Po godzinach - Technologie

Co powinien posiadać dobry i tani fotel gamingowy?

2022-10-17 12:36:54

Każdy gracz komputerowy ceni sobie komfortowe warunki, w których oddaje się swej największej pasji. Z tego względu przygotowuje odpowiednio swoje „stanowisko pracy”. Oczywiście optymalnym must have, w tym wypadku, to podświetlana klawiatura gamingowa, minimum 2 monitory, gamerskie słuchawki oraz super czuła myszka – najlepiej z programowalnymi przyciskami i oczywiście gamingowy komputer. Wszystkie te elementy wymagają skompletowanego biurka, a także fotela gamingowego, który zapewni ergonomiczne i wygodne miejsce do wielogodzinnego grania. Wszystkie te składowe oczywiście powinny wyglądać nowocześnie.

tani fotel gamingowy

Podstawowe funkcje fotela dla gracza

W tym artykule skupimy się jednak na tanich fotelach gamingowych (https://meblujdom.pl/141-fotel-dla-gracza), które powinny zapewnić maksymalne doznania z każdej rozgrywki przed komputerem.

Każdy tani fotel dla gracza powinien spełniać określone funkcje ergonomiczne, wygląd jest oczywiście opcją drugorzędną, niemniej jednak bardzo ważną.

Regulowane odchylenie do tyłu

Jest to ważny parametr, który określa kąt odchylenia oparcia w sposób bezpieczny, bez obaw przed przewróceniem. Ta bardzo praktyczna funkcja ułatwia odpoczynek oraz ułożenie pozycji ciała w bardziej komfortowy sposób.

Regulowanie podparcie lędźwi i szyi

Kolejnym ważnym elementem taniego fotela gamingowego jest posiadanie podparcia lędźwi oraz szyi. Zazwyczaj są to poduszki bądź wyprofilowane siateczki, które wpasowują się w naturalne krzywizny ciała. W ten sposób wymuszamy zachowanie prawidłowej postawy ciała w trakcie wielogodzinnych rozgrywek. Warto także wybierać modele foteli gamingowych, które dają możliwość regulowania podparcia, co daje jeszcze większe możliwości dostosowania oparcia do indywidualnych potrzeb.

Funkcja kołysania

Wybierając fotel dla gracza, warto zwrócić uwagę, czy dany model wyposażony jest w funkcję bujania. Pomaga się ona odprężyć po zażartym pojedynku w grze oraz pozbierać myśli.

Regulowane podłokietniki

Jest to niedoceniana funkcjonalność, która pomaga oprzeć ręce podczas gry. Dzięki temu odciążamy ciało i nie odczuwamy zmęczenia nawet po kilku godzinach grania. Na rynku dostępne są modele foteli gamingowych z podłokietnikami regulowanymi nawet w kilku płaszczyznach. Dzięki temu możemy podnieść podłokietnik lub opuścić, a nawet zmienić szerokość rozstawu i położenie w płaszczyźnie poziomej.

Oprócz podstawowych funkcji warto także zainwestować w fotele dla graczy posiadające odpowiednie zintegrowane kieszenie i podnóżki.

Wytrzymałość foteli gamingowych jest ważna

Wybierając fotel gamingowy z tkaniny, powinniśmy zwrócić uwagę, czy ta jest odporna na zaplamienia bądź zalania. Hydrofobowe tkaniny skutecznie hamują wnikanie wody i napojów do wnętrza fotela, dzięki temu można łatwo uniknąć stałych śladów po kawie lub soku. Co więcej, tkaniny, które zostały zastosowane jako obicie naszego fotela, powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także nie powinny wycierać się ani pruć.

Warto także pamiętać, że tani fotel gamingowy nie zawsze znaczy gorszy. Bardzo często tańsze modele foteli wykonane są z solidnych plastików i aluminium co gwarantuje wieloletnie korzystanie bez jakiegokolwiek śladu użytkowania. Należy jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić każdy element pod kątem jakości wykonania oraz zastosowanych materiałów.

Artykuł Partnera

fot. unsplash

Słowa kluczowe: wygodne, polecane, modne, najlepsze, gdzie kupić
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
tani fotel gamingowy
Co powinien posiadać dobry i tani fotel gamingowy?

Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując jeden z tańszych foteli gamingowych.

VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Netflix każe płacić tym, którzy dzielą się kontem

Sprawdź, czy ty też będziesz miał ten problem w przyszłości.

Polecamy
Do ONZ wystosowano apel w sprawie kontroli rozwoju robotów mogących zabijać

Organizacja, do której należy m.in laureatka Pokojowej Nagrody Nobla wzywa do działania

Naukowcy wyhodowali mini-mózgi, których aktywność przypomina tę w umysłach wcześniaków

Organoidy powstałe z komórek macierzystych zostały też podłączone do ciał robotów i wysłane na ISS... czy to już przyszłość?

Polecamy
Ostatnio dodane
tani fotel gamingowy
Co powinien posiadać dobry i tani fotel gamingowy?

Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując jeden z tańszych foteli gamingowych.

VPN dla studenta
Dlaczego studenci potrzebują VPN? Katowice

Co to w ogóle jest VPN i dlaczego potrzebują tego rozwiązania również studenci?

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP