Po godzinach - Technologie

Google I/O 2022: pokazano prototyp okularów z tłumaczem na żywo [WIDEO]

2022-05-12 08:50:33

11 maja 2022 odbył się pierwszy dzień konferencji Google I/O 2022, w ramach której zobaczyliśmy szereg nowych gadżetów. Najwięcej mówi się o okularach z prototypową usługą tłumaczenia na żywo. Czy to będzie rewolucja w ułatwieniu stosunków międzyludzkich?

Google Live AR Translation

Film z pokazu okularów pokazuje menedżerów produktów Google, wręczających prototypowe okulary uczestnikom badań, „moja mama mówi po mandaryńsku, a ja mówię po angielsku”, wyjaśnia jeden z uczestników, a film pokazuje „symulowany punkt widzenia”, aby przybliżyć koncepcję tego, w jaki sposób okulary może zasadniczo umożliwić wyświetlanie napisów w czasie rzeczywistym. Osoba w takich okularach ma pokazywany obraz z napisami na żywo, jak w filmach.

Inną osobą, która testowała okulary był hiszpańskojęzyczny mężczyzna, który teraz może rozumieć co mówi się do niego po angielsku. Efekt już teraz jest bardzo zadowalający, ale nie wiemy jeszcze, jak rozwiązane będzą kwestie dostępności dla osób, które muszą nosić klasyczne okulary, jaka będzie jakość obrazu, wytrzymałość baterii, pole widzenia, jakość połączenia itd.

- Wprowadzamy rozszerzoną rzeczywistość do wielu produktów Google, od Google Lens po multiwyszukiwania, eksplorację scen oraz widoki na żywo i w Mapach. Te funkcje AR są już przydatne w telefonach, a magia naprawdę ożyje, gdy będziesz mógł ich używać w prawdziwym świecie bez przeszkadzania technologii
- stwierdził dyrektor generalny Google, Sundar Pichai.

To wszystko jest elementem procesu, który trwa od dłuższego czasu. Giganci technologiczni zaczynają przygotowywać swoje istniejące usługi do zasilania nadchodzącej platformy rzeczywistości rozszerzonej, którą Pichai nazwał „następną granicą informatyki”.

Prezentacja Google Live AR Translation

MD

źródło: https://uploadvr.com/google-preview-ar-translation/

fot. screen youtube.com/UploadVR

Słowa kluczowe: Google Live AR Translation
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Google I/O 2022 okulary
Google I/O 2022: pokazano prototyp okularów z tłumaczem na żywo [WIDEO]

Zobaczcie, jak działa Google Live AR Translation.

Polecamy
Tańczące roboty zastępują kibiców na stadionie w Japonii [WIDEO]

Takie wsparcie to zapewne dla wielu zawodników coś nowego...

Czym są Vocaloidy? Oto najpopularniejsze wirtualne gwiazdy!

Poznaj świat syntezatorów śpiewu, które zainspirowały wielu twórców to stworzenia wielu niezwykłych dzieł.

Ostatnio dodane
VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP