Multimedia - Technologie

Fallout 76 i Red Dead Redemption 2 - jesienne nowości

Fallout 76 i Red Dead Redemption 2

2018-07-02 10:40:49

Nadchodząca jesień 2018 roku przyniesie dwie ciekawe nowości w świecie gier - swoje premiery będą miały: Fallout 76 (premiera zaplanowana na 14 listopada 2018) oraz Red Dead Redemption 2 (premiera zaplanowana na 26 października 2018). Niniejszy artykuł przedstawi te gry, opisując ich fabułę, mechanikę i oczekiwania. 

pad do gry

Fallout 76

Fallout 76 to kolejna już odsłona słynnej serii gier RPG o tematyce post apokaliptycznej, która cieszy się spora gry walnością. Jej producentem jest niezmiennie Bethesda Softworks. W przeciwieństwie do poprzednich cześć "76" nieco pomija fabułę na rzecz wieloosobowej rozgrywki.
Historia graczy zaczyna się "jak zwykle" w krypcie, tym razem o tytułowym numerze 76, umiejscowionej niedaleko od stolicy USA - Washingtonu. Gracze wcielają się w poszukiwaczy miejsc do ponownego zasiedlenie przez ludzi - 25 lat po atomowej zagładzie, w roku 2077.
Świat gry będzie czterokrotnie większy od tego znanego z Fallout 4, został on podzielony na sześć odmiennych regionów różniących się stylem i typem zadań do wykonania. Gracz przemierzając świat będzie mógł współpracować z innymi graczami lub ich atakować.
Podobnie jak w poprzednich tytułach z tej serii, system rozwoju postaci oparty jest o system S.P.E.C.I.A.L.

Red Dead Redemption 2

Jest to trzecia część słynnej gry Red Dead a jednocześnie prequel bestselleru- Red Dead Redemption. Wirtualny świat stworzony przez Rockstar Games przenosi gracza na Dziki Zachód roku 1899. Wcielając się w skórę bohatera- Arthura Morgana, gracz będzie miał okazję zmierzyć się z problemami gangu Dutcha van der Lindego.
Akcja gry rozgrywa się fabularnie przed wydarzeniami z ostatniej części. Arthur, tytułowy bohater jest prawą ręką przywódcy wspomnianego gangu. Po nieudanym napadzie, jego członkowie razem z graczem muszą ucieka
 i skrywać się przed stróżami prawa i łowcami nagród.
Jako Arthur gracz będzie miał okazje przemierzać otwarty świat, zdobywać reputacje w jego rożnych częściach oraz podejmować wybory - niekiedy wybierając pomiędzy interesem "bandy" a własnymi ideałami.
Na otwarty dla gracza świat składają się tereny górskie, prerie, doliny z rzekami, lasy oraz miasta i osady, w których panują różnorakie prawa i zwyczaje. "Bazę wypadową" dla Arthura stanowi obóz bandytów, którzy również będą reagowali na podejmowane przez gracza decyzje. W trakcie rozgrywki musimy zatroszczyć się o obozowe zapasy dbając jednocześnie o morale bandy.
Do swojej dyspozycji gracz ma rożne gatunki koni, które może np. przyzwyczaić do strzelania (by nie wpadały w panikę). Arthur uzbrojony jest w różnego rodzaju broń palną- pistolety i strzelby. Oprócz zadać głównych i pobocznych będziemy mieli dostęp do różnych wydarzeń losowych, w tym napadów na banki.
Oprócz niezwykle rozbudowanego trybu dla jednego gracza, gra posiada dosyć złożony wariant rozgrywki wieloosobowej.

Podsumowanie

Premiery opisanych jesiennych nowości zapowiadają się naprawdę obiecująco- szczególnie dla graczy i fanów, którzy grali w poprzednie części gier. W obu przypadkach oczekiwania są bardzo duże, liczymy, że doświadczone wieloma seriami studia: Bethesda Softworks i Rockstar Games i tym razem nie zawiodą spragnionych graczy.


https://www.ceneo.pl/47925195

https://www.ceneo.pl/64645596

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: gry RPG, Fallout 76, gra apokaliptyczna
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!
"Rape Day" - gra o gwałtach została usunięta ze Steama

Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!

Zobacz, co wprowadzi do gry nowe rozszerzenie do "Gwinta"!
Nadchodzi pierwszy oficjalny dodatek do "Gwinta". Zobacz zwiastun! [WIDEO]

Zobacz, co wprowadzi do "Gwinta" nowe rozszerzenie!

AC Odyssey - RodowÃłd
"Rodowód" - debiutuje kolejny dodatek do Assassin's Creed Odyssey [WIDEO]

Oto ostatni epizod pierwszego rozszerzenia fabularnego "Dziedzictwo pierwszego ostrza".

Polecamy
Potrójna pamięć
Potrójna pamięć

Dla tych, którzy korzystają z wielu różnych urządzeń wymagających kart pamięci, OCZ oferuje unikalne rozwiązanie o nazwie Trifecta. Najkrócej można je określić jako 3 w 1

Internet w telefonie
Internet w telefonie

Od 11 kwietnia Era proponuje klientom nowe promocyjne oferty. Klient może wybrać jeden z czterech dostępnych abonamentów o wartości od 35 do 95 PLN

Ostatnio dodane
Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!
"Rape Day" - gra o gwałtach została usunięta ze Steama

Zobacz, dlaczego Valve usunęło "Rape Day" ze swojej platformy!

Zobacz, co wprowadzi do gry nowe rozszerzenie do "Gwinta"!
Nadchodzi pierwszy oficjalny dodatek do "Gwinta". Zobacz zwiastun! [WIDEO]

Zobacz, co wprowadzi do "Gwinta" nowe rozszerzenie!