Internet - Technologie

Dlaczego podcasty stały się popularne?

2022-07-13 12:11:18

W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost zainteresowania podcastami na całym świecie. Powstają one na temat bardzo różnorodnej tematyki, co sprawia, że tak wiele osób jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Dlaczego akurat podcasty stały się tak popularne?

Zobacz też: OFF Festival Katowice 2022 ogłasza kolejnych artystów [WIDEO]

podcastCzym jest podcast?

Podcasty to nic innego jak internetowa publikacja audio, prowadzonej w formie audycji przez jedną lub kilka osób. Często mają one określoną tematykę, która jest rozwijana podczas danego odcinka. Warto również zauważyć, że mogą być one publikowane również w formie wideo (wideocast). Aktualnie są one dostępne na wielu platformach, które pozwalają na ich słuchanie prosto ze swojego telefonu. Mowa tutaj o Spotify, Google Podcast, YouTube, czy też Apple Podcast. pierwsze z audycji w tej formie zaczęły pojawiać się już w 2000 roku od tego czasu możemy zauważyć wzrost ich popularności.

Dlaczego podcasty stały się popularne?

Warto zauważyć, że podcasty angażują jedynie jeden zmysł - słuch. W momencie, w którym ciągle siedzimy naprzeciwko ekranu telefonu, komputera, czy też telewizora szczególnie możemy poczuć, jak nasze oczy stają się coraz bardziej zmęczone. Słuchanie podcastów ogranicza się jednak do puszczenia go na głośniku, czy też słuchawkach, co może być częścią naszego relaksu po pracy.

Innym aspektem jest również to, że podcasty mogą być również świetnym sposobem pozwalającym na rozwój osobisty. Sami możemy wybrać, o jakich kwestiach chcemy posłuchać danego dnia. Sprawia to, że jadąc do pracy, czy idąc na spacer, możemy uczyć się nowego języka, poznać nowości ze świata, czy też posłuchać o historycznych wydarzeniach i historiach spiskowych. Podcasty są również świetnym sposobem, aby pozytywnie wpłynąć również na swoje samopoczucie. Humorystyczne audycje poprawią nam nie jeden smutny dzień.

Kolejnym atutem podcastu jest to, że tak naprawdę każdy z nas może go zacząć nagrywać. Wystarczy mieć sprzęt, który nagra nam dźwięk w dobrej jakości i ciekawy pomysł na rozmowy. Zadbanie o ciszę otoczenia podczas nagrywania jest również kluczową sprawą, co często motywuje osoby do tworzenia ich w swoich domach.

BS

fot. pexels

Źródło: dzienniknaukowy.pl

Słowa kluczowe: podcast, dlaczego warto słuchać, audycja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
shakira
Top 10 memów dotyczących podejrzenia oszustwa podatkowego Shakiry [Zestawienie]

Jak internauci reagują na informacje dotyczące procesu Shakiry?

multiversus
Wersja beta gry MultiVersus jest juz dostępna!

Do kiedy będzie można grać w wersję beta?

zmierzch
Zestawienie memów dotyczących filmu "Zmierzch" 14 lat po jego premierze

Jak aktualnie prezentuje się fandom filmy "Zmierzch?

Polecamy
20 lat sieci Wi-Fi - od czego to wszystko się zaczęło i dokąd zmierza?

Świat bez internetu bezprzewodowego nie byłby taki sam. Świętujemy rocznicę powstania jednej z najważniejszych technologii naszej cywilizacji!

Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

Ostatnio dodane
shakira
Top 10 memów dotyczących podejrzenia oszustwa podatkowego Shakiry [Zestawienie]

Jak internauci reagują na informacje dotyczące procesu Shakiry?

multiversus
Wersja beta gry MultiVersus jest juz dostępna!

Do kiedy będzie można grać w wersję beta?

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP