Po godzinach - Technologie

Google doodle - archiwum doodli google’a dostępne za darmo!

2020-04-27 13:55:45

Każdy orze i pomaga jak może. Google postanowiło wesprzeć nas w bardzo ciekawy sposób. Korporacja zachęca do zostania w domu. Aby pomóc nam przetrwać nudę podczas kwarantanny, firma przygotowała coś specjalnego. Za darmo zostały nam udostępnione dotychczas wydane doodle google'a.

Zobacz też: "Play at Home" z Playstation 4 - darmowe gry od Sony.

Strona archiwum google doodle

Co to jest Google doodle?

Google co jakiś czas, z okazji różnego rodzaju rocznic i wydarzeń, przygotowuje specjalne wersje swojego logo. Najczęściej są one interaktywne. Czasami po kliknięciu w nie, naszym oczom ukaże się krótka animacja. Przy innych okazjach może to być nawet całe wideo na jakiś temat lub nawet mała, przeglądarkowa gra. Przykładowo, może to być Doodle z Pac-Manem albo na walentynki. Jak dotąd, powstało ponad 4000 doodle google’a.

Jest to ciekawy sposób na upamiętnienie i uczczenie różnych rzeczy. Co więcej, pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ zawsze wzbudza wśród ludzi spore zainteresowanie. Zwłaszcza kiedy jakiś "bazgroł" dotyczy czegoś co ich interesuje lub jest dedykowany ich krajowi. Teraz jest okazja, by podejrzeć wszystkie dotychczas stworzone google doodle.

Zobacz też: Google Stadia - gry na start.

Archiwum Google doodle i koronawirus

Firma zwróciła uwagę na to, w jaki sposób pandemia koronawirusa wpływa na nasze społeczeństwo. Ludzie coraz więcej czasu muszą spędzać w domu. Skutkuje to bardzo często pogorszeniem nastroju oraz znudzeniem. Wyrwać z tego marazmu ma nas nowa inicjatywa Google'a.

Gigant udostępnił dla nas Archiwum Google doodle, w którym możemy za darmo przeglądać wszystkie wydane do tej pory doodle. Usługa została wyposażona w specjalną wyszukiwarkę, w związku z czym łatwo będzie wyszukać te "bazgroły", które będą dotyczyć rzeczy nas interesujących.

Google doodle o Polsce

Skoro już mowa o fajnych doodle'ach Google, warto wspomnieć o czymś szczególnym. W archiwum znajdziemy całkiem sporo doodle poświęconych Polsce. Wybierać możemy w tych przygotowanych z okazji wyborów, odkryć wielkich Polaków oraz naszych świąt narodowych. Spojrzenie na to, jak międzynarodowo upamiętnione są ważne wydarzenia i osoby związane z Polską, może podnieść na duchu.

By zobaczyć polskie google doodle, wystarczy wejść na stronę archiwum: https://www.google.com/doodles#archive, a następnie wyszukać frazę "Polska" czy też jakąkolwiek inną, jaka nas ciekawi.

Miłej zabawy!

KSK

fot. screen google.com/doodles

Źródła: google.com/doodles#archive

Słowa kluczowe: Najlepsze najciekawsze śmieszne doodle google, gry google archiwum doodli, google kontra koronawirus
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Polecamy
"Toxic" Britney Spears w wykonaniu Franka Sinatry - sztuczna inteligencja znowu w akcji

Eksperymenty z sieciami neuronowymi znów przynoszą ciekawe rezultaty

Gra SpaceX - symulator dokowania Crew Dragon do ISS

Powoli... do celu... i z prawdziwym interfejsem.

Polecamy
Ostatnio dodane
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe - kompendium wiedzy

Meble do łazienki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP