Pomocna dłoń - Technologie

Dopasuj wygląd strony WWW do profilu firmy

2010-08-18 12:07:18

Podstawowym zadaniem firmowej strony WWW jest dostarczanie klientom niezbędnych informacji o ofercie przedsiębiorstwa. Należy mieć jednak na uwadze, że ma ona także zasadniczy wpływ na to, jak przedsiębiorstwo jest postrzegane przez internautów. Profil działalności firmy niesie ze sobą konsekwencje odnośnie wyglądu firmowej witryny. Kompozycja kolorystyczna oraz dobór elementów takich jak: czcionka, zdjęcia, układ strony, mają zasadniczy wpływ na opinię o firmie, jaką będzie miał potencjalny klient, zanim jeszcze skorzysta z jej usług.

To jak wygląda strona powinno wynikać z grupy klientów, do której jest ona adresowana oraz skojarzeń, które powinna u nich wzbudzać. W niektórych przypadkach konieczne jest budowanie wizerunku poważnego partnera. Można zauważyć, że firmy związane z branżami takimi jak: finanse, zdrowie i prawo posiadają stonowane strony, pozbawione ekstrawaganckich rozwiązań. Trudno oczekiwać, że osoba chcąca bezpiecznie ulokować swoje pieniądze lub szukająca pomocy przed sądową wokandą, albo u lekarza, zawierzy firmie, która ponad profesjonalizm stawia skłonność do eksperymentowania. Zgoła inaczej wygląda to w przypadku ofert związanych z rozrywką i dobrami konsumpcyjnymi. Tu ważne jest, by przykuć uwagę klientów. Stąd żywe kolory i zwracające uwagę efekty są jak najbardziej na miejscu. Zwiększa to atrakcyjność samej witryny i ułatwia zapamiętanie oferty potencjalnemu klientowi.

Podobnie wygląda sytuacja z zamieszczaniem fotografii. Należy mieć na uwadze czemu mają one służyć. Można wyróżnić te, które prezentują ofertę firmy (np. w przypadku sklepów, salonów), jej możliwości (np. firmy zajmującej się dekoracją wnętrz lub deweloperów), zaplecze techniczne (usługi remontowe, gabinety lekarskie) oraz wizerunkowe (kancelarie prawne). Zbyt uboga galeria np. w przypadku hotelu nie dostarczy wystarczających informacji o oferowanym standardzie. Natomiast zbyt bogata na stronie np. biura rachunkowego może wzbudzić wątpliwości, co do jego profesjonalizmu. W tym przypadku zdjęcie lepiej zastąpić słowem. Należy jednak uważać przed przeładowaniem strony tekstem.

Ostatni aspekt to łatwość odnajdywania elementów, które interesują Internautę. Formularz kontaktowy, cennik, mapka lokalizacyjna to podstawowe informacje, których poszukuję klient. Im więcej wysiłku musi włożyć w odnalezienie ich na stronie, tym większe prawdopodobieństwo jej przedwczesnego opuszczenia. Dlatego powinny być one odpowiednio wyeksponowane, a sama strona budowana z myślą o jej łatwej obsłudze i dopasowaniu do pożądanego wizerunku firmy.

Beata Moser
NetArt 

Słowa kluczowe: strona internetowa wygląd profil
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

Dowiedz się, jaki sprzęt może się okazać niezwykle przydatny podczas zajęć zdalnych i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć.

Kobieta z laptopem
Jak zabezpieczyć smartfona przed atakami?

Zobacz, co możesz zrobić, aby bezpiecznie korzystać z telefonu.

Telefon
5 najciekawszych aplikacji do edycji zdjęć

Jak wybrać odpowiednią aplikację do edytowania fotografii?

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

pendrive
Pendrive do 100 zł - jak wybrać?

W zależności od potrzeb konkretnego użytkownika, na rynku można znaleźć zarówno budżetowe modele, jak i droższe egzemplarze.

Polecamy
Ostatnio dodane
Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

Dowiedz się, jaki sprzęt może się okazać niezwykle przydatny podczas zajęć zdalnych i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć.

Kobieta z laptopem
Jak zabezpieczyć smartfona przed atakami?

Zobacz, co możesz zrobić, aby bezpiecznie korzystać z telefonu.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.