Internet - Technologie

Facebook Dating już dostępny w Polsce - znajdź swoją parę!

2020-10-26 10:13:49

Randkowanie online z roku na rok jest coraz bardziej popularne. Jako użytkownicy mamy coraz więcej aplikacji, które mogą nam pomóc znaleźć swoją drugą połówkę. Środowiskiem internetowych znajomości zainteresował się także Facebook, który niedawno wypuścił na rynek swoją własną aplikację randkową. Co może nam ona zaoferować?

Zapowiedzi Facebook Dating w Polsce

Facebook Dating ma być nową konkurencją popularnej aplikacji randkowej - Tinder. Pierwsze testy nad programem rozpoczęły się w 2018 r. w Kolumbii, a już rok później trafił on do Stanów Zjednoczonych. Dopiero w 2020 r. Facebook Randki pojawił się w Polsce. Jak donoszą liczne portale branżowe, nie działa on jeszcze w pełni w naszym kraju. Aby móc zacząć szukać swojej pary, aplikacja będzie musiała zebrać odpowiednią liczbę osób.

Zobacz też: Sprawdzone pomysły na randkę.

Jakie informacje będą widoczne na proilu randkowym?

Do założenia konta, należy ściągnąć osobną aplikację. Nie jest to opcja, która automatycznie tworzy się, kiedy mamy już założone konto na Facebooku. W kwestii wyboru płci i orientacji seksualnej program randkowy stara się być jak najbardziej otwarty na wszystkie możliwości. Oprócz tego swój profil będzie można uzupełnić o takie informacje jak: wzrost, ilość dzieci, oczekiwania, czy stosunek do papierosów i alkoholu. Osoby, które będą nam się pojawiać w propozycjach zostaną dobrane na podstawie swoich zainteresowań, a nie metodą przesuwania zdjęć w lewo lub w prawo.

Czy znajomi mogą zobaczyć mnie na Facebook Dating?

Jedną z ciekawszych opcji, jaką proponuje Facebook Dating jest możliwość nieinformowania znajomych o istnieniu swojego konta. W porównaniu do innych aplikacji wcześniej nie mieliśmy większej kontroli nad tym, kto widział nasze konto. Po potwierdzeniu przez nas odpowiednich zgód program może schować nasz profil przed znajomymi i znajomymi znajomych. Facebook Dating blokuje także opcje robienia zrzutów ekranu, przez co nasza aktywność zostanie pokazana tylko tym osobom, które chcemy, żeby ją widziały.

Jak działa funkcja "Secret Crush"?

Opcja "Secret Crush" jest to nowość wśród aplikacji randkowych. Dołączając do profilu swojego Instagrama lub Facebooka, mamy możliwość dodania do specjalnej listy łącznie 9 osób z tych dwóch społeczności, w których się podkochujemy. Ten wybór pozostaje całkowcie prywatny do momentu, kiedy dana osoba również skorzysta z tej funkcji, dodając nasz profil do swojej listy.

Randkowanie na odległość, dzięki Facebook Dating

Chociaż komunikator, z którego skorzystamy, pisząc z drugą osobą w aplikacji nie pozwala na wysyłanie zdjęć, linków czy nagrań, twórcy nie chcieli skłaniać ludzi do ryzykowania i spotkania się twarzą w twarz w trakcie pandemii. Właśnie z tego powodu dodali oni możliwość wideorozmów, dzięki którym para będzie mogła odbyć wirtualną randkę. Dodatkowo aplikacja oferuje przeglądanie Stories innych użytkowników.

Bezpiczeństwo podczas wirtualnego randkowania

Twórcy przypominają także o zachowaniu bezpieczeństwa, korzystając z aplikacji. Facebook Dating oferuje możliwość blokowania i zgłaszania niepokojących nas użytkowników. Ostrzega także przed fałszywymi profilami oraz niewysyłaniem pieniędzy do osób, które o to proszą poprzez aplikacje. Jeżeli będziemy iść na spotkanie z wybraną osobą, wybierzmy miejsce publiczne i poinformujemy o tym kogoś bliskiego. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

BS

fot. instagram.com/moved.gr

Źródło: spidersweb.pl, facebook.com

Słowa kluczowe: Facebook Dating, randki, aplikacje randkowe, 2020, nowość, jak działa?
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
linki sponsorowane
Linki sponsorowane - czy warto w nie zainwestować? Warszawa

Sprawdź, co daje inwestycja w linki sponsorowane.

Koszt internetu z satelit SpaceX
Internet Starlink w Polsce - cena i parametry usługi

Kosmiczna usługa za kosmiczne pieniądze.

ŚwiatłowÃłd Orange - dla Warszawy
Internet światłowodowy w Warszawie - specjalna oferta Orange Warszawa

Orange Światłowód to rozwiązanie, które zapewnia szybki i stabilny dostęp do sieci.

Polecamy
Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.

Polecamy
Ostatnio dodane
linki sponsorowane
Linki sponsorowane - czy warto w nie zainwestować? Warszawa

Sprawdź, co daje inwestycja w linki sponsorowane.

Koszt internetu z satelit SpaceX
Internet Starlink w Polsce - cena i parametry usługi

Kosmiczna usługa za kosmiczne pieniądze.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.