Multimedia - Technologie

Darmowe gry na PlayStation w ramach inicjatywy Play At Home

2020-04-15 11:05:51

W ramach podziękowania dla wszystkich osób wnoszących wkład w zmniejszenie skutków pandemii koronawirusa firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła inicjatywę Play At Home, która obejmuje trzy elementy. Po pierwsze, wpłatę na rzecz wsparcia osób pracujących na pierwszej linii walki z pandemią; po drugie, bezpłatne gry zapewniające rozrywkę społeczności użytkowników PlayStation w domu i po trzecie, ustanowienie funduszu wspierającego mniejsze, niezależne studia w dalszym tworzeniu świetnych tytułów dla wszystkich graczy pomimo trudności finansowych.

Play At Home

Wpłata na cele charytatywne

Za pośrednictwem wartego 100 mln USD funduszu Sony Global Relief Fund for COVID-19 firma będzie wspierać osoby walczące z tą pandemią na pierwszej linii, dzieci i nauczycieli pracujących zdalnie, a także społeczność twórców.

Bezpłatne gry w ramach inicjatywy Play At Home

Aby wesprzeć inicjatywę Play At Home, PlayStation oferuje graczom bezpłatnie gry*: Uncharted - Kolekcja Nathana Drake'a oraz Journey przez określony czas. Gry można pobierać od 16 kwietnia o 5:00 do 6 maja 2020 o 5:00 i zostaną one w bibliotece użytkowników na zawsze.

Dla większości graczy Uncharted - Kolekcja Nathana Drake'a nie wymaga żadnego przedstawiania. Ta kolekcja zremasterowanych na PlayStation 4 trzech tytułów studia Naughty Dog obejmuje Uncharted: Fortuna Drake’a, Uncharted 2: Pośród złodziei oraz Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Trudno o lepszą porę na przygody z udziałem Nathana Drake'a i innych słynnych postaci oraz wartką, pełną akcji grę z poszukiwaniem skarbów.

Druga dostępna bezpłatnie gra, to Journey, czyli piękna i ceniona gra przygodową, która wzrusza i urzeka tajemniczością. Jej ponadczasowy przekaz będący afirmacją życia może być teraz jeszcze ważniejszy niż kiedykolwiek przedtem.

Zgodnie z celem SIE związanym z zachowywaniem dostępu do Internetu pobieranie gier w USA i Europie może trwać nieco dłużej. Takie kroki zostały podjęte, aby zapewnić dostęp wszystkim użytkownikom.

Wsparcie finansowe dla twórców

Niezależni deweloperzy stanowią filar społeczności gamingowej i SIĘ zdaje sobie sprawę z trudności oraz problemów finansowych, z którymi zmaga się wielu mniejszych twórców gier. W związku z tym SIE powołuje fundusz, aby wspierać ich w tym trudnym okresie. Na pomoc niezależnym deweloperom firma przeznaczyła 10 mln USD. Więcej informacji o funduszu oraz kryteriach uczestnictwa udostępnimy wkrótce.

W czasach dystansowania fizycznego, gry oferują fanom chwile wytchnienia i radości, a  Sony Interactive Entertainment mam zaszczyt zapewniać im tak potrzebną rozrywkę. Firma jest świadoma, że to tylko drobny krok, i jest wdzięczna, że możemy okazywać wsparcie swoim graczom, społecznościom i partnerom.

* W Niemczech i Chinach użytkownicy będą mieli bezpłatny dostęp do gier Knack 2 i Journey od 16 kwietnia o 5:00 (15 kwietnia o 20:00 czasu PDT) do 6 maja 2020 o 5:00 (5 maja o 20:00 czasu PDT).

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: gry za darmo, gry Sony, bezpłatne gry, promocja, online, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Halo Infinite
Xbox Games Showcase - zobacz nowe gry Microsoftu [WIDEO]

Na początku wielkie rozczarowanie, a potem... było trochę lepiej. Oto gry na konsolę Xbox Series X!

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima - wrażenia po 20 godzinach gry [FOTO]

Jaka jest nowa ekskluzywna gra na PlayStation 4?

Far Cry 6
Zapowiedziano grę Far Cry 6. Zobacz zwiastun! [WIDEO]

Poprowadź rewolucję partyzancką i uwolnij wyspowy naród Yary od brutalnego dyktatora.

Polecamy
Far Cry 6
Zapowiedziano grę Far Cry 6. Zobacz zwiastun! [WIDEO]

Poprowadź rewolucję partyzancką i uwolnij wyspowy naród Yary od brutalnego dyktatora.

Program GameINN 2019 - wyniki i dofinansowanie od rządu dla polskich twórców gier

Za sprawą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dla polskiego rynku gier komputerowych przeznaczone zostanie prawie 105 mln zł.

Ostatnio dodane
Halo Infinite
Xbox Games Showcase - zobacz nowe gry Microsoftu [WIDEO]

Na początku wielkie rozczarowanie, a potem... było trochę lepiej. Oto gry na konsolę Xbox Series X!

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima - wrażenia po 20 godzinach gry [FOTO]

Jaka jest nowa ekskluzywna gra na PlayStation 4?