Internet - Technologie

Aktualizacja Youtube - zmiany dotyczą wystawiania negatywnych opinii

2021-11-12 11:08:12

YouTube to platforma, z której korzystamy prawie każdego dnia. Różnorodność treści, które będziemy w stanie tam znaleźć, nie tylko skutecznie urozmaicą nasz czas wolny, ale również mogą nam pomóc w zdobywaniu nowych umiejętności lub po prostu informacji na świecie. Stworzenie swojego kanału na tej platformie, który zgromadzi wokół siebie większą publikę, nie jest jednak prostym zadaniem. Wielu początkujących twórców chcąc osiągnąć ten cel, musi się liczyć z hejtem innych użytkowników. Chcąc zminimalizować szkody wyrządzane takim osobom, YouTube wprowadza aktualizację dotyczącą wystawiania negatywnych opinii.

Zobacz też: Horizon Forbidden West - twórcy omawiają nowe mechaniki i elementy gry

Nowe zasady - YouTubeDlaczego YouTube wprowadza nowe zmiany?

Jak tłumaczy zespół YouTube’a na swoim blogu chcą, aby ta platforma była miejscem, w którym twórcy wszystkich rozmiarów i o różnym pochodzeniu mogli się dzielić swoimi opiniami. Aby upewnić się, że korzystanie z niego opiera się na szacunku do innych ludzi, do aplikacji zostały dodane nowe funkcje i zasady, które mają poprawić jakość użytkowania YouTuba. Wprowadzone zmiany zostały oparte na wcześniej przeprowadzonych badaniach, które miały sprawdzić jaki wpływ na twórców ma opcja “To mi się nie podoba”.

Badania przeprowadzone w 2021 roku

Eksperyment dotyczące przycisku został na początku 2021 roku. Osoby oglądające filmy nadal mogły z niego korzystać, jednak została ukryta liczba użytkowników, która również nacisnęła "kciuka w dół". Miało to przede wszystkim zbadać zachowania grup osób, które masowo korzystały z tej funkcji, tylko żeby zwiększyć ilość negatywnych opinii, bez nawiązywania do rzeczywistych treści zawartych w filmach. Tego typu zachowania szczególnie utrudniały twórcom możliwość dotarcia do większego grona odbiorców.  W momencie, w którym została ukryta sama liczba kciuków w dół, badacze zaobserwowali rzadziej występuje tego typu zjawiska opierające się na hejcie.

Wpływ badań na funkcję wystawienia negatywnej opnii

Przeprowadzone badania nie oznaczają jednak, że opcja “To mi się nie podoba” zostanie całkowicie usunięta z platformy. Twórcy będą mili jednak opcję ukrycia liczby negatywnych opinii w ustawieniach. Sprawi to, że jedynie oni zobaczą tę informację w YouTube Studio. To wszystko przede wszystkim ma pozytywnie wpłynąć na osiągnięcie sukcesu przez mniejszych twórców, budując bezpieczną strefę, która pozwoli nam wyrażać siebie. 

BS

fot. freestocks.org z Pexels

Źródło: blog.youtube

Słowa kluczowe: YouTube, zmiana zasda, negatywne opnie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WebRTC
Wycieki z WebRTC a Twoja Prywatność

Czy wiesz, że przeglądarka ujawni twój prawdziwy adres IP, nawet jeśli korzystasz z wiarygodnej usługi VPN?

Memy na poprawę nastroju
10 najlepszych memów na poprawę złego nastroju

Memy, które możesz wysłać znajomym, aby poprawić im dzień.

Nowe zasady - YouTube
Aktualizacja Youtube - zmiany dotyczą wystawiania negatywnych opinii

Zobacz, czemu zostały wprowadzone nowe zmiany.

Polecamy
YouTuBe
Jak zarabiać na YouTube: podstawowe zasady

Dowiesz się więcej na temat paru podstawowych metod monetyzacji kanału YT.

Pozycjonowanie stron w Starachowicach
Pozycjonowanie stron w Starachowicach Wrocław

Choć jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o pozycjonowaniu, a usługa ta była traktowana po macoszemu, tak dzisiaj, jak się okazuje, jest to główny filar marketingu większości firm, zwłaszcza tych, których działalność opiera się na rynku lokalnym. Dlaczego tak się dzieje?

Polecamy
Ostatnio dodane
WebRTC
Wycieki z WebRTC a Twoja Prywatność

Czy wiesz, że przeglądarka ujawni twój prawdziwy adres IP, nawet jeśli korzystasz z wiarygodnej usługi VPN?

Memy na poprawę nastroju
10 najlepszych memów na poprawę złego nastroju

Memy, które możesz wysłać znajomym, aby poprawić im dzień.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP