Pomocna dłoń - Technologie

Efektywne i bezpieczne serwery dedykowane dla Twojej firmy

2020-01-14 14:25:50
Wiele firm prowadzi aktywną działalność na rynku usług internetowych - podstawą sukcesu w przypadku takiej działalności jest możliwość bezproblemowego korzystania z usług hostingowych. Jeśli okazują się one niewystarczające, warto zainteresować się możliwością uruchomienia prostego i zarazem optymalnie efektywnego serwera dedykowanego, który można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb każdej firmy - w zależności od przedmiotu i obszaru jej działania w środowisku internetowym.
serwery dedykowane

Serwer dedykowany, czyli jak usprawnić bieżącą działalność

Serwery dedykowane, zwane również wydzielonymi, to nic innego jak dodatkowy komputer, który de facto jest serwerem dedykowanym określonemu podmiotowi, który zdecyduje się na korzystanie z jego możliwości. To atrakcyjna i efektywna alternatywa dla usług hostingu współdzielonego, jeśli nie są one już dostatecznie wydolne, ze względu na rosnącą dynamikę rozwoju działalności firmy w różnych obszarach. Wydzielone serwery są oferowane przede wszystkim firmom, które prowadzą działalność taką, jak: oferowanie usług hostingowych, tworzenie i dystrybucja aplikacji, tworzenie i prowadzenie stron internetowych, internetowych kanałów telewizyjnych i radiowych, prowadzenie e-sklepów czy też serwerów gier.

Stale zwiększająca się popularność serwerów tego rodzaju odpowiada dynamice rozwoju rynku usług internetowych, na którym pojawia się coraz więcej podmiotów. W związku z tym oferowane są tanie serwery dedykowane , na które może sobie pozwolić nawet niewielka firma. Warto poczynić taką inwestycję - dzięki niej organizacja pracy staje się efektywniejsza, a zakres proponowanych usług może znacząco się zwiększyć, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Korzystając z serwera dedykowanego, można m.in. konfigurować system operacyjny oraz instalować różnego typu oprogramowanie.

Większa wydajność i łatwe zarządzanie 

Serwery dedykowane pozwalają optymalnie korzystać z dostępnych zasobów. Decydując się na współpracę z firmą oferującą takie serwery, warto zwrócić uwagę na to, jakie usługi są gwarantowane w pakiecie. Cena jest ważna, ale również różnorodność proponowanych rozwiązań, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb firmy. Istotny jest również udostępniony zakres zarządzania serwerem oraz dostęp do pomocy technicznej.

Firma Rapid DC proponuje popularne serwisy dedykowane w atrakcyjnych cenach, oferuje również możliwość łatwego zarządzania serwisem poprzez zdalną konsolę IPMI 2.0, dzięki której można m.in. instalować oprogramowanie, monitorować i inwentaryzować sprzęt, restartować serwer czy też protokołować stany “out-of-range” sprzętu. Współpraca z Rapid DC to także pewność uzyskania pomocy technicznej przez całą dobę. Dział techniczny firmy zapewnia pełną pomoc specjalistów, gdy pojawi się problem, którego nie jest się w stanie samodzielnie rozwiązać. Firma posiada własne, nowoczesne i rozbudowane zaplecze techniczne (Data Center), które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Artykuł Partnera

stock.adobe.com/tippapatt

Słowa kluczowe: praca w internecie, środowisko internetowe, najlepsze serwery, Rapid DC
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego nie wolno na streamach
Czego nie wolno na streamach? Prawno-autorskie aspekty transmisji live

Jak nadawać, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną.

podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

pendrive
Pendrive do 100 zł - jak wybrać?

W zależności od potrzeb konkretnego użytkownika, na rynku można znaleźć zarówno budżetowe modele, jak i droższe egzemplarze.

Ostatnio dodane
Czego nie wolno na streamach
Czego nie wolno na streamach? Prawno-autorskie aspekty transmisji live

Jak nadawać, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną.

podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.