Multimedia - Technologie

Cyberpunk 2077 - co wiemy?

Cyberpunk 2077 – Co wiemy?

2018-07-02 08:59:19

Dla niewtajemniczonych Cyberpunk 2077 to polska gra RPG akcji, z otwartym światem. Opracowana została przez studio CD Projekt RED z myślą o komputerach PC i konsolach nowej generacji (XONE ,PS4)

statek kosmiczny

Fabuła – Jak będzie wyglądać?

Po targach E3 w Los Angeles jesteśmy niemal pewni, że niektóre rozwiązania fabularne będą niemal żywcem wzięte z innej gry o podobnej nazwie Cyberpunk 2020, autorstwa Mike'a Pondsmitha.

Gra studia CD projekt RED będzie rozgrywała się w Night City, mieście o najwyższym wskaźniku przestępczości w całych Stanach Zjednoczonych – Zapowiada się mało przyjemnie. Metropolia jest przepełniona biedą, tylko nieliczna część ludzi żyje w luksusach (najczęściej są nimi właściciele ogromnych korporacji, mających kontrolę nad całym miastem). Oznaką postępu cywilizacji przez niemal 50 lat będą znajdujące się w grze m.in. specjalne technologie pozwalające na zwiększenie zdolności fizycznych i psychofizycznych ludzkiego ciała. W Cyberpunk 2077 wcielimy się w niejakiego (lub w niejaką) buntownika o imieniu V. Głównym wątkiem będzie zdobycie przez naszą postać znaczenia w brutalnym i nierealnym dla nas, choć tylko z pozoru świecie.

Mechanika – Najlepszy czy najgorszy aspekt?

Zaczynając przygodę w świecie Cyberpunk2077, powita nas sympatyczny kreator postaci. Do wyboru w nim będziemy mieli m.in. płeć (oczywiście tylko kobietę i mężczyznę), wygląd zewnętrzny (modyfikacja poszczególnych elementów ciała oraz fryzury) i najciekawsze, czyli możliwość wyboru własnej przeszłości naszego protagonisty (zakładając, że będzie miała ona istotny wpływ na naszą przygodę). Jak na dobrego RPG'a przystało, nie zabraknie, też przydziału naszej postaci punktów poszczególnych zdolności (siła, inteligencja itp.), podobnie jak np. w dobrze znanej każdemu prawdziwemu graczowi grze Fallout. Najciekawszą, jak i jedyną cechą, którą uważam za wartą wspomnienia jest umiejętność do zachowania zimnej krwi w stresujących sytuacjach, określanej jako „cool”.

W grze mamy do dyspozycji ogromny i otwarty świat; naszymi środkami transportu będą głównie samochody i motory. Mapa świata gry obejmuje całe miasto Night city, składające się z sześciu dzielnic: Westbrook, Santo Domingo, Watson, Heywood, City Center i Pacifica.

W grze oprócz typowych misji fabularnych znajdziemy poboczne nieliniowe zadania poboczne, oznacza to, że zadania możemy wykonywać w kolejności losowej, bez pomijania żadnych ważnych części fabuły.

Cyberpunk2077 przygotował dla nas system rozwoju bohatera, składający się z trzech specjalizacji (Solo, Netrunner i Techie). Naszym głównym orężem w grze będzie pokaźny arsenał broni białej i palnej (dzielącej się na podkategorie: tech i power weapons)

Wymagania – Czyli „czy gra pójdzie?”

Na razie nie przedstawiono oficjalnych wymagań, ale na pewno wiemy, że gra działa na silniku RED engine, który napędzał m.in. Wiedźmina 3.

https://www.ceneo.pl/65035723
https://www.ceneo.pl/65035604

Słowa kluczowe: gra, Cyberpunk, 2077

Cyberpunk 2077 - screeny z gry (22)

Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 1
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 2
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 3
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 4
Cyberpunk 2077 - screeny z gry  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bloober Team
Layers of Fear i >observer_ w promocyjnym pakiecie [WIDEO]

Dwa hity niezależnego studia Bloober Team są teraz dostępne w jednym pakiecie.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider - recenzja

Oceniamy ostatnią część nowej trylogii przygód Lary Croft. Czy to dobra gra?

Oceniamy najnowszÄ… produkcjÄ™ Planet Alpha Game Studio.
Planet Alpha - recenzja gry

Oceniamy najnowszą produkcję Planet Alpha Game Studio.

Polecamy
BenQ W9000 projektor full HD
BenQ W9000 projektor full HD

Benq zaprezentował projektor dla kina domowego, w pełni zgodny ze standardem 1080p HD (tzw. full HD), BenQ W9000.

Samsung Galaxy Mini - recenzja telefonu
Samsung Galaxy Mini - recenzja telefonu

Atutem telefonu jest dobry panel dotykowy, poprawnie interpretujący komendy oraz obsługujący multidotyk.

Ostatnio dodane
Bloober Team
Layers of Fear i >observer_ w promocyjnym pakiecie [WIDEO]

Dwa hity niezależnego studia Bloober Team są teraz dostępne w jednym pakiecie.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider - recenzja

Oceniamy ostatnią część nowej trylogii przygód Lary Croft. Czy to dobra gra?

Kupony i kody rabatowe