Pomocna dłoń - Technologie

5 najciekawszych aplikacji do edycji zdjęć

2020-09-29 09:22:31

W dobie, kiedy każdy ma możliwość robienia zdjęć, coraz większą uwagę przykuwa się do tego, jak one się prezentują. Ogólnodostępność smartfonów oraz duży wpływ social mediów sprawiły, że ludzie coraz częściej sięgają po narzędzia, dzięki którym można ulepszyć wygląd fotografii. Jakie są najciekawsze aplikacje na telefon, dzięki, którym będziemy mogli łatwo i szybko edytować zdjęcia

Telefon

Aplikacja do edycji zdjęć na telefon

Obróbka zdjęć przede wszystkim pozwoli nam w odpowiedni sposób zwrócić uwagę na to, co chcieliśmy nimi przekazać. Nie tylko kadrowanie fotografii, lecz nadanie większej intensywności kolorów da jej odpowiedniego charakteru. Dużo osób uważa, że aby móc robić tak zaawansowane rzeczy, należy kupić odpowiedni program na komputer. Tymczasem nic bardziej mylnego, ponieważ wystarczy prosta apka na telefon! Wiele firm oferuje bardzo dobre oraz darmowe programy  na Androida, czy IOS, w których będziemy mogli przygotować m.in. zdjęcia do publikacji na Instagramie. Oto 5 najciekawszych aplikacji, które mogą wam się przydać do obróbki fotografii:

1. Adobe Lightroom

Ten edytor zdjęć to bezpłatna aplikacja dostępna na IOS, jak i Androida. Ten program na telefon nie tylko umożliwi nam wprowadzenie zaawansowanych zmian, lecz również pokaże, jak je wykonać. Stworzone w aplikacji samouczki, pozwolą udoskonalić nasze umiejętności oraz przedstawią dostępne w programie funkcje. Co ciekawe, Adobe Lightroom może synchronizować się z innymi urządzeniami, na których także mamy zainstalowaną aplikację, co pozwala na kontynuację pracy, gdzie i kiedy tylko chcemy. Chociaż darmowa wersja działa nawet bez dostępu do internetu, to możliwa do wykupienia opcja premium odblokuje nam inne opcje jak: ustalanie perspektywy, czy korygowanie obrazu.

2. PicsArt

PiscArt to aplikacja pozwalająca edytować nie tylko zdjęcia, lecz również wideo. Oprócz dodawania filtrów możemy tworzyć kolaże, wycinać zaznaczone fragmenty zdjęć, rysować po nich, czy też dodawać naklejki stworzone przez siebie lub innych użytkowników. Aplikacja, nie zapewnia wykonywania wszystkich podanych funkcji offline, blokuje także dostęp do licznych efektów i fontów, jeżeli nie wykupimy konta premium. PicArt będzie odpowiednim programem dla osób chcących stworzyć w wygodny sposób kolaż bądź w pośpiechu wyciąć fragmenty zdjęć.

3. VSCO

VSCO to aplikacja dająca nam na starcie 10 darmowych efektów, które będziemy mogli nałożyć na zdjęcia z dowolną intensywnością. Chociaż minimalistyczny interfejs nie został przetłumaczony jeszcze na język polski, to ikony przypisane do danej funkcji są wystarczająco czytelne, by osoba nieznająca angielskiego poradziła sobie z obsługą programu. Po wprowadzeniu konkretnych zmian na zdjęciu, mamy możliwość zapisania ich, jako schematu, który możemy potem wykorzystać do automatycznego wprowadzenia tych samych efektów na innych zdjęciach.

4. Kuji Cam

Kuji Cam to aplikacja stworzona przez GinnyPix. Umożliwia ona robienie zdjęć, które automatycznie są edytowane tak, jakby zostały zrobione polaroidem. Wersja dostępna na Androida posiada studio do obrabiania fotografii zrobionych w aplikacji lub poza nią. Oprócz podstawowych funkcji, jak zmiana kontrastu, czy jasności, program na telefon stawia na efekty mające na celu postarzenie zdjęcia. Dzięki dodaniu prześwietleń, kurzu, czy pomarańczowej daty w kącie, nasze dzieła nabiorą zupełnie innego charakteru. 

5. Snapseed

Osoby, które nie chcą się bawić w nadmierną zmianę pojedynczych ustawień, powinny zainteresować się aplikacją Snapseed. Instalując ją na telefonie mamy dostęp do wielu gotowych efektów, które za darmo dodamy do naszych zdjęć. Wyróżniającą się opcją w programie jest możliwość zmiany pozycji ustawienia głowy na fotografii. Jeżeli szukamy aplikacji stworzonej przez sprawdzoną firmę (Google), Snapseed może być odpowiednim wyborem.  

Biorąc pod uwagę wybór, który aktualnie mamy pod względem aplikacji do edytowania zdjęć, należy pamiętać, żeby kierować się tym, co chcemy osiągnąć po ich użyciu. Często jeden program może nie wystarczyć, żeby przerobić w odpowiedni sposób fotografię, dlatego warto wiedzieć, jakie ma się możliwości, żeby móc uzyskać upragniony efekt.

BS

fot. Oleg Magni z Pexels

Słowa kluczowe: aplikacja, Android, IOS, co zainstalować, obróbka fotografii, edytowanie zdjęć, telefon, apka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Smartfon dla studenta
TOP 5 udogodnień dla studenta - najpopularniejsze modele telefonów i aplikacje Warszawa

Jakie modele telefonów sprostają wymaganiom żaków?

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

serwery dedykowane
Efektywne i bezpieczne serwery dedykowane dla Twojej firmy

Wiele firm prowadzi aktywną działalność na rynku usług internetowych - podstawą sukcesu w przypadku takiej działalności jest możliwość bezproblemowego korzystania z usług hostingowych.

Ostatnio dodane
podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel
Wygoda i styl ponad wszystko - bezprzewodowa podkładka ładująca Base od Fresh n Rebel

Oto "must have" dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu każdego gadżetu.

AirPods firmy Apple
Jak rozpoznać oryginalne AirPods - radzi serwis iPhone ZbitaSzybka.pl Poznań

Jak rozpoznać oryginalne AirPods? O wskazówki poprosiliśmy eksperta serwisu iPhone ZbitaSzybka.pl.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.