Multimedia - Technologie

Cyberpunk 2077 - co wiemy?

Cyberpunk 2077 – Co wiemy?

2018-07-02 08:59:19

Dla niewtajemniczonych Cyberpunk 2077 to polska gra RPG akcji, z otwartym światem. Opracowana została przez studio CD Projekt RED z myślą o komputerach PC i konsolach nowej generacji (XONE ,PS4)

statek kosmiczny

Fabuła – Jak będzie wyglądać?

Po targach E3 w Los Angeles jesteśmy niemal pewni, że niektóre rozwiązania fabularne będą niemal żywcem wzięte z innej gry o podobnej nazwie Cyberpunk 2020, autorstwa Mike'a Pondsmitha.

Gra studia CD projekt RED będzie rozgrywała się w Night City, mieście o najwyższym wskaźniku przestępczości w całych Stanach Zjednoczonych – Zapowiada się mało przyjemnie. Metropolia jest przepełniona biedą, tylko nieliczna część ludzi żyje w luksusach (najczęściej są nimi właściciele ogromnych korporacji, mających kontrolę nad całym miastem). Oznaką postępu cywilizacji przez niemal 50 lat będą znajdujące się w grze m.in. specjalne technologie pozwalające na zwiększenie zdolności fizycznych i psychofizycznych ludzkiego ciała. W Cyberpunk 2077 wcielimy się w niejakiego (lub w niejaką) buntownika o imieniu V. Głównym wątkiem będzie zdobycie przez naszą postać znaczenia w brutalnym i nierealnym dla nas, choć tylko z pozoru świecie.

Mechanika – Najlepszy czy najgorszy aspekt?

Zaczynając przygodę w świecie Cyberpunk2077, powita nas sympatyczny kreator postaci. Do wyboru w nim będziemy mieli m.in. płeć (oczywiście tylko kobietę i mężczyznę), wygląd zewnętrzny (modyfikacja poszczególnych elementów ciała oraz fryzury) i najciekawsze, czyli możliwość wyboru własnej przeszłości naszego protagonisty (zakładając, że będzie miała ona istotny wpływ na naszą przygodę). Jak na dobrego RPG'a przystało, nie zabraknie, też przydziału naszej postaci punktów poszczególnych zdolności (siła, inteligencja itp.), podobnie jak np. w dobrze znanej każdemu prawdziwemu graczowi grze Fallout. Najciekawszą, jak i jedyną cechą, którą uważam za wartą wspomnienia jest umiejętność do zachowania zimnej krwi w stresujących sytuacjach, określanej jako „cool”.

W grze mamy do dyspozycji ogromny i otwarty świat; naszymi środkami transportu będą głównie samochody i motory. Mapa świata gry obejmuje całe miasto Night city, składające się z sześciu dzielnic: Westbrook, Santo Domingo, Watson, Heywood, City Center i Pacifica.

W grze oprócz typowych misji fabularnych znajdziemy poboczne nieliniowe zadania poboczne, oznacza to, że zadania możemy wykonywać w kolejności losowej, bez pomijania żadnych ważnych części fabuły.

Cyberpunk2077 przygotował dla nas system rozwoju bohatera, składający się z trzech specjalizacji (Solo, Netrunner i Techie). Naszym głównym orężem w grze będzie pokaźny arsenał broni białej i palnej (dzielącej się na podkategorie: tech i power weapons)

Wymagania – Czyli „czy gra pójdzie?”

Na razie nie przedstawiono oficjalnych wymagań, ale na pewno wiemy, że gra działa na silniku RED engine, który napędzał m.in. Wiedźmina 3.

https://www.ceneo.pl/65035723
https://www.ceneo.pl/65035604

Słowa kluczowe: gra, Cyberpunk, 2077

Cyberpunk 2077 - screeny z gry (22)

Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 1
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 2
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 3
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 4
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Call of Duty: Black Ops 4
Tryb Zombie w Call of Duty: Black Ops 4 ma zwiastun fabularny [WIDEO]

Już na premierę tryb Zombie zaoferuje trzy pełne epizody fabularne.

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformÄ™ PC!
Najlepsze gry strategiczne na PC

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformę PC!

Frankenstein: Beyond the Time
Frankenstein: Beyond the Time - polska gra w wirtualnej rzeczywistości [WIDEO]

Po 200 latach powraca dzieło Doktora Frankensteina!

Polecamy
Apollo VIVO - nowy odtwarzacz MP4
Apollo VIVO - nowy odtwarzacz MP4

Apollo prezentuje najnowszy model odtwarzacza MP4 Apollo VIVO (AP-950), który wyposażony jest w duży 2,9-calowy wyświetlacz o palecie 260 tys. kolorów. Playerem można odtwarzać pliki video w formacie AVI, jak również pliki graficzne (JPG) i tekstowe (TXT). Urządzenie znakomicie sprawdzi się także jako odtwarzacz plików muzycznych, radio i dyktafon. VIVO, jako jedyny w ofercie Apollo, posiada emulator NES - program umożliwiający uruchamianie gier konsoli Nintendo oraz w aparat cyfrowy o wysokiej rozdzielczości – 1.3 Mpix.

Nowa generacja LCD 32 Funai już dostępna
Nowa generacja LCD 32 Funai już dostępna

Właśnie z taśm produkcyjnych fabryki japońskiej firmy Funai w Nowej Soli zjechały nowe modele telewizorów LCD oznaczone symbolem LT6-M32BB. Przy projektowaniu tego modelu producent skupił się na nadaniu obudowie bardziej klasycznego charakteru przy jednoczesnym nie odwracaniu uwagi użytkownika od tego co najważniejsze. Ramka wokół ekranu jest cieńsza, delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Satynowy kolor czerni sprawia, że wygląd telewizora jest jeszcze bardziej elegancki i subtelny.

Ostatnio dodane
Call of Duty: Black Ops 4
Tryb Zombie w Call of Duty: Black Ops 4 ma zwiastun fabularny [WIDEO]

Już na premierę tryb Zombie zaoferuje trzy pełne epizody fabularne.

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformÄ™ PC!
Najlepsze gry strategiczne na PC

Zobacz najlepsze gry strategiczne na platformę PC!

Kupony i kody rabatowe