Internet - Technologie

Czemu liczba polubień pod postem znika z Instagrama?

2021-07-26 10:01:47

Nadszedł czas zmian. Znana nam aplikacja Instagram testuje nową opcję, która nie była dostępna od początku istnienia aplikacji. Z platformy społecznościowej mają zniknąć między innymi liczby polubieni, które pojawiały się tuż pod opublikowanym postem. Czemu pojawiła się taka zmiana?

Instagram - liczba polubień

Czemu liczba polubień znika z Instagrama?

Na Instagramie istnieje już ponad bilion aktywnych użytkowników, dla których korzystanie z tej aplikacji stała się codziennością. Cel korzystania z niej zmienił się na przełomie lat wraz z dodaniem możliwości komentowania postów i odpowiadania innym użytkownikom na nie. Wiele osób odczuwało presję, związaną z liczbą polubień pod opublikowanym zdjęciem. Szczególnie mogli ją odczuć młodzi ludzie, korzystający z aplikacji.

Adam Mossier o nowych lajkach w aplikacji Instagaram

Według Adama Mossiera - CEO Instagrama , tego typu zmiana ma sprawić, że Instagram stanie się bezpieczniejszym miejscem w internecie. Już od jakiegoś czasu aplikacja wprowadziła możliwość ukrywania liczby polubień pod opublikowanym postem. Oznaczało to, że osoby odwiedzające nasz profil mogą zobaczyć jedynie, kto dał serce pod naszym postem, jednak nie pokaże się już łącznej liczby użytkowników, którzy to zrobili. Wprowadzona zmiana nie jest jednak narzucana użytkownikowi odgórnie. Każdy może sobie dobrać, w jaki sposób dobrać, w jaki wyświetlały mu się posty w aplikacji. Wystarczy wejść w „Ustawienia”, następnie wybieramy opcję „Prywatność”, a tam klikając w kategorię Post. Tam będziemy mieć możliwość zdecydowania, czy chcemy, aby liczba polubieni była widoczna przez innych użytkowników.

Przeciwnicy nowej opcji dotyczącej polubień na Instagramie

Nie wszyscy jednak są sprzymierzeńcami nowego rozwiązania. Liczba polubieni na Instagramie pokazywała twórcom, co jest popularne w danym momencie. Dodatkowo stanowiły one wyznacznik dla firm, pokazujący z kim warto by było nawiązać współpracę. Rozwiązaniem na tego typu argumenty ma być właśnie opcja wybierania, czy chcemy aby ilość serc na naszym profilu nadal była widoczna.

Wprowadzenie tej opcji ma jednak zadać istotne pytanie każdemu użytkownikowi, który korzysta z aplikacji: czy liczba polubień jest rzeczywiście nam potrzeba?. Teraz dzięki dostępnemu wyborowi, każdy z nas może wybrać, w jakim celu będzie korzystał z aplikacji, co może doprowadzić do zredukowania presji społeczeństwa w związku koniecznością otrzymania dużej liczby serc pod zdjęciem.

BS

fot. Tofros.com z Pexels

Źródło: later.com, ltosagency.com

Słowa kluczowe: Instagram polubienia, ukrycie liczby lajków
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
promocja w Orange na kartę
W promocji Orange na kartę możesz dostać darmowy internet po doładowaniu Poznań

Słyszeliście o świetnej promocji w Orange na kartę? Po doładowaniu konta online dostaje się zupełnie za darmo dodatkową paczkę internetu. Jak?

Koncert Ariany Grande w grze Fortnite
Koncerty Ariany Grande w grze Fortnite! Jak wyglądał występ piosenkarki?

Zobacz, co wydarzyło się podczas koncertów Ariany Grande w grze Fortnite.

Zamkniecieportalu internetowego
Koniec legendarnego serwisu społecznościowego - Nasza Klasa zostaje zamknięta!

Nasza Klasa znika po 15 latach istnienia. Czemu portal zostaje zamknięty?

Polecamy
Cancel culture - co to takiego i jak działa?

Internetowa nagonka potrafi przybrać ogromne rozmiary, a jej skutki często budzą kontrowersję. O co tak właściwie chodzi?

e-commerce Empik
Platforma internetowa Empiku umacnia swoją pozycję w czołówce polskiego e-commerce

W ciągu minionych 12 miesięcy marka na dobre rozgościła się w TOP3 polskiego e-commerce.

Polecamy
Ostatnio dodane
promocja w Orange na kartę
W promocji Orange na kartę możesz dostać darmowy internet po doładowaniu Poznań

Słyszeliście o świetnej promocji w Orange na kartę? Po doładowaniu konta online dostaje się zupełnie za darmo dodatkową paczkę internetu. Jak?

Koncert Ariany Grande w grze Fortnite
Koncerty Ariany Grande w grze Fortnite! Jak wyglądał występ piosenkarki?

Zobacz, co wydarzyło się podczas koncertów Ariany Grande w grze Fortnite.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP