Po godzinach - Technologie

Gra Spore trafi na komputery Mac

2008-01-19 14:14:51
 Od malutkiej ameby do całej galaktyki - gracze tworzą, modyfikują i kształtują swój własny wszechświat.

Electronic Arts poinformowała, że w tym roku gra Spore ukaże się w wersji na komputery Mac. Spore to najnowsze dzieło Willa Wrighta, twórcy bestsellerowej serii The Sims. To jedyna gra, która pozwoli graczom o twórczej osobowości na stworzenie własnej galaktyki. W tym roku Spore zadebiutuje również na PC.

- Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z tego, że w tym samym czasie Spore ukaże się na komputery Mac i PC. Spore to produkcja o wielkim twórczym potencjale, więc z niecierpliwością czekam na to, by zobaczyć, jak gracze zapełnią uniwersum swoimi pomysłami - powiedział Will Wright, główny projektant gry Spore.

Spore to twój własny wszechświat, w którym możesz dowolnie kreować i rozwijać życie, tworzyć plemiona, budować cywilizacje, a nawet kształtować całe światy. Gra oferuje szeroki wachlarz narzędzi, dzięki którym można wpłynąć niemal na każdy aspekt wszechświata: stworzenia, pojazdy, budynki, a nawet statki kosmiczne. Co prawda Spore jest produkcją przeznaczoną dla jednego gracza, ale jego kreacje są automatycznie dzielone między galaktykami innych graczy, dzięki czemu gra może zapewnić praktycznie nieskończoną liczbę światów do eksploracji i zabawy.

- Bardzo się cieszę, że możemy dostarczyć Spore społeczności posiadaczy komputerów Mac. Intuicyjne edytory istot, pojazdów i budynków są tak potężne, że możliwości kreacji są praktycznie nieskończone. Gracze mogą stworzyć, co tylko sobie wyobrażą, i widzieć, jak na ich oczach jest to powoływane do życia w świecie gry - powiedziała Lucy Bradshaw, producent wykonawczy Spore.

Gra składa się z pięciu faz, z których każda odpowiada kolejnemu etapowi ewolucji: komórka, zwierzę, plemię, cywilizacja, kosmos. W każdej fazie przed graczem staną nowe wyzwania i cele do osiągnięcia. Można rozpocząć zabawę od fazy komórki i wyhodować dany gatunek od prostego wodnego organizmu do obdarzonego inteligencją stworzenia. Można również zdecydować się na założenie swojego plemienia bądź też zająć się kolonizacją wielu planet. To, co zrobisz ze swoim wszechświatem, zależy tylko od Ciebie.

Spore na komputery Mac powstaje z wykorzystaniem opracowanej przez firmę TransGaming technologii Cider Portability Engine, która znalazła zastosowanie we wcześniejszych produkcjach EA przeznaczonych na tę platformę sprzętową.


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?
Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?

Notebook już dawno przestał być wyznacznikiem biznesowego prestiżu, a stał się przedmiotem, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Polecamy
Brak zdjęcia
Długieee wybieranie

W dniu 5 grudnia zmieniono sposób realizacji telefonicznych połączeń lokalnych.

Nowy tydzień, nowe gry na WyspaGier.pl!
Nowy tydzień, nowe gry na WyspaGier.pl!

Nieważne czy lubisz platformówki, gry samochodowe czy gry puzzle, na WyspaGier.pl z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Ostatnio dodane
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Kupony i kody rabatowe