Internet - Technologie

DLACZEGO (INTER)NET?

2005-10-27 00:00:00

DLACZEGO (INTER)NET?

Choć wszystko zaczęło się już ponad ćwierć wieku temu, to szczególnie w ostatnim czasie nastąpił rozwój komunikacji inter-mobilnej i wszystkiego, co powstaje wraz z rozwojem Internetu.

Suska  ( megduska@op.pl )

by mkd

Ciągła chęć poznania i odkrycia ,, nowego”, tego, co nie jest do osiągnięcia w normalny sposób, umożliwia Internet. Portale i komunikatory prześcigają się w pomysłach ułatwiających komunikację i przesyłanie danych. „Surfując” po sieci odkrywamy dużo nowych miejsc, mimo mnogości użytkowników, jeszcze do końca niezbadanych. Internet jest jak ocean, który posiada swój ,,trójkąt bermudzki” - prowadzi do chaosu w ilości informacji. Już nie tylko tekst i głos jest istotny - wzrasta rola obrazu przesyłanego za pomocą łączy, rośnie popularność wideo konferencji.

W najnowszej wersji najpopularniejszego komunikatora jest już to możliwe, trzeba mieć tylko sprzęt o odpowiednich parametrach technicznych, a już możemy patrzeć na osobę po drugiej stronie łączy. Choć w sieci jestem niespełna rok to i tak czuję, że teraz życie bez Internetu byłoby trudniejsze Korzystam z niego najczęściej w domu i używam do wielu rzeczy - między innymi, jak dla wielu osób, jest dla mnie formą kontaktu, która zastępuje mi brak czasu na spotkania z ludźmi. Mimo tego, że „net” jest pożeraczem czasu, to uważam, że wiele spraw można załatwić za pomocą sieci, jest to szybki i tani sposób, choć nie dotyczy jeszcze wszystkich sfer życia, i pewnie nigdy tak się nie stanie.

Do czego zaprowadzi rozwój Internetu? Martwią się tym spece od komunikacji i marketingu oraz psycholodzy, do których zaczynają trafiać dzieci z problemami uzależnień od komputera. W dzisiejszych czasach, gdzie istotną rolę pełni czas, w jakim informacja dostaje się do odbiorcy, internet jest najszybszy, i dlatego uważany za jedno z wiarygodniejszych mediów, na którym da się jeszcze zarobić.

Świat ,,www” nadal nie jest do końca wykorzystany, i nadal otwiera nowe możliwości zarówno dla odbiorców, jak i osób, które go tworzą. Czy za dziesięć lat Internet będzie tym, czym jest teraz? Pozostaje nam czekać i obserwować zmiany, testować i dać się zaskoczyć jakimś kolejnym, poprawiającym jakość życia, internetowym wynalazkiem.

 Magda

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.

Koniec Mixera! Microsoft zamyka swoją platformę streamingową i łączy siły z Facebookiem

Podkupienie największych streamerów nie pomogło z budowaniu potęgi.

Polecamy
Pozycjonowanie Stron w Warszawie
Pozycjonowanie Stron w Warszawie - Agencja SEO czy Freelancer? Warszawa

Obecnie do osiągania najwyższych celów, przedsiębiorcy muszą mocno stawiać na reklamę online.

Allegro rozpoczyna wspÃłłpracę z MediaMarkt
Allegro rozpoczyna współpracę z MediaMarkt

Już od początku kwietnia w sklepie MediaMarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tysiące ofert sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej.

Ostatnio dodane
Ogromny bitcoinowy scam na Twitterze. Platforma zablokowała tysiące kont

Niektórzy mówią o największym ataku hakerskim w historii social mediów.

TikTok ma być usunięty? Aplikacja zbanowana w Indiach, USA również to rozważa

Aplikacja straciła swój największy rynek, a drugi w kolejności również rozważna jej zakazanie.