Internet - Technologie

Czy zakupy w internecie są opłacalne?

2017-07-26 12:13:17

Globalna sieć jest już wszechobecna. Rozwija się ona bardzo szybko, a automatycznie z nią mamy coraz większe możliwości kupowania rzeczy przez internet. Ludzie korzystają z tej opcji i robią to bardzo często. Tylko, na co decydują się najczęściej? Czy to im się opłaca i oszczędza im czas? Przekonajmy się sami! Czy opłaca się robić zakupy przez internet?

Zacznijmy od tego, na co najczęściej się decydujemy. Przede wszystkim kupujemy sprzęt, książki, gry, meble i artykuły budowlane. Spowodowane to jest najczęściej niechęcią do wnoszenia zakupów do domu, na wysokie piętro bloku. W końcu pracownik lub kurier zrobi to za nas. W następnej kolejności pojawia się jedzenie, ubrania i różne rzeczy użytkowe. Tutaj jednak zakup nie zawsze może być zadowalający.

Zakupy w internecie charakteryzuje przede wszystkim oszczędzony czas. Nie musimy nigdzie jechać, a możemy wszystkie potrzebne działania wykonać z domowego komputera. Dzięki temu nikt nad nami nie stoi i mamy okazję w spokoju wybrać potrzebny nam produkt. Zarówno jest to plus pod względem jakości, jak i ceny.

Naprzeciw wychodzi jednak fakt, że nie możemy w takiej sytuacji zapytać doradcy klienta o radę w kontekście zakupu danej rzeczy. Musimy sami o tym doczytać. Dodatkowo, na przyjście paczki pocztą lub kurierem musimy czekać kilka dni, a w sklepie stacjonarnym produkt trafia od razu w nasze ręce. Kupując przez sieć, nie mamy także możliwości dotknięcia i oceny jakości wykonania danego produktu. Dobrym przykładem jest to, że nie możemy przymierzyć ubrań, tak jak w normalnym sklepie odzieżowym.

Mimo tych wad, ludzie i tak korzystają z internetu do robienia zakupów. Co sprawia, że niektórzy się na to decydują? Na przykład ostatnio popularne zrobiło się korzystanie z serwisów sieciowych supermarketów. Tym samym niektórzy przestali tracić czas i pieniądze na chodzenie po dużych sklepach. Dzięki zakupom przez internet wybieramy tylko to, co naprawdę nam jest w domu potrzebne, bo jednak w supermarketach często bierzemy coś na zapas lub po prostu dajemy się skusić promocjom.

Teraz widzimy, że zakupy przez internet skupiają się głównie na oszczędności czasu. Ludzie prowadząc szybki tryb życia w mieście, mają go po prostu za mało. Często obawa, czy paczka dotrze w dobrym stanie się pojawia, jednak w dzisiejszych czasach większość firm dba o to, żeby każda ich przesyłka była bardzo dobrze zabezpieczona przez styropian lub po prostu folię bąbelkową.

Więc czy kupowanie przez sieć się opłaca? W przypadku sprzętów, zwykłych rzeczy użytkowych i artykułów budowlanych na pewno, ponieważ mamy możliwość wyboru najlepszej ceny na rynku, nie wychodząc z domu. Problem może się pojawić z jedzeniem i ubraniami. Po zakupie nie zawsze będziemy w tym przypadku zadowoleni z produktu, który do nas dotarł.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Zamawianie przez sieć, oszczędzanie pieniędzy, brak czasu, odbieranie paczki, przeglądanie ofert
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
poradnik internetowego surfera
Czytaj, słuchaj, ucz się tanio - poradnik internetowego surfera

Kupując w sieci można w szybki i wygodny sposób zamówić najpotrzebniejsze rzeczy, a przy okazji zaoszczędzić.

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.

Zobacz jakie nowości z tej okazji przygotowała firma.
20. urodziny Google. Zobacz ciekawostki o wyszukiwarce!

Zobacz, jakie nowości z tej okazji przygotowała firma!

Polecamy
Dziecko w Sieci
Dziecko w Sieci

Pamiętaj, że Internet to nie tylko źródło rozrywki oraz informacji, ale także niebezpiecznych zagrożeń.

Inteligentne zakupy w Internecie
Inteligentne zakupy w Internecie

Surfowanie po Internecie to pasja coraz większej liczby Polaków. Surfujemy w celach informacyjnych, komunikacyjnych, rozrywkowych, a coraz częściej i zakupowych.

Ostatnio dodane
poradnik internetowego surfera
Czytaj, słuchaj, ucz się tanio - poradnik internetowego surfera

Kupując w sieci można w szybki i wygodny sposób zamówić najpotrzebniejsze rzeczy, a przy okazji zaoszczędzić.

LinkedIn
Jak wyróżnić się na LinkedIn

Dla tych, którzy jeszcze nie mają profilu na LinkedIn, przygotowano krótki przewodnik.

Konkurs Ziaja