Po godzinach - Technologie

12 najciekawszych aplikacji na Androida

2013-04-15 14:02:03

Według najnowszych prognoz, rok 2013 będzie przełomowy dla smartfonów. Po raz pierwszy na światowym rynku ma pojawić się ich więcej niż innych telefonów, a ich światowe dostawy wkrótce przekroczą miliard sztuk. Czy powinna więc dziwić rosnąca liczba aplikacji produkowanych na Androida, jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych?

W internetowym sklepie z aplikacjami na smartfony i tablety, Google Play, liczba aplikacji do pobrania przekroczyła już 800 tysięcy.  To dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Jak więc w tej przytłaczającej liczbie doszukać się czegoś wartego uwagi? Przed wami lista 12 aplikacji, które mogą okazać się bardzo funkcjonalne w codziennym życiu. Nie zabraknie też tych ciekawych, które po prostu pozwolą się cieszyć z posiadania fajnego gadżetu.

 
1. "Evernote" – aplikacja dla zapominalskich. Bardzo przydatna,jeśli chcesz zapisać złotą myśl, która właśnie wpadła ci do głowy czy po prostu nie zapomnieć co musisz kupić w markecie.

2. "EasyMoney – Expense Menager" – kiedy tracimy kontrolę nad naszymi wydatkami, EasyMoney pomoże nam wrócić do równowagi. Wykresy, przypominajki o rachunkach…  Praktyczna rzecz!

3. "Sleep as Android" – budzik ze śledzeniem cyklu snu, wybudzający podczas fazy snu płytkiego, co zapewnia przyjemniejszy poranek. Dodatkowo wykresy, statystyki snu i wiele innych.

4. "Dropbox" - pozwala zabrać ze sobą wszystkie pliki, zdjęcia, muzykę w dowolne miejsce. Bardzo funkcjonalne i praktyczne.

5. "Pixlr Express" - darmowy edytor zdjęć, który ma wszystko, czego brakuje innym aplikacjom tego typu. Łatwy i szybki w obsłudze.

6. "mightyText" - ta aplikacja umożliwi Ci pisanie sms-ów z Twojego komputera! Nie musisz też szukać telefonu, by dowiedzieć się kto do Ciebie dzwoni. Wszystko wyświetli się na ekranie.

7. "Angry Birds Space" - nie może zabraknąć tej kultowej już gry... Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Wściekłych Ptaków? Idealny sposób na nudny wykład.

8. "Endomondo" - chyba najlepsza aplikacja dla wszystkich sportowców. Pozwoli Ci zmierzyć przebyty dystans, obliczyć spalone kalorie, ale poza tymi podstawowymi funkcjami, posiada wiele, wiele innych. Możesz nawet porównywać swoje wyniki z innymi użytkownikami.

9. "Yanosik" - ostrzeże Cię przed fotoradarem czy korkiem na drodze. Nie bez powodu aplikacja podbiła serca wielu kierowców.

10. "Filmweb" - mobilna aplikacja polskiego portalu filmowego. Obowiązkowa opcja dla wszystkich kinomaniaków. Aktualne repertuary, premiery, gustomierz i inne świetne funkcje oferowane przez autorów Filmwebu.

11. "Benji Bananas" - kolejna gra na ciągnący się w nieskończoność wykład. Skacz z liny na linę unikając czyhających na naszego bohatera niebezpieczeństw. Świetna zabawa w ładnej oprawie graficznej.

12. "Kalendarz miesięczny" - na koniec coś dla każdej przedstawicielki płci pięknej. Aplikacja, która pozwoli Ci monitorować swój cykl. Pozwala też na dodawanie notatek, zapisywanie danych co do nastroju, wagi czy temperatury ciała. Znajdziesz tu dosłownie wszystko, a nawet więcej.

Karolina Gawron

 

Słowa kluczowe: android aplikacja smartfon top ranking tablet google play
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • dodatkowo [0]
  Gorgia
  2014-03-30 00:22:21
  lepiej wypada nowy iCoyote, bez niego się nie ruszam, bo dodatkowo wiem gdzie są korki i w którym kierunku jazdy tworzą się kolejne korki, gdzie są wypadki. do tego nie ma reklam - w przeciw. do yanosika
 • Yanosik! [0]
  Wieloszczet
  2013-04-16 10:35:31
  Moja ulubiona apka. Polecam, bo ratuje od mandatów :)
Zobacz także
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?
Uniwersalny notebook - mrzonka czy rzeczywistość?

Notebook już dawno przestał być wyznacznikiem biznesowego prestiżu, a stał się przedmiotem, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Polecamy
Brak zdjęcia
Hakerzy vs WIBU-Systems

WIBU-Systems zaoferował 40 tyś dolarów za złamanie zabezpieczeń antypirackich. Firma już po raz drugi stawia wyzwanie hakerom, organizując taki konkurs

Brak zdjęcia
"Ś.W.I.N.I.A" od mikołaja

"Ś.W.I.N.I.A" od mikołaja

Ostatnio dodane
Blogerka
Laptop i to wszystko - 4 atrakcyjne zawody, dające dużo wolności

Oto 4 atrakcyjne zawody, które zapewniają dużą wolność, niezależność i satysfakcję.

Czy sztuczna inteligencja to realne zagrożenie?

Miliarder ostrzega przed ignorowaniem problemu.

Kupony i kody rabatowe