Multimedia - Technologie

Battlefield "2042" - najważniejsze informacje o grze po premierze zwiastuna [WIDEO]

2021-06-10 15:14:09

W dniu 10 czerwca 2021 roku odbyła się premiera pierwszego oficjalnego zwiastuna "Battlefield 2042". To kolejna część z serii popularnej jednoosobowej strzelanki ma mieć swoją premierę już 22 października tego roku. Co oferuje najnowsza wersja kultowej gry?

Zwiastun gry Battlefield 2042

Czego dotyczy najnowsza wersja "Battlefield 2042"?

Jedna z największych zmian wprowadzonych do najnowszej części jest możliwość grania jedynie z innymi użytkownikami online. Nie znajdziemy już w niej trybu fabularnego. Historia akcji dzieje się w 2042 roku, w którym konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Rosją znacznie się zaostrzył. Ze względu także na katastrofę klimatyczną, która doprowadziła do znacznego zmniejszenia terytorium możliwego do zamieszkania, rozpoczęła się walka nad kontrolą świata. To właśnie w niej będziemy brali udział jako użytkownicy najnowszej części Battlefield.

Na jakich urządzeniach będzie dostępna najnowsza część serii?

Gracze Battlefield korzystających z Xbox Series X i S, PC oraz PlayStation 5 pierwszy raz będą mogli wziąć udział w rozgrywce przeznaczonej aż dla 128 użytkowników. Ci, którzy będą chcieli sprawdzić najnowszą wersję gry na Xboxie One lub PlayStation 4 będą mieli dostęp jedynie do serwerów dla 64 osób, tak jak to było w poprzednich częściach. W "Battlefield 2042" zostały zaktualizowane m.in. dwa znane wszystkim tryby gry jak Podbój i przełamanie, które uzyskały nową Strefę zagrożenia.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 - prezentacja gry [WIDEO].

Dostęp do nowych map w "Battlefield 2042"

Już od 22 października 2021 roku gracze będą mogli rozpocząć swoje pierwsze rozgrywki na siedmiu różnych mapach: Kosmodrom, Klepsydra, Kalejdoskop, Manifest, Wrakowisko, Rozłam, Odnowa. Każda z nich znajduje się w innym kraju i oferuje różne obszary walki, które mają zróżnicować rozgrywkę, także pozwalając na użycie nowych pojazdów. Co ciekawe, w najnowszej wersji naszym jedynym wrogiem nie będzie jedynie przeciwna drużyna, ale dodatkowym zagrożeniem staną się zmieniające warunki pogodowe.

"Battlefield 2042" - kim są specjaliści?

Nowością, która zobaczymy w "Battlefield 2042" jest także nowa opcja pozwalająca na korzystanie z nowego systemu specjalistów. Bazują one na czterech podstawowych klasach dostępnych w grze. Każdy z nich będzie posiadał swoją własną specjalizację i cechy, dzięki którym będziemy mogli szybko reagować w każdej sytuacji na polu bitwy. Na razie przedstawione zostały tylko cztery postacie z dziesięciu, zaliczają się do nich:

  • Webster Mackay - kanadyjski szturmowiec, posiadający w swoim ekwipunku hak abordażowy, pozwalający graczowi na przemieszczenie się do punktu zaczepienia wystrzelonej liny. Cechuje go zwinność, dzięki której może się szybciej poruszać w trybie celowania.
  • Maria Flack - żołnierka wsparcie zaopatrzona w pistolet na strzykawki pozwalający jej szybkie leczenie swoich sojuszników. Umożliwia ona graczowi na reanimowanie swoich partnerów z drużyny, przywracając im pełne zdrowie.
  • Piotr "Borys" Gusowski - rosyjski inżynier mający dostęp do systemu wartowniczego SG-36, który automatycznie dostrzega i atakuje cele na określonym obszarze.
  • Wikus "Casper" Van Dale - zaopatrzony w drona zwiadowczy OV-P potrafi dostrzec i oszołomić wrogów impulsem elektromagnetycznym. Jego urządzenie może się także przyczynić do oznaczania celów dla broni z możliwością namierzania celów.

Cena "Battlefield 2042"

13 czerwca zostanie zaprezentowany pierwszy gameplay, który dokładniej pokaże nowe możliwości dostępne w "Battlefield 2042". Według aktualnych informacji cena gry będzie wynosić około 270 zł w zależności od wersji i edycji, jaką się kupi. W najbliższych miesiącach twórcy mają ujawnić kolejne opcje i postaci dostępne podczas rozgrywki.

Zwiastun gry


BS

fot. materiały prasoew EA

Źródło: ea.com

Słowa kluczowe: Battlefield 2042, nowy zwiastun, kiedy premiera, cena, battlefield 2042 gameplay
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
A Plague Tale: Innocence - recenzja

Jak prezentuje się historia rodzeństwa uciekającego przed szerzącą się plagą i bezlitosną inkwizycją? Oto bezspoilerowa recenzja!

Ostatnio dodane
Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.