Multimedia - Technologie

18 minut samurajskiego piękna. Zobacz gameplay "Ghost of Tsushima" [WIDEO]

2020-05-14 22:26:24

14 maja o 22:00 polskiego czasu odbyła się 18-minutowa prezentacja gry Ghost of Tsushima, która pojawi się jedynie na PlayStation 4  już 17 lipca 2020. Oficjalny gameplay zawiera sporo nowych materiałów z rozgrywki, w tym eksploracji, walki i innych cech gry.

Ghost of Tsushima gameplay

Co zobaczyliśmy podczas pokazu?

Podczas wydarzenia State of play zobaczyliśmy pokaz gry z naciskiem na kilka aspektów. Eksploracja jest połączeniem znanych już motywów z kilkoma nowościami. Mamy tu takie rzeczy jak przywoływanie konia gwizdaniem, zaznaczanie samodzielnie wybranych do zwiedzenia lokacji, zbieranie surowców, przeszukiwanie opuszczonych budynków, rozmowy z NPC-ami i synchronizacje z miejscami kultu. Z nowości trzeba zaznaczyć nawigację za pomocą podmuchów wiatru (można nawet wypuszczać listki na wiatr) oraz pomoc zwierzaków w odkrywaniu ciekawych miejsc.

Walkę podzielić  można na dwa rodzaje: otwarte konfrontacje z pojedynczymi wrogami i całymi grupami oraz skradanie. W otwartych starciach bardzo ciekawie wypada mechanika zabijania jednym ciosem przy odpowiednim wyczuciu czasu i rodzaju ataku mieczem. Sprawny gracz pokazał, że można tak eliminować nawet kilku wrogów w serii. Przeciwnicy mają kilka typów uzbrojenia i opancerzenia, wiec będzie tu zarówno walka na miecze jak i odbijanie strzał z łuków. Podejście skradankowe to już klasyka gatunku. Odwracanie uwagi poprzez rzucanie przedmiotów (w tym bomb dymnych czy petard) oraz zabójstwa po cichu od tyłu.

Fantastyczną wiadomość przekazano nam na sam koniec pokazu. Twórcy potwierdzili, zę grę można przejść z opcją języka japońskiego z wybranym tłumaczeniem w formie napisów. Nie ma się co zatem bać, że japońscy wojownicy będą do nas mówić po polsku czy po angielsku. Jeśli jeszcze będzie wam mało klimatów rodem z klasycznego kina samurajskiego, to w grze znalazła się opcja włączenia całkowitego trybu czarno-białego obrazu, zarówno podczas filmików w grze jak i samej rozgrywki.

Oficjalny opis gry

Pod koniec XIII wieku imperium mongolskie unicestwiało całe narody w ramach swojej kampanii podboju Wschodu. Wyspa Tsushima to jedyne, co stoi na drodze pomiędzy Japonią kontynentalną a nadciągającą potężną flotą mongolską prowadzoną przez bezlitosnego i przebiegłego generała Khotun Khana.

Gdy wyspa płonie po pierwszej fali mongolskiego ataku, samurajski wojownik Jin Sakai zostaje jednym z ostatnich członków swojego klanu. Jin jest gotów podjąć wszelkie możliwe działania, aby chronić swój lud i odzyskać swój dom. Musi odłożyć na bok tradycje, które ukształtowały go jako wojownika, aby wymyślić nową ścieżkę – ścieżkę Ducha – i wziąć udział w niestandardowej walce o wyzwolenie wyspy Tsushima.

Ghost of Tsushima - nowy gameplay z gry

MD

fot. screen youtube.com

Słowa kluczowe: gra, PlayStation 4, rozgrywka, 2020, premiera

Ghost of Tsushima - screeny z gry (20)

Ghost of Tsushima - screeny z gry  - Zdjęcie nr 1
Ghost of Tsushima - screeny z gry  - Zdjęcie nr 2
Ghost of Tsushima - screeny z gry  - Zdjęcie nr 3
Ghost of Tsushima - screeny z gry  - Zdjęcie nr 4
Ghost of Tsushima - screeny z gry  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Halo Infinite
Xbox Games Showcase - zobacz nowe gry Microsoftu [WIDEO]

Na początku wielkie rozczarowanie, a potem... było trochę lepiej. Oto gry na konsolę Xbox Series X!

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima - wrażenia po 20 godzinach gry [FOTO]

Jaka jest nowa ekskluzywna gra na PlayStation 4?

Far Cry 6
Zapowiedziano grę Far Cry 6. Zobacz zwiastun! [WIDEO]

Poprowadź rewolucję partyzancką i uwolnij wyspowy naród Yary od brutalnego dyktatora.

Polecamy
Assassin’s Creed Valhalla
Efektowny zwiastun zapowiada grę "Assassin's Creed Valhalla" [WIDEO]

Nowa odsłona serii skupi się na wyprawach Wikingów!

Children of Morta - recenzja gry

Roguelike dla ludzi i do tego z fabułą... Czy ten eksperyment się udał?

Ostatnio dodane
Halo Infinite
Xbox Games Showcase - zobacz nowe gry Microsoftu [WIDEO]

Na początku wielkie rozczarowanie, a potem... było trochę lepiej. Oto gry na konsolę Xbox Series X!

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima - wrażenia po 20 godzinach gry [FOTO]

Jaka jest nowa ekskluzywna gra na PlayStation 4?