedział czasu, w którym nasz komputer będzie chroniony przez producenta lub sprzedawcę. Nawet jeśli w tym przypadku gwarancja już nam się skończy, nie ma się czym przejmować, ponieważ leasing trwa tak krótko, że mało prawdopodobne, aby urządzenie szybko się zepsuło w rękach następnego właściciela.

Artykuł powstał dzięki CebITGroup, właścicielowi sklepów firebit.pl oraz fajnykomputer.pl.

PW

fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: Urządzenia używane, sprzęt poleasingowy, tańsze komputery, hurtownie, niższa cena, bezpieczny zakup
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pendrive
Pamięć USB - jak wybrać pendrive?

Przy zakupie pendrive'a większość osób kieruje się takimi parametrami jak cena, design i pojemność. Tymczasem nie są to jedyne kryteria wyboru, jakie należy wziąć pod uwagę.

Self Storage moÅźe być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.
Gdzie przechować stary sprzęt elektroniczny?

Self Storage może być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.

Sprzęt poleasingowy moÅźe być korzystnym zakupem dla gracza.
Jak wybrać komputer dla gracza?

Sprzęt poleasingowy może być korzystnym zakupem dla gracza.

Polecamy
Głośniki CREATIVE Gigaworks - wspaniała muzyka
Głośniki CREATIVE Gigaworks - wspaniała muzyka

Firma Creative zaprezentowała głośniki GigaWorks HD50 – świetny, kompaktowy zestaw do słuchania muzyki, oferujący jakość dźwięku Hi-Fi. Ten, kto oczekuje doskonałego brzmienia muzyki z komputera PC, notebooka czy odtwarzacza MP3 doceni nowy i elegancki zestaw stereo firmy Creative. Nowe głośniki należą do kultowej rodziny Creative GigaWorks, która wyróżnia się najlepszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, zapewniającymi najwyższą jakość.

Notebooki ARISTO z Windows Vista
Notebooki ARISTO z Windows Vista

Firma Comes - producent notebooków marki ARISTO - poinformowała, że wszystkie modele z serii Prestige oraz Vision są już oferowane z najnowszym systemem operacyjnym Vista

Ostatnio dodane
pendrive
Pamięć USB - jak wybrać pendrive?

Przy zakupie pendrive'a większość osób kieruje się takimi parametrami jak cena, design i pojemność. Tymczasem nie są to jedyne kryteria wyboru, jakie należy wziąć pod uwagę.

Self Storage moÅźe być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.
Gdzie przechować stary sprzęt elektroniczny?

Self Storage może być dobrym miejscem do przechowania starego sprzętu.