Multimedia - Technologie

Fallout 76 i Red Dead Redemption 2 - jesienne nowości

Fallout 76 i Red Dead Redemption 2

2018-07-02 10:40:49

Nadchodząca jesień 2018 roku przyniesie dwie ciekawe nowości w świecie gier - swoje premiery będą miały: Fallout 76 (premiera zaplanowana na 14 listopada 2018) oraz Red Dead Redemption 2 (premiera zaplanowana na 26 października 2018). Niniejszy artykuł przedstawi te gry, opisując ich fabułę, mechanikę i oczekiwania. 

pad do gry

Fallout 76

Fallout 76 to kolejna już odsłona słynnej serii gier RPG o tematyce post apokaliptycznej, która cieszy się spora gry walnością. Jej producentem jest niezmiennie Bethesda Softworks. W przeciwieństwie do poprzednich cześć "76" nieco pomija fabułę na rzecz wieloosobowej rozgrywki.
Historia graczy zaczyna się "jak zwykle" w krypcie, tym razem o tytułowym numerze 76, umiejscowionej niedaleko od stolicy USA - Washingtonu. Gracze wcielają się w poszukiwaczy miejsc do ponownego zasiedlenie przez ludzi - 25 lat po atomowej zagładzie, w roku 2077.
Świat gry będzie czterokrotnie większy od tego znanego z Fallout 4, został on podzielony na sześć odmiennych regionów różniących się stylem i typem zadań do wykonania. Gracz przemierzając świat będzie mógł współpracować z innymi graczami lub ich atakować.
Podobnie jak w poprzednich tytułach z tej serii, system rozwoju postaci oparty jest o system S.P.E.C.I.A.L.

Red Dead Redemption 2

Jest to trzecia część słynnej gry Red Dead a jednocześnie prequel bestselleru- Red Dead Redemption. Wirtualny świat stworzony przez Rockstar Games przenosi gracza na Dziki Zachód roku 1899. Wcielając się w skórę bohatera- Arthura Morgana, gracz będzie miał okazję zmierzyć się z problemami gangu Dutcha van der Lindego.
Akcja gry rozgrywa się fabularnie przed wydarzeniami z ostatniej części. Arthur, tytułowy bohater jest prawą ręką przywódcy wspomnianego gangu. Po nieudanym napadzie, jego członkowie razem z graczem muszą ucieka
 i skrywać się przed stróżami prawa i łowcami nagród.
Jako Arthur gracz będzie miał okazje przemierzać otwarty świat, zdobywać reputacje w jego rożnych częściach oraz podejmować wybory - niekiedy wybierając pomiędzy interesem "bandy" a własnymi ideałami.
Na otwarty dla gracza świat składają się tereny górskie, prerie, doliny z rzekami, lasy oraz miasta i osady, w których panują różnorakie prawa i zwyczaje. "Bazę wypadową" dla Arthura stanowi obóz bandytów, którzy również będą reagowali na podejmowane przez gracza decyzje. W trakcie rozgrywki musimy zatroszczyć się o obozowe zapasy dbając jednocześnie o morale bandy.
Do swojej dyspozycji gracz ma rożne gatunki koni, które może np. przyzwyczaić do strzelania (by nie wpadały w panikę). Arthur uzbrojony jest w różnego rodzaju broń palną- pistolety i strzelby. Oprócz zadać głównych i pobocznych będziemy mieli dostęp do różnych wydarzeń losowych, w tym napadów na banki.
Oprócz niezwykle rozbudowanego trybu dla jednego gracza, gra posiada dosyć złożony wariant rozgrywki wieloosobowej.

Podsumowanie

Premiery opisanych jesiennych nowości zapowiadają się naprawdę obiecująco- szczególnie dla graczy i fanów, którzy grali w poprzednie części gier. W obu przypadkach oczekiwania są bardzo duże, liczymy, że doświadczone wieloma seriami studia: Bethesda Softworks i Rockstar Games i tym razem nie zawiodą spragnionych graczy.


https://www.ceneo.pl/47925195

https://www.ceneo.pl/64645596

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: gry RPG, Fallout 76, gra apokaliptyczna
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!
The Game Awards 2018 - poznaliśmy laureatów!

Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!

Far Cry New Dawn
Zapowiedziano Far Cry New Dawn! Zobacz zwiastun gry [WIDEO]

Tym razem gra toczyć się będzie w postapokaliptycznym świecie.

Dziedzictwo pierwszego ostrza
Historia Dariusza w dodatku fabularnym do "Assassin's Creed Odyssey" [WIDEO]

Ścigani to pierwszy z trzech epizodów, które ułożą się w jeden wątek fabularny "Dziedzictwo pierwszego ostrza".

Polecamy
BenQ W9000 projektor full HD
BenQ W9000 projektor full HD

Benq zaprezentował projektor dla kina domowego, w pełni zgodny ze standardem 1080p HD (tzw. full HD), BenQ W9000.

Tajemniczy gadżet od BMW
Tajemniczy gadżet od BMW

BMW zaprezentowało nowy gadżet. Nie wiadomo na razie co to dokładnie jest, ale na pewno wiadomo, że to potrafi odtwarzać pliki mp3, płyty DVD...

Ostatnio dodane
Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!
The Game Awards 2018 - poznaliśmy laureatów!

Zobacz, jakie gry zostały nagrodzone podczas gali The Game Awards 2018!

Far Cry New Dawn
Zapowiedziano Far Cry New Dawn! Zobacz zwiastun gry [WIDEO]

Tym razem gra toczyć się będzie w postapokaliptycznym świecie.

Konkurs Ziaja